Az útvesztő (2014)

Ki Hong Lee
Thomas Sangster
Ki Hong Lee
Dylan O'Brien

Érdeklődő   2021. 01. 30.

Érdekes

Szeretem az új elképzelések jó megvalósítását. Ez a történet a képernyő előtt tudott tartani, teljes odafigyelés mellett. A történek felépítése és érdekfeszítősége tökéletesre sikeredett. Bízom abban, hogy a folytatása hasonló csavarokkal lesz teletűzdelve.

indingo   2016. 02. 16.

A könyvet olvastam előbb, az jobban tetszett és ez a rész is jobban kötődik a könyvhöz, mint a második! Tetszett-tetszett, de valami hiányzott! AZ első egy óra még úgy, ahogy elmegy utána meg irtóra összecsapták illetve olyan jelenteke vannak benne amelyek átkötnek a második kötetre.

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 30.

Üdítő darab

Az utóbbi évek nagy young adult könyv és filmáradatának szerintem egyik üdítő darabja Az útvesztő. Ez már önmagában is egy szép teljesítmény, mert lássuk be, ezekben a filmekben időnként nagyítóval kell keresni az eredetiséget, akár a formát, akár a ... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 26.

Szerintem bőven jó filmet kaptunk, igazi fiataloknak szóló történet amelyből nem hiányzik a feszültség. Ritkának tartom az ilyet, de amikor bejön és eléri, a hatást akkor nagyon tudok örülni.

rbernadett   2015. 04. 17.

Számomra ismét egy kevésbé jól sikerült adaptáció. Bár a látvány tökéletes és a szereplők kiválasztására sincs panaszom, fontos részek maradtak ki a filmből, amik szervesen hozzátartoztak volna a történet felépítéséhez.

Thibo84   2016. 06. 26.

Egy látványos popcorn mozi és a szereplőket is remekül összeválogatták. Igaz van pár dolog amit kihagytak a filmből, de a könyvben benne van, de talán annyira nem is gond.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 16.

Hát most mit is mondjak? Gyenge kezdés után erős leromlás.Semmi történet,semmi kis színészekkel.Szomorú,hogy erre pénzt kapirgáltak össze.

Az útvesztő Wes Ball nagyjátékfilmes rendezői debütálása, a film előtt három rövidfilm rendezésével jelentkezett.

Newt és Gally szerepére egyaránt meghallgatták Thomas Brodie-Sangstert és Will Poultert. Végül Brodie-Sangster kapta Newt, Poulter pedig Gally szerepét.

A legelső jelenet, amit felvettek, az volt, mikor Teresa megérkezik a lifttel, és 30 fiú veszi körül.

A forgatás előtt a rendező szervezett a stábnak egy tábort, ahol túlélési tippeket is kaptak. Ez sokat segített nekik akkor, amikor a forgatás helyszínén éjszakáztak, ahol csak hemzsegtek a kígyók.

Bár a karaktereik nem jönnek ki túl jól egymással a filmben, a valóságban Will Poulter és Dylan O'Brien nagyon jó barátságot ápolnak.

Az útvesztő összességében bőven hagyott maga után kívánnivalót, de a kritikán aluli filmes nyár után egy kifejezetten érdekes és szórakoztató darabnak számít. több»