Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Fekete Párduc (2018)

Black Panther

Ryan Coogler
Chadwick Boseman

PadmeAmidala   2021. 06. 17.

Marvel filmként szerintem átlagos, nagyon-nagyon nem értem, miért jelölték ezt Oscar-díjra (akkor már inkább a Végtelen háborút kellett volna, bár igazából semmilyen Marvel film nem méltó ilyen díjakra). Biztos azért jelölték, mert feketékről szól, d... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 14.

Hát, ez tényleg fekete

Abszolút nincs gondom a feketékről szóló filmekkel, de be kell, hogy valljam engem kicsit felbosszantott, hogy ekkora hype-ot csapnak egy film körül csak azért, mert fekete szuperhősökről szól (intézzünk el neki egy Oscar-díjat, na jó azért ez túlzás... teljes kritika»

Shelby07   2018. 04. 17.

Alapvetőn tetszett a film, bár kicsit másabb volt mint amire számítottam. Habár a legtöbb ismerősöm akik már látták azt mondták, hogy az egyik legjobban sikerült Marvel film lett.. hát sajnos ezt vitatom. Jó volt, de nem a legjobb, és több sebből is ... több»

csd   2020. 09. 01.

A legdrámaibb Marvel film

Bevallom én a puszta látványvilággal nem tudtam mit kezdeni már a megjelenésekor sem. Nagyon sokan méltatták a filmet ebből az aspektusból, viszont számomra ez inkább volt már-már zavaró semmint meghatározó filmélmény. Nem gondolom, hogy egy szuperhősfilm ne alapozhatna a jól átgondolt történetvezetésre, és a Marvel szerintem ebből a szempontból a mai napig nem hozott igazán kiemelkedőt, ezek a történetek egyszerűen azok, amely különösképpen elgondolkodtatják az embert, persze nem is kell, hogy ez meglegyen egy ilyen volumenű produkciónál. Viszont a Fekete Párducnál először lehetett érezni azt, hogy különösen nagy hangsúlyt helyeztek a castingra, így olyan átütő alakításokat láthattunk, amelyek miatt igazából érdemes újranézni a filmet.

indingo   2019. 02. 23.

Nekem nem nyerte el a tetszésemet. Nagyon nehezen indul be és olyan, mint az Avatar és a Gyűrűk ura szerelem gyereke. A látványra nagy hangsúlyt fektettek, de nem valami egyedi. A története elég sablonos és helyeként paródia volt.

Orosz István   2018. 02. 17.

Nekem nagyon is tetszett, akciódús volt látványos volt. Bár egy felvezetést érdemelt volna, hisz nem olyan ismert Marvel karakter, ehelyett csak nahy vonalakban elmondták minek köszönheti az erejét.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 15.

Megint egy felesleges,és semmitmondó Marvel melléktermék.Izgalmasnak nem mondható,és nem is igazán humorors.Akkor mi is ez?Egy gyenge próbálkozás a sikeresebb Marvel-produkciók oldalvizén.Bukta.Nem ajánlom senkinek,időpocsékolás.

A film összbevétele 1 346 913 161 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 392 189 756 forintot termelt. A hazai mozik összesen 272 079 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A wakandai nyelvhez a xhoszai, egy dél-afrikai nyelvcsaládból származó dialektus szolgált alapul.

Mivel sem Ryan Coogler rendező, sem Chadwick Boseman főszereplő nem járt még korábban az afrikai kontinensen, a forgatások előtt mindketten odautaztak, hogy fel tudjanak készülni a filmre, Boseman egy nyelvészt is felkeresett, aki segített neki a helyi dialektus elsajátításában.

A Fekete párduc először 1966-ban tűnt fel a Fantasztikus négyesben, 1968-ban a karakter a Bosszúállók csapatához csatlakozott, 1977-ben pedig már saját képregényt szenteltek neki.

Ryan Cooglert a nála hét évvel idősebb unokatestvére ismertette meg a Marvel képregények világával.

Újabb rekordot tudhat magáénak a nagy sikerű Fekete Párduc film. Zsinórban az ötödik héten maradt az élen az amerikai bevételi listán, ami eddig csak James Cameron Avatar-jának sikerült 2009-ben.

(XETH)

Megszokott Marvel színvonalon elkészített, látványos, akció–sci-fi a Fekete Párduc, némi moralizálással vegyítve, szinte csak fekete színészekkel előadva. Valójában egy dologtól eltekintve merőben súlytalan film. Dramaturgiailag minden stimmel benne, de emiatt kiszámítható is. Sebaj, ezzel már kihúzzuk, amíg beköszönt az Infinity War. több»

Értékelés: 40/100 Azért 40 pont mert csak a kötelezőket hozza, de még ezek mellett is rengeteg hibája van, ahogy azt a fentebbiekben is olvashattátok. több»

Látszik, hogy nagyot akart fogni a Marvel ezzel filmmel és sikerült is neki. Komoly téma, kellő mennyiségű humor, a megszokott sztárparádé, egy teljesen új helyszín, amely újfent megbolygatta az univerzumot. A 2 óra 15 perc játék idő úgy elrepült, hogy csak néztem. több»