79% 553 szavazat

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2
Hivatalos tartalom

A Gene Roddenberry átal kreált és J.J. Abrams által 2009-ben újraindított, világszerte népszerű Star Trek sorozat várva várt új része Justin Lin (Halálos iramban sorozat) rendezésében tárja elénk az Enterprise űrhajó és elszánt legénysége újabb nagyszabású útját. A Mindenen túl kalandja során… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Kína, Egyesült Arab Emírségek
Premier (HU): 2016.07.21. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2024.06.21 kabel

Mindenből közepes

Őszintén szólva, ez a filmtrilógia leggyengébb epizódja. Valahogy kevés, hiányzik az okosnak hangzó és gyors tempójú történetvezetés, a központi konfliktus is kevésbé grandiózus, és mintha a film nagy részében jelen sem lenne. Nincs nosztalgiám a széria iránt, így nekem nem mondott semmit, amikor egy régi űrhajót találnak, és annak ruháit öltik magukra a karakterek. A sztori is olyan, mintha egy rosszabb epizód lenne egy sorozatban, ahol alig történik valami, mert főszereplőink egy unalmas erdőben flangálnak fel-alá. Az első filmben megjelenő remek csapatmunka sincs jelen, mert a sztori nagy részében külön vannak a szereplőink. A második rész adott egy remek antagonistát, aki egyszerre veszélyes és karizmatikus volt, itt most ez is hiányzik. Az egész film egy visszalépés attól, amiket a korábbi két film felépített. Nem mintha azok hibátlan mozik lennének, de legalább mindkét film kihasználta a szereplőgárdáját, és az akciójelenetek mind szórakoztatóak és látványosak voltak. Oké, ez utolsó igaz itt is, a film zárásának semmi logikai értelme sincs, de hihetetlen menő. Egy f*sza jelenet azonban nem elég egy egész filmre.

2023.10.26 Artemisia

Az univerzum peremén

A Star Trek modernizált reebotja a 3. állomásához érkezett, a sokat kritizált széria pedig nagy utat tett meg idáig: az első két filmet jegyző J. J. Abrams leköszönt, és a kvázi konkurens Star Wars: Az ébredő Erőt, valamint a Skywalker korát rendezte... Teljes kritika

2016.07.24 Thibo84

Az eddigi leglátványosabb rész. A történet is jól összerakták és humorban is gazdag. A végén meg egy kisebb csavar.

Ebben az évben láttam először Star Treket.Bejött,élveztem,és felkeltette a figyelmemet.Lehet,hogy nekiállok a sorozatnak is.Akciódús mozi,élményszámba menő CGI-hatásokkal.Ajánlott kategória.

2017.02.17 dulkap

Sosem voltam Star Trek rajongó és a mostani reboot-ok előtti filmeket nem is láttam. Valahogy mindig egy egyszerű és látványos sci-fiként tekintettem rájuk. Ez a rész sem nagyon változtatott ezen. Alapvetően látványos, néha pörgősebb, néha unalmasabb részekkel és egy súlytalan főgonosszal.

A film összbevétele 343 471 816 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 175 821 742 forintot termelt. A hazai mozik összesen 116 532 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

#1

A film költségvetése 185 millió USD. Szerző: czerik

#2

A film összbevétele 343,5 millió USD. Szerző: czerik

#3

Mivel a Star Wars - Az ébredő Erő munkálatai miatt J.J. Abrams nem vállalta a film rendezését, a direktori széket Justin Lin (Halálos iramban-filmek) kapta meg. Lin olyan nevek elől happolta el ezt a pozíciót, mint Edgar Wright, Duncan Jones, Morten Tyldum, Rupert Wyatt, és Daniel Espinosa.Szerző: ArpiHajdu és Réci

#4

A film története két és fél évvel játszódik a Sötétségben - Star Trek eseményei után.Szerző: ArpiHajdu és Réci

#5

Értékelés: 6/10
(2016. 07. 26.)
A Lin-effektus
Beigazolódtak félelmeim, melyek akkor ébredtek bennem, amikor először megláttam a stáblistán a Halálos iramban szériával elhíresült Justin Lin nevét. A Star Trek: Mindenen túl egy a direktor életművébe tökéletesen illeszkedő, de a Star Trek eredeti szellemiségétől igencsak távol álló, közepes akciófilm lett. 6/10 Több

Értékelés: 8.1/10
(2016. 07. 25.)
A Mindenen túl sokkal inkább egy konvencionálisabb megközelítéssel operáló Star Trek film, mint voltak a korábbiak, ám emellett egy tökéletes blockbuster is tud lenni. 81/100 Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 07. 22.)
Star Trek - Mindenen túl
Az Enterprise ezúttal visszatér oda, ahová való, a végtelen világűrbe, Justin Lin pedig nem teketóriázott: sallangoktól és túlbonyolítástól mentes vérbeli akció-sci-fivel kedveskedett rajongóknak és a franchise-tól eddig távol maradóknak egyaránt. 75/100 Több

Értékelés: 7/10
(2016. 07. 20.)
A Star Trek: Mindenen túl egy igazi humoros, látványos, izgalmas sci-fi blockbuster, mely egy percig sem hiszi magáról, hogy több lenne. A fantáziátlan fenyegetés, és az elbaltázott rosszfiún kívül minden egyben van. Lehet, hogy pár héttel később már nem is fogunk rá emlékezni, de abban a 2 órás látvány- és akcióorgiában, a pergős dialógusok és csí... Több

Értékelés: 8/10
(2016. 07. 20.)
- A Star Trek - Beyond kritikája
A nyár legszerethetőbb blockbuestrében a Star Trek-széria halálos iramra kapcsol. 8/10 Több