Amerika kapitány: Polgárháború

dulkap   2016. 05. 05.

Hát lehet, hogy én leszek az egyetlen aki lehúzza a filmet, de hát nem tetszhet mindenkinek. Előre leszögezem, hogy bírom a Marvel filmeket, ezt az osztályzataimból is kilátszik. Viszont ez most nagyon nem tetszett és még a látvány se tudta nagyon pótolni a hiányérzetemet. Borzalmasan erőltetett forgatókönyv, hajszálvékony motivációkkal és teljesen értelmetlen pálfordulásokkal. Amerika kapitány eddig is az egyik leggyengébb láncszem volt számomra, a tudálékos és arrogánsan tökéletes megnyilvánulásaival. Itt ezt tovább ásta bennem, de még páran beálltak a sorba. A főgonosz meg nulla karizmával bír, még a gyengécske Ajax is erősebb gonosz volt. Sajnálom, mert nagyon vártam a filmet, nem véletlenül néztem meg már ma délután, de a jobb kezdés után gyakorlatilag a stáblista megjelenéséig folyamatosan zuhan.
Pozitívumok közé sorolható Fekete párduc karaktere, a Hangya és hogy ha pár évet még öregszik Peter Parker, akkor nem is lesz olyan rossz választás.

Deku   2017. 07. 18.

Nagyon érdekes volt ez a felosztás, mármint hogy ilyen viszályok dúltak a hősök között. Nem vártam volna ezt a két csapatot. Nagyon tetszett. Végre Pókember is bemutatkozott.

Orosz István   2016. 05. 19.

Na jó a filmről annyit tudok mondani hogy nagyon jó negatívum nekem annyi, hogy pókember karaktere nekem csalódás az előző két színész fényévekkel jobban alakította. Azon kívül minden jó volt 2x néztem a moziban. A párduc karaktere is nagyon jó lett bár hangya a kedvenc, de azt hiszem ő is méltó tagja lett a marvel univerzumának!

GedyPapa   2017. 03. 12.

Nagyon nagyon nagyon jó volt. Igaz engem mindig meg lehet azzal venni, hogyha egy adag szuperhős nekifeszül egy másik adag szuperhősnek. Itt is ez történt és nagyon bejövős volt. A folyamatosan változó erőviszonyok és az új karakterek is zseniálisan fenntartották a figyelmet és az állandó izgalomfaktort. Látszott rajta, hogy ennek az egyik célja a generációváltás elősegítése a szuperhős csapatokban.

MP170506   2016. 10. 14.

Nem vagyok oda a szuperhősökért, egyedül Amerika kapitány karaktere fogott meg valamiért. Ezért is vártam nagyon ezt a filmet, és szerencsére nem csalódtam! Izgalmas volt, feszültséggel teli, de mégis humort is csempésztek bele! Szerintem kiváló alkotás lett!

Frank Grillo
Anthony Russo
Joe Russo
Chadwick Boseman
Robert Downey Jr.

Az Amerika Kapitány: Polgárháború az eddigi legreálisabb Marvel mozi. Egy morális kérdésekkel teli politikai dráma, lenyűgöző akcióval, nem csak képregény rajongóknak. 9/10 több»

A képregény adaptációk ezzel e filmmel megint szintet léptek, akárcsak a Tél katonájával. Jó az irány, csak így tovább. 8,5/10 több»

Amerika kapitány legújabb epizódjától azt kapjuk, amit a készítők ígértek. Valóban monumentálisra sikeredett, minden szempontból. A hősök válságba kerülnek, és ezzel különbözőképpen tudnak megbirkózni, de nem maradhatnak következmények nélkül a tetteik. Az eddigiekhez képest sokkal jobban feltárul az emberi oldaluk. 8,5/10 több»

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 51.helyén áll.

(Bogi87 )

Jelenleg (2016. aug.) a 5. legjobb nyitóhétvégével rendelkező film Amerikában.

(mamiéstöti2 )

2016 legjobb nyitóhétvégével rendelkező filmje Amerikában.

(mamiéstöti2 )