G.I. Joe: The Rise of Cobra
KingPin

Az emberiségre hatalmas veszély leselkedik, ugyanis a Kobra nevű titkos szervezet káoszba akarja taszítani a világot. Csak a G.I. Joe szuperkommandó képes arra, hogy elejét vegye a pusztításnak, és elfogja a galád fegyverkereskedőt,… Több

Rendező: Stephen Sommers
Forgatókönyvíró: Stuart Beattie, David Elliot, Paul Lovett
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Csehország
Premier (HU): 2009.08.06.

2023.08.05 Jerico

Látványfilm sok akcióval

Mindig szerettem az olyan jellegű akciófilmeket, mint a G. I. Joe: A Kobra árnyéka. Tetszetős és fantáziadús az alaptörténete szerintem, amihez nagyon jó karaktereket ad a forgatókönyv, a rendezés pedig temérdek látványos akciójelenetet. Duke szerepében Channing Tatum vagány kommandóst alakít, aki összefogja kis csapatát. A két nő: Rachel Nichols és Sienna Miller üde színfoltjai a filmnek (mindketten nagyon dögösek). Marlon Wayans, aki főleg idétlen vígjátékokban látható, most kicsit komolyabb, de rengeteget bohóckodik ezúttal is. Dennis Quaid mint Hawk tábornok zseniális, mintha élvezné ezt a szerepet. A sztori egymondatos: Duke és Kioldó véletlenül bekerülnek a G. I. Joe csapatba, ahol azonnal befogadják őket, és együtt indulnak a Kobra csapat ellen, hogy megakadályozzák világot leigázó tervük megvalósítását. Kb. ennyi a lényeg, így inkább az akciók és az említett színes karakterek az érdekesek. Láthatunk rengeteg bevetést, bunyót, üldözéses jelenetet és egy fordulatos végkifejletet. Nálam látványfilmként 80%-os.

2019.04.28 Thibo84

Egy látványos és pörgős akciófilm, de semmi több. Nincs mondanivalója, és hiába rakták bele Marlon Wayans, hogy humort vigyen bele, még az sem sikerült a készítőknek.

2018.08.08 Norbert93

Gyenge és jellegtelen mivoltja ellenére tetszett, nem volt rossz film. Lehet többet nem fogom megnézni, de nem bántam meg, hogy időt szántam rá.

2015.04.23 mimi

Ez a film egyszerűen borzasztó! A történet egy nagy nulla, és a szereplők is egytől-egyig gyaláztosan játszanak.Én nem vártam sokat mégis nagyot csalódtam, és egy percig se szórakoztam jól rajta.

2015.03.18 pindurcat

Nem vártam sok jót a filmtől, ezúttal nem is csalódtam. Gyenge a történet, szereplők alakítása is kritikán alúli, pedig láthatóan magas költségvetésű film.

A filmet a szokásoktól eltérően nem vetítették le a kritikusoknak a premier előtt. Ez legtöbbször annak a jele, hogy a készítők tartanak a negatív véleményektől (többnyire azért, meg a próbavetítések nem győzték meg a közönséget), és nem szeretnék, ha a kritikusok elüldöznék a potenciális nézőket.Szerző: hp

Rachel Nichols és Sienna Miller a közös harcjelenetük során kisebb sérüléseket szenvedtek. Nichols megégette magát, Millernek pedig kificamodott a csuklója.Szerző: hp

A fimben 118 perces játékidejére 250 robbantás jut.Szerző: hp

Kioldó az egyik jelenetben ezt mondja: "you have life like hair and a kung fu grip!"A Hasbor ezzel a mondattal reklámozta az eredeti G.I. Joe figurákat.Szerző: hp