Vasember 2

Iron Man 2

Az Ivan letartóztatásáról készült fotó, amelyet Tony Stark a kutatása során látott, egy tényleges médiafotó, amelyen Mickey Rourke-ot kábítószervád miatt tartóztatták le, amikor fiatalabb volt. Szerző: Thibo84

A filmben bemutatott számos hírkivágás Tony Starkot és Ivan Vankot mutatja be, amikor fiatalabbak voltak. Ezek többsége Robert Downey Jr. és Mickey Rourke valódi fényképei, akik mindketten az 1980-as években váltak híressé.Szerző: Thibo84

Jon Favreau-nak sok súrlódása volt a Marvel vezetőségével az állandó beavatkozásuk miatt, egészen addig a pontig, hogy átírták a forgatókönyvet, miközben a film már forgatás alatt állt. Ezek a viták annyira elfajultak, hogy Favreau visszautasította a Vasember 3 (2013) rendezését.Szerző: Thibo84

Noha Mickey Rourke több hónapot töltött futópadon és súlyzózott, kezdetben képtelen volt mozogni és használni a Whiplash páncélt a próbákon, annak hatalmas súlya miatt. A probléma megoldása érdekében Rourke nehéz mellényt viselt a következő fizikai edzéseken, hogy hozzászoktassa a testét a nehéz páncélzathoz.Szerző: Thibo84

Robert Downey Jr. húsz kiló izmot szedett fel magára, hogy megismételje Tony Stark szerepét.Szerző: Thibo84

Hammer gyára valójában Elon Musk SpaceX létesítménye a kaliforniai Hawthorne-ban. A háttérben sétálók igazi alkalmazottak, bár a forgatás éjszaka zajlott.Szerző: Thibo84

Mivel Mickey Rourke nem volt jártas a technológiában, Whiplash szerepben az volt a legnagyobb kihívás számára, hogy úgy tegyen, mintha ismerné a számítógépet.Szerző: Thibo84

Mickey Rourke elmondása szerint rengeteg kutatást végzett Oroszországban annak érdekében, hogy kiválassza, Ivan Vanko milyen tetoválásokat viseljen a testén. Hiteles orosz tetoválásokat akart, amelyek Vanko orosz örökségét, a börtöntársadalmakat és a különleges klubokat, amelyekben esetleg részt vett, mutatják meg.Szerző: Thibo84

A szerepére való felkészülés érdekében Scarlett Johansson hat héttel a film kezdete előtt edzeni kezdett, és a forgatás hat hónapja alatt végig minden nap edzett.Szerző: Thibo84

Hogy felkészüljön Ivan Vanko, más néven Whiplash szerepére, Mickey Rourke látogatást tett a moszkvai Butyrka börtönben: „Megpróbáltam beépíteni az egész orosz filozófiát. Ez egy saját kultúra, és nagyon élveztem a kutatást és a találkozást az emberekkel, és nagyon kedvesek voltak ott a börtönben.” Rourke azt is megjegyezte, hogy Vanko beszéde szlovák akcentusú.Szerző: Thibo84

Amikor a Marvel először alkalmazta Samuel L. Jacksont Nick Fury szerepére az első két Vasember filmben, nagyon titokban akarták tartani. Valójában a díszlet közepére irányították Samuel autóját, és utánfutókkal vették körül, hogy senki ne lássa, ahogy kiszáll az autóból, és belemerül a karakterbe.Szerző: Thibo84

A képregényekben Tony Starknak van egy bőröndje, amiben egy hordozható páncélruha van. Ezt a híres „bőröndpáncélt” átdolgozták a filmhez.Szerző: Thibo84

Don Cheadle váltotta Terrence Howardot Rhodey szerepében. A két színész az Ütközésekben (2004) dolgozott egymással.Szerző: Thibo84