Az éhezők viadala: A kiválasztott - 1. rész (2014)

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

Az éhezők viadala: A kiválasztott - 1. rész

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 20.
A második résszel együtt válik teljes értékűvé

A Harry Potter filmeknél vetették be először és azóta szinte az összes olyan film esetében ellövik a filmkészítők, amelyet több részes regényből adaptáltak a filmvászonra, hogy a befejezést két részletben (megszakítva) tárják a közönség elé. Értem a motivációt, a bevételnövelést is meg hogy miért szeretik elhúzni a sikeres franchise-okat a végtelenségig, de ez a módszer azért soha nem tesz jót egyetlen filmnek sem. Az Éhezők viadala esetében sem sikerült igazán ez a duplázás (azért Suzanne Collins regényének harmadik részében nincs annyi történés, hogy ebből két teljes értékű filmre való kifusson), de mivel alapvetően imádom ezt a sorozatot, így még kicsit örültem is, hogy egy évvel később é... több»

indingo   2017. 04. 11.

Az első két rész után ez már olyan semmilyen lett. Valahol hiányzott nekem a küzdőtér. Egy helyben toporgás volt az egész, hogy maradjon még történet az utolsó részre is.

rbernadett   2015. 04. 19.

Ez még rosszabb mint a könyv. Gyűlölöm amikor két részt csinálnak egy részből, mert az esetek többségében csak időhúzás tele sallanggal. Tekintve, hogy a trilógia harmadik része már könyvben is csak időhúzás volt, nehéz lett volna egy pörgős filmet csinálni belőle, de így...egyenesen lehetetlen.

Deku   2017. 10. 25.

Azt hittem, ez a film méltán kapta azokat a pontozásokat, tévednem kellett sajnos. Nagy csalódást okozott ez a film, leginkább azért mert lehet túl sokat vártam el tőle.

GedyPapa   2017. 04. 06.

Valami katarktikus lezárásra számítottam, valamire, ami leszedi a fejemet, erre kapok egy ilyet...Egy olyan semmit, aminek még lesz egy második része is...

Jeffrey Wright
Evan Ross
Elden Henson
Sam Claflin
Francis Lawrence

A mindenkit lenyilazó önkéntes lány kalandja a végéhez közeledik, de addig is jöjjön két óra bemelegítés! A siker árát velünk fizettetik meg. Egy újabb félbevágott befejező rész erős alakításokkal és gyenge történettel. több»

A kapitóliumi jelenetek nagy részét Berlinben és Párizsban vették fel. Berlinben még egy régóta bezárt repterén is zajlottak a forgatások.

(ArpiHajdu és Réci )

Jennifer Lawrence-t a barcelonai olimpián, 1992-ben bronz érmet nyerő Kathuna Lorig tanította íjászkodni.

(ArpiHajdu és Réci )

Julianne Moore gyermekei egy nyaralás alkalmával olvasták a könyvet, édesanyjukat ők beszélték rá, hogy szerepeljen ebben a különleges történetben.