Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Fekete Párduc

freeman   2020. 09. 23.

Király film.

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 14.

Hát, ez tényleg fekete

Abszolút nincs gondom a feketékről szóló filmekkel, de be kell, hogy valljam engem kicsit felbosszantott, hogy ekkora hype-ot csapnak egy film körül csak azért, mert fekete szuperhősökről szól (intézzünk el neki egy Oscar-díjat, na jó azért ez túlzás... teljes kritika»

Shelby07   2018. 04. 17.

Alapvetőn tetszett a film, bár kicsit másabb volt mint amire számítottam. Habár a legtöbb ismerősöm akik már látták azt mondták, hogy az egyik legjobban sikerült Marvel film lett.. hát sajnos ezt vitatom. Jó volt, de nem a legjobb, és több sebből is ... több»

indingo   2019. 02. 23.

Nekem nem nyerte el a tetszésemet. Nagyon nehezen indul be és olyan, mint az Avatar és a Gyűrűk ura szerelem gyereke. A látványra nagy hangsúlyt fektettek, de nem valami egyedi. A története elég sablonos és helyeként paródia volt.

csd   2020. 09. 01.

A legdrámaibb Marvel film

Bevallom én a puszta látványvilággal nem tudtam mit kezdeni már a megjelenésekor sem. Nagyon sokan méltatták a filmet ebből az aspektusból, viszont számomra ez inkább volt már-már zavaró semmint meghatározó filmélmény. Nem gondolom, hogy egy szuperhősfilm ne alapozhatna a jól átgondolt történetvezetésre, és a Marvel szerintem ebből a szempontból a mai napig nem hozott igazán kiemelkedőt, ezek a történetek egyszerűen azok, amely különösképpen elgondolkodtatják az embert, persze nem is kell, hogy ez meglegyen egy ilyen volumenű produkciónál. Viszont a Fekete Párducnál először lehetett érezni azt, hogy különösen nagy hangsúlyt helyeztek a castingra, így olyan átütő alakításokat láthattunk, amelyek miatt igazából érdemes újranézni a filmet.

Orosz István   2018. 02. 17.

Nekem nagyon is tetszett, akciódús volt látványos volt. Bár egy felvezetést érdemelt volna, hisz nem olyan ismert Marvel karakter, ehelyett csak nahy vonalakban elmondták minek köszönheti az erejét.

HETEDIK   2018. 02. 27.

Egy újabb látványos világmegmentő CGI orgia a Marvel égisze alatt. Annyi a változás, hogy ezúttal színesbőrűek a főszereplők. Beillik a képregénymozik végtelen sorába.

Ryan Coogler
Chadwick Boseman

A film összbevétele 1 346 913 161 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 392 189 756 forintot termelt. A hazai mozik összesen 272 079 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A wakandai nyelvhez a xhoszai, egy dél-afrikai nyelvcsaládból származó dialektus szolgált alapul.

Mivel sem Ryan Coogler rendező, sem Chadwick Boseman főszereplő nem járt még korábban az afrikai kontinensen, a forgatások előtt mindketten odautaztak, hogy fel tudjanak készülni a filmre, Boseman egy nyelvészt is felkeresett, aki segített neki a helyi dialektus elsajátításában.

A Fekete párduc először 1966-ban tűnt fel a Fantasztikus négyesben, 1968-ban a karakter a Bosszúállók csapatához csatlakozott, 1977-ben pedig már saját képregényt szenteltek neki.

Ryan Cooglert a nála hét évvel idősebb unokatestvére ismertette meg a Marvel képregények világával.

Újabb rekordot tudhat magáénak a nagy sikerű Fekete Párduc film. Zsinórban az ötödik héten maradt az élen az amerikai bevételi listán, ami eddig csak James Cameron Avatar-jának sikerült 2009-ben.

(XETH)

Angela Bassett korábban már szerepelt egy olyan filmben, amelynek A fekete párduc volt a címe, ez azonban a hatvanas-hetvenes évek polgárjogi mozgalmait dolgozta fel.

Az eredeti képregényekben Shuri volt az, aki fogékonyabb volt az ősi hagyományokra és misztikára, a fivére, T'Challa pedig inkább racionálisabb alkat volt. A filmben azonban megcserélték ezt a két karaktert, így Shuri lett Wakanda tudósa és mérnöke.

Danai Gurira bár a legtöbb embernek a The walking Dead Michonne-jaként ismerős, Ryan Coogler mégis a Mother of George című film miatt figyelt fel rá, így kapta meg a filmjében Okoye szerepét.

Lupita Nyong'o az első olyan színész, aki egyaránt feltűnik a Marvel (Fekete párduc), a Disney (A dzsungel könyve) és a Lucasfilm (Star Wars) univerzumában is.

Michael B. Jordan úgy jellemezte Erik és T'Challa kapcsolatát, mint az afrikai Magneto és Xavier professzor.

Megszokott Marvel színvonalon elkészített, látványos, akció–sci-fi a Fekete Párduc, némi moralizálással vegyítve, szinte csak fekete színészekkel előadva. Valójában egy dologtól eltekintve merőben súlytalan film. Dramaturgiailag minden stimmel benne, de emiatt kiszámítható is. Sebaj, ezzel már kihúzzuk, amíg beköszönt az Infinity War. 7/10 több»

Látszik, hogy nagyot akart fogni a Marvel ezzel filmmel és sikerült is neki. Komoly téma, kellő mennyiségű humor, a megszokott sztárparádé, egy teljesen új helyszín, amely újfent megbolygatta az univerzumot. A 2 óra 15 perc játék idő úgy elrepült, hogy csak néztem. 90/100 több»

Több egzotikum, kevesebb humor, súlyosabb dráma, fontosabb üzenet – a feketék szuperhősének gyomrosait nem mindenki élvezi majd, ám az kétségtelen, hogy a Marvel továbbra sem fél az új irányoktól. És ez jó. 75/100 több»