A vasember (2008)

Iron Man

Jeff Bridges
Shaun Toub

bkzsani   2023. 01. 03.

Nekem nagyon tetszett ez az első rész, hogy hogyan is lett Tony Starkból a Vasember. Zseniálisak a szereplők, nagyon jó áll Robert Downey Jr-nak ez a szerep. Végig izgalmas, látványos jelenetekkel. Bármikor szívesen újranézném.

Thibo84   2019. 03. 22.

Nagyszerű szereplőkkel teletűzdelt film, Tony Stark szerepére Robert Downey Jr. – jobb választás nem is lehetne. Gwyneth Paltrow is imádnivaló az oldalán. A történet helyenként vontatott, de a jó humortól észre sem lehet venni. Egy kiváló nyitány a Bosszúállók felvezetéséhez.

HE7EDIK   2018. 07. 20.

Favreau megalkotta az egyik legmenőbb képregényhőst egy piszok látványos és vicces filmmel. Bridges pedig méltó ellenfele volt Vasembernek, Robert Downey pedig megalkotta legfontosabb karakterét.

Yosihiro   2015. 04. 25.

Kicsit lehetett volna jobb is de a poénok nagyot ültek. Szeretem ezt a részét a Vasembernek még olyan nem elcsépel ebben a részben. Ajánlom mindenkinek remek akció jó humorral :) Üdv Yosihiro

Shelby07   2018. 01. 30.

Egyszerűen imádom! Robert Downey Jr. fantasztikus színész, nem is adhatták volna jobb embernek ezt a szerepet. Az egyik legjobb marvel szuperhősös film. A történet is nagyon jó, érdekes és izgalmas, szóval abszolút érdemes megnézni, nem lehet nem szeretni.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 27.

Csak az a bajom,hogy mindenféle ilyen-olyan filmnek nevezett akármivel tömegesen eláraszt a Marvel,és ez is az egyik mostohagyermeke.Nézhető,de semmi extra,vagy különleges nincs benne...R.D.Jr. megkapta a pénzt,és ennyi,ő jól járt,mi azért nem annyira !

Deku   2017. 07. 15.

Hatalmas film lett. Az ilyen típusú filmtől pont ezt várnék el, egy akciódús jelentekkel tarkított letisztult történetet. Ebben nem volt semmi hiba. Kivételes volt Robert Downey Jr. szereplése is melyet bármikor eltudnék nézni.

Minden Marvel-filmnek van egy fő témája: Ennek a filmnek és a folytatásainak: fegyverek és technológia. A hihetetlen Hulk (2008): mutáció és atomenergia. Amerika Kapitány: Az első bosszúálló (2011) és folytatásai: kísérletezés és kémkedés. Thor (2011) és folytatásai: mitológia és vallás. A galaxis őrzői (2014): földönkívüli élet és kozmikus lények. A Hangya (2015): telepátia és állatok kontrollja. Doctor Strange (2016): mágia és boszorkányság. Bosszúállók (2012): földönkívüliek inváziója. Bosszúállók: Ultron kora (2015): mesterséges intelligencia.

(Thibo84 )

Michael Bay ezt a filmet a kedvenc Marvel filmjének nevezte.

(Thibo84 )

Louis Leterrier érdeklődött a film rendezése iránt, de A hihetetlen Hulk (2008) mellett döntött, amikor Jon Favreau kapta meg a munkát.

(Thibo84 )

Mark Fergus és Hawk Ostby forgatókönyvírók külön dolgoztak, majd Jon Favreau rendezővel mindkét forgatókönyvet összeállították, aztán átadták John Augustnak finomításra. Ez valójában meglehetősen általános gyakorlat a hollywoodi kasszasikereknél.

(Thibo84 )

Jon Favreau rendező a filmet egyfajta független film-kémthriller kereszteződésként jellemezte. Van benne egy kis Robert Altman által rendezett Superman (1978), Tom Clancy-regények, James Bond-filmek, Robotzsaru (1987) és Batman: Kezdődik! (2005).