Eredet (2010)

Inception

Eredet

Eastern79   2021. 02. 07.

Eredeti Eredet

Christopher Nolan talán legjobban sikerült alkotásában a mélytudatban tárolt emlékek közt matatnak a pszchi-bűnözők. Sokrétű, rendkívül összetett akciófilm némi sci-fivel vegyítve, színtiszta szórakozás, a Matrix óta nem láttam filmet, amely ekkora hatással lett volna rám. Di Caprio remek, mint mindig, tulajdonképpen az ő karaktere viszi a filmet, egy picit azonban a karakterének dilemmája emlékeztetett a Viharszigetben látottakra. Ettől eltekintve azonban nagyszerű látványvilágával, következetes rendezésével és érdekes történetével garantáltan a székbe szegez majd.

hp   2020. 08. 26.

A Tenet után azt tudom mondani, hogy az Eredet még Christopher Nolan önismétlésektől mentes, nagyon is eredeti filmje volt, amit érdemes újranézni. Nem jellemző rám, hogy egy filmet többször is betegyek, mert annyi új sorozat és film készül, hogy pró... több»

rbernadett   2015. 09. 13.

Nagyon vártam ezt a filmet, mert a témája mindig is érdekelt. Nem csalódtam benne, viszont attól tartok meg kell még nézzem egy párszor, hogy mindent értsek benne. Nagyon látványos, nagyon jó a történet, de nem lehet csak félszemmel nézni, mert akkor fontos információk veszhetnek el.

Deku   2017. 07. 08.

Ahogy általában itt sem jött be DiCaprio színészi játéka és ez már megalapozta a filmet. Ennél még az is jobb lett volna ha nem csinálnak a készítők semmit. Szerintem maguk a zenék alapból nem passzolnak a filmhez, nem egy korszakalkotó mű.

mamiéstöti2   2018. 01. 19.

Egyedülálló alkotás, melyben a parádés szereposztás mellett sok izgalom is van, de nem mindenki tud azonosulni a látottakkal.

Puncs   2019. 04. 06.

Nagyon érdekes film, jó az alapötlet, nagyon elgondolkodtató az egész. A vége elég talányosra sikeredett, nem lehet eldönteni, hogy álmodik vagy ez a valóság. Legalábbis én nem tudtam eldönteni. A szereposztás is rendben van, a zenéje pedig egyszerűen zseniális.

Orosz István   2019. 06. 09.

Eszméletlen egy film

Sokan dicsérték a filmet, én pedig majdnem tíz év távlatából tudtam magam rávenni, de nem bántam meg. Zseniális a film. Itt nem kell színészi játékra gondolni, csak magára a logikusan felépített világra.

Marion Cotillard
Cillian Murphy
Tom Hardy
Tom Hardy
Leonardo DiCaprio

67 ember halt meg a filmben.

(Norbi)

A film költségvetése 160 millió dollár volt.

(Bob)

A Kiképzés című film óta ez az első Tom Berenger film, amit moziban is vetítettek.

Cillian Murphy fejére harmadszor húzatott zsákot Christopher Nolan (két új Batman részben is).

Tom Hardy a Spíler című filmben nyújtott játékával győzte meg Nolant.

2010-ben a 4. legtöbb bevételt hozó film volt.

A filmben a gravitációs változáskor az egész folyosó forgott, ez a mozgó díszlet 8 méter hosszú volt.

(Mavil)

A filmhez készítettek egy internetes előzmény-képregényt, valamint 2000 db, limitált kiadású Blu-Ray dvd-t, amit az álom-szerkezetet rejtő fém aktatáskában, egy szintén fém pörgettyű társaságában adtak ki.

(Mavil)

A film igazi kasszasiker volt, 160 millió dollárból készült el, és 825 milliónál is többet hozott a konyhára. Csak a reklámra 100 milliót költöttek el.

(Mavil)

Az alvó hősök zuhanásának jelenetét egy napig vették fel.

(Mavil)

Sosem hittem volna, ám Nolan bennem is elültetett egy gondolatcsírát a színvonalas, egyedi és veszettül szórakoztató hollywoodi blockbusterek létezésének legendájáról. Remélem, hogy igazam lesz… több»