Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Amerika kapitány: Polgárháború

Milanman   2016. 05. 10.

A Marvel filmes univerzum szólófilmjei közül eddig is Amerika kapitány volt a leginkább felnőtt közönségnek szánt vonal. (Ez fokozottan igaz a Tél katonájára és a Polgárháborúra.) Könnyen kijelenthető, hogy a teljes Marvel filmlistán is top 3-ba kerülhet a Kapitány legújabb "kalandja". Fajsúlyos, de mégis átérezhető erkölcsi dilemma a történet középpontjában, remekül kidolgozott és finomított régi és bravúrosan beemelt új karakterek, egy merőben szokatlan, de nagyon jól megírt főellenfél, valamint ütős látvány, remek akciók jellemzik. A történet pedig egyre cizelláltabban halad a végkifejlet felé. Egyedül talán az róható fel neki, hogy helyenként inkább próbál Bosszúállók típusú team-movie lenni, mint szóló film, ami miatt talán kicsit túl sok is a szereplő és, hogy ezekre jusson elég idő, a film a kívántnál némileg hosszabb lesz. De ezen igazából simán felül lehet kerekedni, mert minden más aspektusból a film igazán remek.

dulkap   2016. 05. 05.

Hát lehet, hogy én leszek az egyetlen aki lehúzza a filmet, de hát nem tetszhet mindenkinek. Előre leszögezem, hogy bírom a Marvel filmeket, ezt az osztályzataimból is kilátszik. Viszont ez most nagyon nem tetszett és még a látvány se tudta nagyon pótolni a hiányérzetemet. Borzalmasan erőltetett forgatókönyv, hajszálvékony motivációkkal és teljesen értelmetlen pálfordulásokkal. Amerika kapitány eddig is az egyik leggyengébb láncszem volt számomra, a tudálékos és arrogánsan tökéletes megnyilvánulásaival. Itt ezt tovább ásta bennem, de még páran beálltak a sorba. A főgonosz meg nulla karizmával bír, még a gyengécske Ajax is erősebb gonosz volt. Sajnálom, mert nagyon vártam a filmet, nem véletlenül néztem meg már ma délután, de a jobb kezdés után gyakorlatilag a stáblista megjelenéséig folyamatosan zuhan.
Pozitívumok közé sorolható Fekete párduc karaktere, a Hangya és hogy ha pár évet még öregszik Peter Parker, akkor nem is lesz olyan rossz választás.

TribeBubu   2016. 05. 05.

A képregényfigurák között (bár nem vagyok nagy képregényrajongó) Amerika Kapitányt nem tartom túlságosan érdekesnek. Viszont a Marvel és a Disney házasságából született filmek között ennek a karakternek a történetei kötöttek le eddig a legjobban. Ha lehet választani, inkább DC filmet nézek (ez alól a rommá alázott Batman v Superman sem kivétel), de sok Marvel is egészen elszórakoztat. A Polgárháborúval viszont Marvelék magasra tették a lécet. Nem csak a DC-nek, de önmaguknak is. Ezt nehéz lesz túlszárnyalni még a duplarészes Bosszúállókkal is.
Nem mondom, hogy nagyon újat alkottak ezzel a filmmel, mert semmi extra nincs benne, de a képregényrajongók biztosan ámulattal nézték. A korábbi Marvel filmekhez képest pedig sokkal komolyabb, borúsabb hangulatú, tele van feszültséggel a történet pedig megfontolt. Arról nem is beszélve, hogy óriási humort csempésztek bele. Az viszont egy kicsit kínosan volt vicces, hogy most, hogy már a Star Wars jogai a Disney-nél vannak, megengedtek maguknak egy Star Warsos poént és mondhatni egy cameót is.
Mindenesetre az Amerika Kapitány: Polgárháború kiváló vígjáték, akció- és látványfilm egyszerre. Még ilyet!

MMcFly2015   2016. 05. 09.

Alaposan felkèszültem. A mozi elött egy hèttel elkezdtük megnèzni időrendben a Bosszùállós filmeket (Vasember, Thor, Hangya, Amerika kapitány, Bosszùállók) hogy teljesen kèpbe legyünk. Az egèsz annyira szuperül összetett, mint egy csokor virág, ès egyik szálába sem lehet belekötni. Ez az èvek során nem tűnt ennyire fel.
Amerika kapitány 2 a kedvencem. Ott volt eddig a csúcs. Az egy komolyabb hangvètelű szuperhősfilm, aminek sikerült kizökkenteni a jobb irányba a Bosszùállókos sztorit.
Erre itt van a 3. rèsz, ami hasonló kèppen tökèletes, drámai, látványos, izgalmas, ès kellőkèppen vicces. Remek arányban.
Kiderült, hogy fölöslegesen fèltem a Fekete párduc karakterètől, utólag az egyik legfaszább szereplővè nőtte ki magát a film vègère. Hangya kellemes csalódás volt önálló filmjèben, nagyon kellett poènforrásnak a nagyok közè is.
A lehető legjobb módon felvezette a Bosszúállók 3-at, az èv vègèn toplistás lesz a film, az biztos.

Evcsi95   2016. 09. 20.

Imádom az összes képregényből készült adaptációt. Ez volt az első Amerika kapitány filmem, így volt amit nem értettem (pl. Winter Soldier), de így is élvezhető volt. Sok sok akció, kevesebb beszéd, ahogy egy akciófilmtől elvárja az ember.

Frank Grillo
Anthony Russo
Joe Russo
Chadwick Boseman
Robert Downey Jr.

Az Amerika Kapitány: Polgárháború az eddigi legreálisabb Marvel mozi. Egy morális kérdésekkel teli politikai dráma, lenyűgöző akcióval, nem csak képregény rajongóknak. 9/10 több»

A képregény adaptációk ezzel e filmmel megint szintet léptek, akárcsak a Tél katonájával. Jó az irány, csak így tovább. 8,5/10 több»

Amerika kapitány legújabb epizódjától azt kapjuk, amit a készítők ígértek. Valóban monumentálisra sikeredett, minden szempontból. A hősök válságba kerülnek, és ezzel különbözőképpen tudnak megbirkózni, de nem maradhatnak következmények nélkül a tetteik. Az eddigiekhez képest sokkal jobban feltárul az emberi oldaluk. 8,5/10 több»

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 51.helyén áll.

(Bogi87 )

Jelenleg (2016. aug.) a 5. legjobb nyitóhétvégével rendelkező film Amerikában.

(mamiéstöti2 )

2016 legjobb nyitóhétvégével rendelkező filmje Amerikában.

(mamiéstöti2 )