Vasember 2

Vasember 2

Iron Man 2

Tim Guinee
Gwyneth Paltrow

Nem titok többé, hogy a Vasember páncél a multimilliárdos bohém feltalálót, Tony Starkot rejti. Starkra a sajtó és a kormány is komoly nyomást helyez, hogy biztosítsa a katonság számára a Vasember-technológiát, ezt azonban visszautasítja, mert attól tart, könnyen rossz kezekbe kerülhetne.… Több

Rendező: Jon Favreau
Premier (HU): 2010.04.29. | Disney+ (2022.06.14.)

Penge  (2025)

Mennydörgők  (2025)

Több

2023.01.05 bkzsani

Nem rossz, de az első rész végig izgalmas volt. Ebben inkább onnantól kezdett izgalmassá válni, mikor Nick Fury felkeresi. Attól kezdve beindulnak a cselekmények. Látványban sem volt hiány. Összességében jó film lett ez is.

2021.09.06 Laca//Ho/rr/oR//

Mindenki kedvenc Vasembere még mindig a legjobbak közt van

Az első rész után folytatódott a Marvel egyik legnívósabb karakterének sikeres szériája, és ez Jon Favreau rendező - producernek is nagyban köszönhető. Az első nagyszerű rész után most Tony Starknak (Robert Downey Jr.) Ivan Vankoval kellett szembenéznie. Mickey Rourke ideális színésznek bizonyult Ivan megformálására, igazán karakán személye volt ennek a résznek. Mindig Monte Carlo utcáján vívott bemutatójuk jut az eszembe ebben a részben. Minden szereplő nagyon színes karaktere volt a Vasember trilógiának, de nekem Robert Downey Jr. arrogáns és laza játéka tetszett Tony Stark szerepében. Sok újat nem hozott, mint az első része, de tartani tudta azt a szintet, amit a Vasember jellegzetes stílusa képvisel. Számomra egy örök kedvenc lesz, hiszen végig lekötötte a figyelmemet, és remek humorral lett megáldva a film. Látványban pedig gazdag és jól kidolgozott végig.

Méltó folytatása az első résznek.Mindíg rosszul indul,de fantasztikusan végződik.Jók a jelmezek,és Robert Downey Jr.fantasztikusan alkít!

2016.05.16 Yosihiro

A Vasember feldolgozás igazán itt alapozta meg a sikerét. Ebben a filmben teljesediki ki a lényeg és mint tudjuk ad alapot a 3. résznek! nagyon jó a történet vezetés és a látvány sem mindennapi. Összeségéebn ajánlom mindenkinek nagyon jó film Üdv Yosi

2016.08.28 Thibo84

Kicsivel többet is kihozhattak volna a történetből, de a bőrönd páncél az ütős húzás volt. Rourke jól hozza a fő gonosz karakterét, és ott vannak az elmaradhatatlan poénok is.

Az Ivan letartóztatásáról készült fotó, amelyet Tony Stark a kutatása során látott, egy tényleges médiafotó, amelyen Mickey Rourke-ot kábítószervád miatt tartóztatták le, amikor fiatalabb volt. Szerző: Thibo84

A filmben bemutatott számos hírkivágás Tony Starkot és Ivan Vankot mutatja be, amikor fiatalabbak voltak. Ezek többsége Robert Downey Jr. és Mickey Rourke valódi fényképei, akik mindketten az 1980-as években váltak híressé.Szerző: Thibo84

Jon Favreau-nak sok súrlódása volt a Marvel vezetőségével az állandó beavatkozásuk miatt, egészen addig a pontig, hogy átírták a forgatókönyvet, miközben a film már forgatás alatt állt. Ezek a viták annyira elfajultak, hogy Favreau visszautasította a Vasember 3 (2013) rendezését.Szerző: Thibo84

Noha Mickey Rourke több hónapot töltött futópadon és súlyzózott, kezdetben képtelen volt mozogni és használni a Whiplash páncélt a próbákon, annak hatalmas súlya miatt. A probléma megoldása érdekében Rourke nehéz mellényt viselt a következő fizikai edzéseken, hogy hozzászoktassa a testét a nehéz páncélzathoz.Szerző: Thibo84

Supergirl
2015