A lázadó

Ashley Judd
Suki Waterhouse
Ashley Judd
Miles Teller

Tris ünnepi napra ébredt, azonban a dolgok hirtelen nem várt fordulatot vettek. A frakciók közötti elharapódzó konfliktus háborút sejtet. A lánynak nem csak a világát fenyegető erőkkel, de saját démonaival, és korábbi döntéseinek következményeivel is szembe kell… Több

Premier (HU): 2015.03.19. | Netflix (2020.11.15.)

2023.07.04 Jerico

Kiteljesedik A beavatott világa

Nekem nagyon bejön a Veronica Roth által teremtett disztópikus világ, mely egy távoli jövőben kialakult társadalmat mutat be, egy világpusztulás utáni helyzet folyományaként. Az írónő regénye alapján három film készült a témában: A beavatott (2014), A lázadó (2014) és A hűséges (2016). Mind nagyszerű film, remek alakításokkal és izgalmas sztorival. Az első részt még Neil Burger rendezte, a másodikat és harmadikat pedig Robert Schwentke. Az IMDb-n a legelső rész 6,6 pontot kapott, a másodikat 6,2-re értékelték a rajongók, a harmadik pedig 5,7 pontot ért el. Szerintem viszont a trilógia sokkal magasabb értékeléseket érdemel, nálam a legelső rész 80%-os, a második 85%, a harmadik pedig 70%. Sajnos A lázadó (Insurgent) sokat veszít a realitásból, ugyanakkor ez a legpörgősebb epizód, tele remek akciójelenettel. Vannak fordulatok és meglepetések is. Shailene Woodley levágatja a haját, ezzel vonzereje 50%-ot esik (gyönyörű haja volt), viszont a fiúsítással keményebb fellépés is jár, így többet akciózik. Minden egybevéve remek film, kiváló szórakozás a poszt-apokaliptikus filmek kedvelői számára.

2017.05.02 indingo

Valahogy sok mondanivaló nem volt benne. Üres volt az egész története és untam a sztorit. Az első rész után csalódás a folytatás.

2016.04.15 Szilonka

Kettős érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. A világ, amit megteremt érdekes és a kivitelezése is megfelelő. Az egyéb történet már picit felszínes, sok újat nem hoz más ilyen típusú filmekhez képest.

2022.05.24 Emmersson

Tartja a szintet, továbbra is érdekes a történet.

2019.05.31 Ms. Akárki

Nagyon gyenge film. És a főszereplő nem túl hiteles. Vaságyastól van vagy 50 kiló... hogy a fenébe tudná mindazt véghezvinni amit a filmben és ráadásul még a történet is gyenge. Szerelmi szálas tinifilmnek elmegy, de semmi más tekintetben nem nézhető.

A film összbevétele 297 002 527 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 160 556 837 forintot termelt.

(2015. 03. 27.)
Fanyalgás
A disztópikus tiniregények divathullámát meglovagolva megérkezett a mozikban Veronica Rorth A beavatott-trilógiájának második része is A lázadó: a hangvétel maradt, a logikátlanságok száma azonban nőtt. Több

Értékelés: 7.3/10
(2015. 06. 08.)
A lázadó (Insurgent, 2015) pontosan ugyanazt adja a közönségnek, amely A Beavatott után várható volt; kiszámíthatóság, végtelenül leegyszerűsített történet, néhány jó színész, akik sikeresen lehelnek életet az egydimenziós karakterekbe, egy-két logikai bukfenc, és az elmaradhatatlan lélegzetelállító speciális effektek.... Több

(2015. 08. 04.)
Itt azonban minden a helyén van: sem a szereplőkön, sem a látványvilágon nem lehet fogást találni. Ha nem várunk tőle többet annál, hogy pár órára kikapcsoljon, akkor egész jól el lehet veszni benne. Több