Orosz István   2019. 09. 28.

Nagyon lepontozzák a filmet nekem igazából bejött?. Értelmes volt a történet. Jó karaktereket kapott a film. Vannak bennek váraan történések, de egyáltalán nem mondható rossznak. Inkább mrgosztónak.

Thibo84   2019. 06. 10.

Látványban és akcióban gazdag film és ennek hála pörgős a történet, kevés az üres járat. Sophie Turner jól hozza a karakterét, de szerintem csak véletlen, mert ugyan azt nyújtja, mint Sansa Starkként, a Trónok harcában. Meg nem értem, minek kell a szent beszéd, minek kell Ravenre hivatkozni, hogy ő mit csinálna, felesleges szócséplésnek tartottam. Mondta volna oda keményen Charles, mik állnak a háttérben és mire készülnek.

Ms. Akárki   2019. 06. 23.

Ennél rosszabb X-men filmet sem láttam még eddig. Pedig nagyon vártam mert janeFőnix a kedvenc karakterem ebben az univerzumban. Gagyi lebutított karaktert hoztak létre és értelmezhetetlen halálok a filmben. Az idősávjuknak adtak egy kegyelemdöfést ezzel a filmmel.

Hakker   2019. 09. 09.

Nem értem ezt az alacsony pontozást. Nekem sokkal jobban tetszett ez a filmt, mint bármelyiki rész a Bosszúállókból. De véleményem szerint a Marvel pont az X-Men szériában nem következetes. Általában a többi filmjéné az események így-úgy azért követik egymást, az X-Men sorozat esetében, mindig vannak ellentmondások. Ennek ellenére, a Marvel universumból, csak az X-Men-t szeretem.

MMcFly2015   2019. 06. 24.
Két trilógia és három Wolverine mozifilm után lezárást szántak az X-meneknek... Nem kellett volna!

Az X-men franchise legalább olyan fontos szerepet tölt be a képregény adaptációk világában, mint a Bosszúállók saga, mégsem tudtak egy olyan epikus lezárást kreálni, amit megérdemelt volna 9 film után is a széria. Az Apokalipszis részemről megbukott az előtte lévő két rész sikere után, mégis egy lezárásnak tekintettem, ami után a később játszódó Logan is méltó búcsú volt az ikonikus karakterektől. Ezt követően az univerzum sorozattal is bővült, elkészült a The Gifted, ami a jövőben üldözött mutánsok kalandjait mutatja be. Arra próbálok rávilágítani, hogy teljesen fölösleges volt Jean karakterét felhozni egy lezárásnak szánt filmnél, mert a Főnix saga egy nagyobb témát ölel fel, amihez nem ... több»

Michael Fassbender
Jessica Chastain
James McAvoy
Michael Fassbender
Jessica Chastain

Nem ezeket a mutánsokat kerestük, pláne a fináléban, de Simon Kinberg író-rendezőnek azért így sem sikerült lerombolnia ezt a 19 éves, korszakalkotó franchise-t. több»

Legyen az illető X-Men rajongó vagy sem, a Sötét Főnix nem fog többet adni neki, egy felejthető mozis élménynél. Végülis nem égette le magát, de úgy könnyű, ha meg sem gyulladt. több»

Kicsit olyan, mintha azért készült volna el, mert a Fox és a színészek úgy érezték, hogy tartoznak ezzel a nézőknek és maguknak, de már nem volt kedvük hozzá. több»

A film összbevétele 252 422 625 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 111 629 859 forintot termelt. A hazai mozik összesen 71 652 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Sötét Főnix cselekménye 1992-ben játszódik, abban az évben, amikor újraindították az X-Men képregényeket, de ugyanebben az évben sugározták a tévék az X-Men animációs sorozat első részét.

Ez Jessica Chastain első Marvel filmje. A színésznőt kétszer is megkörnyékezték, először Maya Hansen szerepével a Vasember 3, majd Hope Van Dyne-éval a Hangya kapcsán.

James McAvoy immáron negyedik alkalommal borotválta le a fejét kopaszra egy X-Men film kedvéért.