Fekete Párduc

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 14.
Hát, ez tényleg fekete

Abszolút nincs gondom a feketékről szóló filmekkel, de be kell, hogy valljam engem kicsit felbosszantott, hogy ekkora hype-ot csapnak egy film körül csak azért, mert fekete szuperhősökről szól (intézzünk el neki egy Oscar-díjat, na jó azért ez túlzás). De a Marvel marketingstratégiájában és univerzumépítésében az a nagyszerű, hogy egyszerre zseniális és ördögi, így nem hagyja nyugodni az embert, akármennyire is előítéletekkel viseltetünk a filmjeik iránt. Ezt is megéltük tehát: a színes bőrűek is megkapták a maguk szuperhős/képregény filmjét (oké, volt egy Penge-trilógia, de arra ki emlékszik?) S ha már a Marvel belevágott T’Challa/Fekete Párduc történetébe akkor nem aprózta el: a casting 99... több»

Shelby07   2018. 04. 17.

Alapvetőn tetszett a film, bár kicsit másabb volt mint amire számítottam. Habár a legtöbb ismerősöm akik már látták azt mondták, hogy az egyik legjobban sikerült Marvel film lett.. hát sajnos ezt vitatom. Jó volt, de nem a legjobb, és több sebből is vérzik az egész (spoiler miatt nem említek semmit). A látványvilág miatt adtam meg a 4 csillagot, mert egyébként annyira nem volt szuper. Egyszer mindenképp meg kell nézni, hiszen ahogy a legtöbb szuperhős film, ez is hozzátett egy kicsit a Marvel világhoz, de sajnos a moziban sokszor nevettem és nem azért mert poén volt. Én úgy vélem, hogy volt pár "gagyi' rész, és a magyar szinkronról meg ne is beszéljünk. A szinkron egyszerűen botrányos volt.. Szóval aki szereti a szuperhős filmeket, az mindenképp nézz meg, de ha teheti akkor ne szinkronnal, mert borzalmasan lerontja az így is az elvárásoknál gyengébbre sikerült filmet. De ahogy az elején is írtam, alapvetően tetszett a film, de semmiképp sem a legjobb marvel film. Inkább a DC Igazság Ligájához hasonlítanám, ami szintén valamelyest alul teljesített az elvárásokhoz képest.

indingo   2019. 02. 23.

Nekem nem nyerte el a tetszésemet. Nagyon nehezen indul be és olyan, mint az Avatar és a Gyűrűk ura szerelem gyereke. A látványra nagy hangsúlyt fektettek, de nem valami egyedi. A története elég sablonos és helyeként paródia volt.

Orosz István   2018. 02. 17.

Nekem nagyon is tetszett, akciódús volt látványos volt. Bár egy felvezetést érdemelt volna, hisz nem olyan ismert Marvel karakter, ehelyett csak nahy vonalakban elmondták minek köszönheti az erejét.

HETEDIK   2018. 02. 27.

Egy újabb látványos világmegmentő CGI orgia a Marvel égisze alatt. Annyi a változás, hogy ezúttal színesbőrűek a főszereplők. Beillik a képregénymozik végtelen sorába.

Ryan Coogler
Chadwick Boseman

Megszokott Marvel színvonalon elkészített, látványos, akció–sci-fi a Fekete Párduc, némi moralizálással vegyítve, szinte csak fekete színészekkel előadva. Valójában egy dologtól eltekintve merőben súlytalan film. Dramaturgiailag minden stimmel benne, de emiatt kiszámítható is. Sebaj, ezzel már kihúzzuk, amíg beköszönt az Infinity War. 7/10 több»

Látszik, hogy nagyot akart fogni a Marvel ezzel filmmel és sikerült is neki. Komoly téma, kellő mennyiségű humor, a megszokott sztárparádé, egy teljesen új helyszín, amely újfent megbolygatta az univerzumot. A 2 óra 15 perc játék idő úgy elrepült, hogy csak néztem. 90/100 több»

Több egzotikum, kevesebb humor, súlyosabb dráma, fontosabb üzenet – a feketék szuperhősének gyomrosait nem mindenki élvezi majd, ám az kétségtelen, hogy a Marvel továbbra sem fél az új irányoktól. És ez jó. 75/100 több»

A film 392 189 756 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 272 079 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A wakandai nyelvhez a xhoszai, egy dél-afrikai nyelvcsaládból származó dialektus szolgált alapul.

(ArpiHajdu és Réci )

Mivel sem Ryan Coogler rendező, sem Chadwick Boseman főszereplő nem járt még korábban az afrikai kontinensen, a forgatások előtt mindketten odautaztak, hogy fel tudjanak készülni a filmre, Boseman egy nyelvészt is felkeresett, aki segített neki a helyi dialektus elsajátításában.

(ArpiHajdu és Réci )

A Fekete párduc először 1966-ban tűnt fel a Fantasztikus négyesben, 1968-ban a karakter a Bosszúállók csapatához csatlakozott, 1977-ben pedig már saját képregényt szenteltek neki.