Játssz egy Xiaomi Redmi Note 4-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Amerika kapitány: Polgárháború

(Captain America: Civil War)
Amerika kapitány: Polgárháború

dulkap  2016. 05. 05.

Hát lehet, hogy én leszek az egyetlen aki lehúzza a filmet, de hát nem tetszhet mindenkinek. Előre leszögezem, hogy bírom a Marvel filmeket, ezt az osztályzataimból is kilátszik. Viszont ez most nagyon nem tetszett és még a látvány se tudta nagyon pótolni a hiányérzetemet. Borzalmasan erőltetett forgatókönyv, hajszálvékony motivációkkal és teljesen értelmetlen pálfordulásokkal. Amerika kapitány eddig is az egyik leggyengébb láncszem volt számomra, a tudálékos és arrogánsan tökéletes megnyilvánulásaival. Itt ezt tovább ásta bennem, de még páran beálltak a sorba. A főgonosz meg nulla karizmával bír, még a gyengécske Ajax is erősebb gonosz volt. Sajnálom, mert nagyon vártam a filmet, nem véletlenül néztem meg már ma délután, de a jobb kezdés után gyakorlatilag a stáblista megjelenéséig folyamatosan zuhan.
Pozitívumok közé sorolható Fekete párduc karaktere, a Hangya és hogy ha pár évet még öregszik Peter Parker, akkor nem is lesz olyan rossz választás.

Orosz István  2016. 05. 19.

Na jó a filmről annyit tudok mondani hogy nagyon jó negatívum nekem annyi, hogy pókember karaktere nekem csalódás az előző két színész fényévekkel jobban alakította. Azon kívül minden jó volt 2x néztem a moziban. A párduc karaktere is nagyon jó lett bár hangya a kedvenc, de azt hiszem ő is méltó tagja lett a marvel univerzumának!

Milanman  2016. 05. 10.

A Marvel filmes univerzum szólófilmjei közül eddig is Amerika kapitány volt a leginkább felnőtt közönségnek szánt vonal. (Ez fokozottan igaz a Tél katonájára és a Polgárháborúra.) Könnyen kijelenthető, hogy a teljes Marvel filmlistán is top 3-ba kerülhet a Kapitány legújabb "kalandja". Fajsúlyos, de mégis átérezhető erkölcsi dilemma a történet középpontjában, remekül kidolgozott és finomított régi és bravúrosan beemelt új karakterek, egy merőben szokatlan, de nagyon jól megírt főellenfél, valamint ütős látvány, remek akciók jellemzik. A történet pedig egyre cizelláltabban halad a végkifejlet felé. Egyedül talán az róható fel neki, hogy helyenként inkább próbál Bosszúállók típusú team-movie lenni, mint szóló film, ami miatt talán kicsit túl sok is a szereplő és, hogy ezekre jusson elég idő, a film a kívántnál némileg hosszabb lesz. De ezen igazából simán felül lehet kerekedni, mert minden más aspektusból a film igazán remek.

MP170506  2016. 10. 14.

Nem vagyok oda a szuperhősökért, egyedül Amerika kapitány karaktere fogott meg valamiért. Ezért is vártam nagyon ezt a filmet, és szerencsére nem csalódtam! Izgalmas volt, feszültséggel teli, de mégis humort is csempésztek bele! Szerintem kiváló alkotás lett!

AngelCass  2016. 06. 01.

Nagyon vártam már hogy láthassam, de mikor beültem a moziba nem tudtam , hogy ez ennyire Zseniális film lesz .Egyszerre komoly és vicces, megérthető mindkét oldal motivációja. Adtak elég időt minden hősnek bár én elbírtam volna 2x ilyen hosszú filmet is :D
Sólyomszem az előző Bosszúállókban is nagy karakter volt és most is hozta ugyanezt a szintet sőt... Önálló filmet neki!!! Nem hittem volna, hogy ennyire megkedvelek egy ilyen nagy erők nélküli hőst. Hangya , hát rajta nagyon fakadtam XD. Pókember meg , nyugalom jókezekben van, Marvel csapata jól döntött, hogy egy tizenéves választott, elvégre is Pókember mindig is egy diák volt, humoros, kedvelhető karakter, az a kevés idő is amit a vásznon töltött nagyon jó lett. Nem írok le minden karaktert, nézzétek meg a filmet ;)

Frank Grillo
Anthony Russo
Joe Russo
Chadwick Boseman
Hessteg: Amerika Kapitány: Polgárháború
Az Amerika Kapitány: Polgárháború az eddigi legreálisabb Marvel mozi. Egy morális kérdésekkel teli politikai dráma, lenyűgöző akcióval, nem csak képregény rajongóknak. 9/10
Movieaddicts: Amerika kapitány: Polgárháború kritika
A képregény adaptációk ezzel e filmmel megint szintet léptek, akárcsak a Tél katonájával. Jó az irány, csak így tovább. 8,5/10
Supernaturalmovies: Amerika kapitány: Polgárháború
Amerika kapitány legújabb epizódjától azt kapjuk, amit a készítők ígértek. Valóban monumentálisra sikeredett, minden szempontból. A hősök válságba kerülnek, és ezzel különbözőképpen tudnak megbirkózni, de nem maradhatnak következmények nélkül a tetteik. Az eddigiekhez képest sokkal jobban feltárul az emberi oldaluk. 8,5/10

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 51.helyén áll.

Jelenleg (2016. aug.) a 5. legjobb nyitóhétvégével rendelkező film Amerikában.

2016 legjobb nyitóhétvégével rendelkező filmje Amerikában.