X-Men: Sötét Főnix

Jessica Chastain
James McAvoy
Michael Fassbender
Jessica Chastain

Az X-ek vetélytársa ezúttal saját csapattársuk, Jean Grey, aki majdnem meghal, miután lesújt rá egy rejtélyes erő. Jean sokkal erősebb, ugyanakkor bizonytalanabb lesz, az eddig ismeretlen képesség felett nincs hatalma. Minden ingataggá válik körülötte, lassan az X-Men összefogást is… Több

Premier (HU): 2019.06.06. | Disney+ (2022.06.14.)
Forgalmazó: Forum Hungary
Több

2024.02.05 Farkasember37

Legkeményebb X-Men és film is :)

Megnéztem az X-Men filmeket, talán egy-két kivételével nem láttam mindet, de ez mély nyomot hagyott bennem. :) Azt is mondhatnám, hogy végre megizzadnak a hősök egy igazi ellenféltől. :) Ez egy különálló rész, nem sablonos, mint a többi. :) Jobban szeretem a „magányos farkas” filmeket, mint a „kalandjaik” bemutatása féléket. :) A Sötét Főnix talán a legfélelmetesebb és legerősebb szuperhős egy személyben az egész X-Men kutyulékban, amik között persze vannak még jók ezen kívül is, de számomra ez a dobogós 1. helyezett. :) Képregényben sokat olvastam gyerekkoromban az X-Ment, és akkor is megakadt a szemem a világpusztító erővel rendelkező Sötét Főnixen, ami csak egy név, de a megvalósítása ebben a filmben is No. 1-es lett szerintem. :) Jean, aki jót akar az embereknek és barátainak, most is jót akar, csak kevesebb lett a türelme, paprikásabb lett a hangulata, amely sok áldozattal jár. :) Úgy látom, nem sokaknak nyerte el a tetszését, de én néha jobban szeretem a „minőséget”, mint a „mennyiséget”. :) Lehet, hogy ehhez a karaktert is szeretni kellene, na meg hogy itt remake karakterek vannak, amelyek szokatlanok a régi filmekhez képest, de ez már ízlések és pofonok. :D

2019.06.10 Thibo84

Látványban és akcióban gazdag film és ennek hála pörgős a történet, kevés az üres járat. Sophie Turner jól hozza a karakterét, de szerintem csak véletlen, mert ugyan azt nyújtja, mint Sansa Starkként, a Trónok harcában. Meg nem értem, minek kell a sz... Több

2019.09.28 Orosz István

Nagyon lepontozzák a filmet nekem igazából bejött?. Értelmes volt a történet. Jó karaktereket kapott a film. Vannak bennek váraan történések, de egyáltalán nem mondható rossznak. Inkább mrgosztónak.

2023.01.03 JRD

Megnéztem egyszer, és belealudtam. Megnéztem másodszor, és közben rejtvényt fejtettem. Megnéztem harmadszor, és végre végig is tudtam nézni. Nem rossz film, mégis erősen alul marad a várakozásomhoz képest. (Szerintem ezzel sokan vagyunk így.) Egyszer... Több

2019.06.23 Ms. Akárki

Ennél rosszabb X-men filmet sem láttam még eddig. Pedig nagyon vártam mert janeFőnix a kedvenc karakterem ebben az univerzumban. Gagyi lebutított karaktert hoztak létre és értelmezhetetlen halálok a filmben. Az idősávjuknak adtak egy kegyelemdöfést ezzel a filmmel.

A film összbevétele 252 422 625 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 111 629 859 forintot termelt. A hazai mozik összesen 71 652 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Sötét Főnix cselekménye 1992-ben játszódik, abban az évben, amikor újraindították az X-Men képregényeket, de ugyanebben az évben sugározták a tévék az X-Men animációs sorozat első részét. Szerző: hp

Ez Jessica Chastain első Marvel filmje. A színésznőt kétszer is megkörnyékezték, először Maya Hansen szerepével a Vasember 3, majd Hope Van Dyne-éval a Hangya kapcsán. Szerző: hp

James McAvoy immáron negyedik alkalommal borotválta le a fejét kopaszra egy X-Men film kedvéért. Szerző: hp

A Sötét Főnix második 90-es években játszódó Mavel film. Az első a szintén 2019-ben bemutatott Marvel Kapitány volt.Szerző: hp

(2019. 06. 08.)
Kicsit olyan, mintha azért készült volna el, mert a Fox és a színészek úgy érezték, hogy tartoznak ezzel a nézőknek és maguknak, de már nem volt kedvük hozzá. Több

(2019. 06. 21.)
Mutánsok nyugdíjazás előtt
Összetákolt cselekményével, kifilézett karaktereivel és egy harmatgyenge befejezéssel a Sötét Főnix lehangoló végszava a mai szuperhőstrendet megalapozó franchise-nak. Több

(2019. 06. 08.)
Nem ezeket a mutánsokat kerestük, pláne a fináléban, de Simon Kinberg író-rendezőnek azért így sem sikerült lerombolnia ezt a 19 éves, korszakalkotó franchise-t. Több

(2019. 06. 08.)
Legyen az illető X-Men rajongó vagy sem, a Sötét Főnix nem fog többet adni neki, egy felejthető mozis élménynél. Végülis nem égette le magát, de úgy könnyű, ha meg sem gyulladt. Több

Lángok helyett hamu
Nem tart sehonnan sehova, se önállóan, sem a korábbi filmekhez képest nem lehet kontextusba helyezni. Pedig meg volt benne a potenciál, hogy hamvaiból szülessen újjá az X-menekról alkotott megosztó közvélemény. Több
Loki
2021