Vasember 2 (2010)

Iron Man 2

Tim Guinee

bkzsani   2023. 01. 05.

Nem rossz, de az első rész végig izgalmas volt. Ebben inkább onnantól kezdett izgalmassá válni, mikor Nick Fury felkeresi. Attól kezdve beindulnak a cselekmények. Látványban sem volt hiány. Összességében jó film lett ez is.

Laca//Ho/rr/oR//   2021. 09. 06.

Mindenki kedvenc Vasembere még mindig a legjobbak közt van

Az első rész után folytatódott a Marvel egyik legnívósabb karakterének sikeres szériája, és ez Jon Favreau rendező - producernek is nagyban köszönhető. Az első nagyszerű rész után most Tony Starknak (Robert Downey Jr.) Ivan Vankoval kellett szembenéznie. Mickey Rourke ideális színésznek bizonyult Ivan megformálására, igazán karakán személye volt ennek a résznek. Mindig Monte Carlo utcáján vívott bemutatójuk jut az eszembe ebben a részben. Minden szereplő nagyon színes karaktere volt a Vasember trilógiának, de nekem Robert Downey Jr. arrogáns és laza játéka tetszett Tony Stark szerepében. Sok újat nem hozott, mint az első része, de tartani tudta azt a szintet, amit a Vasember jellegzetes stílusa képvisel. Számomra egy örök kedvenc lesz, hiszen végig lekötötte a figyelmemet, és remek humorral lett megáldva a film. Látványban pedig gazdag és jól kidolgozott végig.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 01.

Méltó folytatása az első résznek.Mindíg rosszul indul,de fantasztikusan végződik.Jók a jelmezek,és Robert Downey Jr.fantasztikusan alkít!

Yosihiro   2016. 05. 16.

A Vasember feldolgozás igazán itt alapozta meg a sikerét. Ebben a filmben teljesediki ki a lényeg és mint tudjuk ad alapot a 3. résznek! nagyon jó a történet vezetés és a látvány sem mindennapi. Összeségéebn ajánlom mindenkinek nagyon jó film Üdv Yosi

Thibo84   2016. 08. 28.

Kicsivel többet is kihozhattak volna a történetből, de a bőrönd páncél az ütős húzás volt. Rourke jól hozza a fő gonosz karakterét, és ott vannak az elmaradhatatlan poénok is.

Deku   2017. 07. 18.

Még mindig nagyon nagy kedvenc ez a film. Az biztos, hogy bármikor újra nézős. Minden szereplőnek meg van az egyedi karaktere és ez tök jó. Remek hangulat és pörgős film.

dailyfilmsan   2018. 08. 20.

Nagyon birom a marveles filmeket. Ez az egyik kedvencem mind közül. Igaz mindegyikre jellemző a szellemes narratíva a jó hang és zene na meg persze a látvány de ebben van egyfajta varázsosság ami magával ragadja a nézőjét. MEG KELL HOGY NÉZD kategóra.

Az Ivan letartóztatásáról készült fotó, amelyet Tony Stark a kutatása során látott, egy tényleges médiafotó, amelyen Mickey Rourke-ot kábítószervád miatt tartóztatták le, amikor fiatalabb volt.

(Thibo84 )

A filmben bemutatott számos hírkivágás Tony Starkot és Ivan Vankot mutatja be, amikor fiatalabbak voltak. Ezek többsége Robert Downey Jr. és Mickey Rourke valódi fényképei, akik mindketten az 1980-as években váltak híressé.

(Thibo84 )

Jon Favreau-nak sok súrlódása volt a Marvel vezetőségével az állandó beavatkozásuk miatt, egészen addig a pontig, hogy átírták a forgatókönyvet, miközben a film már forgatás alatt állt. Ezek a viták annyira elfajultak, hogy Favreau visszautasította a Vasember 3 (2013) rendezését.

(Thibo84 )

Noha Mickey Rourke több hónapot töltött futópadon és súlyzózott, kezdetben képtelen volt mozogni és használni a Whiplash páncélt a próbákon, annak hatalmas súlya miatt. A probléma megoldása érdekében Rourke nehéz mellényt viselt a következő fizikai edzéseken, hogy hozzászoktassa a testét a nehéz páncélzathoz.

(Thibo84 )

Robert Downey Jr. húsz kiló izmot szedett fel magára, hogy megismételje Tony Stark szerepét.