Amerika kapitány: Polgárháború

Zsolti01   2019. 06. 17.

Nekem nagyon elnyerte a tetszésemet. Ez a konfliktus sok mindenhez vezetett a jövőben, remélem a többi Marvel film is el fogja érni majd ennek a szintjét.

dulkap   2016. 05. 05.

Hát lehet, hogy én leszek az egyetlen aki lehúzza a filmet, de hát nem tetszhet mindenkinek. Előre leszögezem, hogy bírom a Marvel filmeket, ezt az osztályzataimból is kilátszik. Viszont ez most nagyon nem tetszett és még a látvány se tudta nagyon pó... több»

Deku   2017. 07. 18.

Nagyon érdekes volt ez a felosztás, mármint hogy ilyen viszályok dúltak a hősök között. Nem vártam volna ezt a két csapatot. Nagyon tetszett. Végre Pókember is bemutatkozott.

Orosz István   2016. 05. 19.

Na jó a filmről annyit tudok mondani hogy nagyon jó negatívum nekem annyi, hogy pókember karaktere nekem csalódás az előző két színész fényévekkel jobban alakította. Azon kívül minden jó volt 2x néztem a moziban. A párduc karaktere is nagyon jó lett ... több»

Thibo84   2019. 04. 13.

Olvastam a képregényt még jóval az előtt, hogy felmerült volna a megfilmesítés ötlete, és miután megnéztem, húztam is a számat kissé, főleg azért, amiért sokan mások is, hogy a füzet lapjain – mint a filmben is – Hulkon és Thoron kívül minden hős – s... több»

GedyPapa   2017. 03. 12.

Nagyon nagyon nagyon jó volt. Igaz engem mindig meg lehet azzal venni, hogyha egy adag szuperhős nekifeszül egy másik adag szuperhősnek. Itt is ez történt és nagyon bejövős volt. A folyamatosan változó erőviszonyok és az új karakterek is zseniálisan ... több»

MP170506   2016. 10. 14.

Nem vagyok oda a szuperhősökért, egyedül Amerika kapitány karaktere fogott meg valamiért. Ezért is vártam nagyon ezt a filmet, és szerencsére nem csalódtam! Izgalmas volt, feszültséggel teli, de mégis humort is csempésztek bele! Szerintem kiváló alkotás lett!

Frank Grillo
Anthony Russo
Joe Russo
Chadwick Boseman
Robert Downey Jr.

A film összbevétele 1 153 296 293 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 319 000 000 forintot termelt. A hazai mozik összesen 283 221 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 51.helyén áll.

Jelenleg (2016. aug.) a 5. legjobb nyitóhétvégével rendelkező film Amerikában.

2016 legjobb nyitóhétvégével rendelkező filmje Amerikában.

Ez a leghosszabb Marvel film, 146 perces.

Az egyik új szereplő fekete párduc félig CGI, félig az eredeti maszk.

Thaddeus Ross-t is belerakták a filmbe, és ugyanúgy William Hurt játssza, mint a Hihetetlen Hulkban.

A film előzetesét 64 millió ember nézte meg 24 óra leforgása alatt, amivel megelőzte az új Star Wars-t.

Hulk-kal is leforgattak egy jelenetet, de végül kimaradt a filmből.

A filmben Chris Evans által visszatartott helikoptert valójában egy daru tartja vissza.

Chris Evans sokat gyúrt, hogy hitelesebbnek tűnjön, amikor visszatart a filmben egy helikoptert.

Az Amerika Kapitány: Polgárháború az eddigi legreálisabb Marvel mozi. Egy morális kérdésekkel teli politikai dráma, lenyűgöző akcióval, nem csak képregény rajongóknak. 9/10 több»

A képregény adaptációk ezzel e filmmel megint szintet léptek, akárcsak a Tél katonájával. Jó az irány, csak így tovább. 8,5/10 több»

Amerika kapitány legújabb epizódjától azt kapjuk, amit a készítők ígértek. Valóban monumentálisra sikeredett, minden szempontból. A hősök válságba kerülnek, és ezzel különbözőképpen tudnak megbirkózni, de nem maradhatnak következmények nélkül a tetteik. Az eddigiekhez képest sokkal jobban feltárul az emberi oldaluk. 8,5/10 több»