A vasember

Iron Man
HE7EDIK

Jeff Bridges
Shaun Toub

Tony Stark, a milliárdos feltaláló legújabb szuperfegyverének bemutatásakor fogsága esik Afganisztánban. Elrablói arra kényszerítik, hogy építsen meg egy pusztító rakétát, ám ő ehelyett egy péncélöltözetet készít, melyet magára öltve sikerül megszöknie. Amikor hazatérte után felismeri, hogy… Több

Rendező: Jon Favreau
Premier (HU): 2008.04.30. | Disney+ (2022.06.14.)

Penge  (2025)

Mennydörgők  (2025)

Több

2023.08.15 JRD

Hogy szeretem-e a Vasember filmeket?

Ez nem is kérdés! Még szép. „Akkor mégis miért értékelted 3*-ra?” – kérdezte meg egy ismerősöm. Nos... ugyanis nem ér ennél többet. Jó film, szórakoztató, látványos, humoros és Robert Downey Jr. élete egyik legjobban hozzá passzoló karakterét formált... Teljes kritika

2019.03.22 Thibo84

Nagyszerű szereplőkkel teletűzdelt film, Tony Stark szerepére Robert Downey Jr. – jobb választás nem is lehetne. Gwyneth Paltrow is imádnivaló az oldalán. A történet helyenként vontatott, de a jó humortól észre sem lehet venni. Egy kiváló nyitány a Bosszúállók felvezetéséhez.

2015.04.25 Yosihiro

Kicsit lehetett volna jobb is de a poénok nagyot ültek. Szeretem ezt a részét a Vasembernek még olyan nem elcsépel ebben a részben. Ajánlom mindenkinek remek akció jó humorral :) Üdv Yosihiro

2018.07.20 HE7EDIK

Favreau megalkotta az egyik legmenőbb képregényhőst egy piszok látványos és vicces filmmel. Bridges pedig méltó ellenfele volt Vasembernek, Robert Downey pedig megalkotta legfontosabb karakterét.

2018.01.30 Shelby07

Egyszerűen imádom! Robert Downey Jr. fantasztikus színész, nem is adhatták volna jobb embernek ezt a szerepet. Az egyik legjobb marvel szuperhősös film. A történet is nagyon jó, érdekes és izgalmas, szóval abszolút érdemes megnézni, nem lehet nem szeretni.

A képregényekben Tony Stark a vietnami háborúnak adott el fegyvereket, de 2008-ban az afganisztáni háború volt aktuális.Szerző: Lipót Testvér

Az első MCU-film.Szerző: Lipót Testvér

Minden Marvel-filmnek van egy fő témája: Ennek a filmnek és a folytatásainak: fegyverek és technológia. A hihetetlen Hulk (2008): mutáció és atomenergia. Amerika Kapitány: Az első bosszúálló (2011) és folytatásai: kísérletezés és kémkedés. Thor (2011) és folytatásai: mitológia és vallás. A galaxis őrzői (2014): földönkívüli élet és kozmikus lények. A Hangya (2015): telepátia és állatok kontrollja. Doctor Strange (2016): mágia és boszorkányság. Bosszúállók (2012): földönkívüliek inváziója. Bosszúállók: Ultron kora (2015): mesterséges intelligencia.Szerző: Thibo84

Michael Bay ezt a filmet a kedvenc Marvel filmjének nevezte.Szerző: Thibo84

Loki