Az éhezők viadala: A kiválasztott - 1. rész (2014)

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

Vélemények: Az éhezők viadala: A kiválasztott - 1. rész (2014)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 20.
A második résszel együtt válik teljes értékűvé

A Harry Potter filmeknél vetették be először és azóta szinte az összes olyan film esetében ellövik a filmkészítők, amelyet több részes regényből adaptáltak a filmvászonra, hogy a befejezést két részletben (megszakítva) tárják a közönség elé. Értem a motivációt, a bevételnövelést is meg hogy miért szeretik elhúzni a sikeres franchise-okat a végtelenségig, de ez a módszer azért soha nem tesz jót egyetlen filmnek sem. Az Éhezők viadala esetében sem sikerült igazán ez a duplázás (azért Suzanne Collins regényének harmadik részében nincs annyi történés, hogy ebből két teljes értékű filmre való kifusson), de mivel alapvetően imádom ezt a sorozatot, így még kicsit örültem is, hogy egy évvel később é... több»

indingo   2017. 04. 11.

Az első két rész után ez már olyan semmilyen lett. Valahol hiányzott nekem a küzdőtér. Egy helyben toporgás volt az egész, hogy maradjon még történet az utolsó részre is.

rbernadett   2015. 04. 19.

Ez még rosszabb mint a könyv. Gyűlölöm amikor két részt csinálnak egy részből, mert az esetek többségében csak időhúzás tele sallanggal. Tekintve, hogy a trilógia harmadik része már könyvben is csak időhúzás volt, nehéz lett volna egy pörgős filmet csinálni belőle, de így...egyenesen lehetetlen.

Deku   2017. 10. 25.

Azt hittem, ez a film méltán kapta azokat a pontozásokat, tévednem kellett sajnos. Nagy csalódást okozott ez a film, leginkább azért mert lehet túl sokat vártam el tőle.

GedyPapa   2017. 04. 06.

Valami katarktikus lezárásra számítottam, valamire, ami leszedi a fejemet, erre kapok egy ilyet...Egy olyan semmit, aminek még lesz egy második része is...

ZeroHero   2015. 05. 05.

Elképesztően rossz film huh..... nem is tudom mikor láttam ilyen rosszat, képtelen vagyok feleleveníteni. Konkrétan semmi nem történik a pofázáson kívül, amikor ennek egy akció orientált filmnek kellene lennie, mivel a történet az önmagában értékelhetetlenül semmilyen. Végig csak a kis csajt kamerázzák, hogy jó reklámot csináljanak, csak néztem, hogy: most tényleg? kb mintha önmaga paródiája lenne az egész. Az jutott eszembe közben, hogy az előzetest utólag megfogom nézni, mert kíváncsi vagyok mit tudtak beletenni a semmiből. Semmiről nem szól, semmi cselekménye nincs, ááá nagyon rossz inkább random kapcsoljátok be a paprika TV-t azon tuti megy valami izgalmasabb.

Szilonka   2016. 04. 14.

Általános vélemény a trilógiáról, ami négy részes. Az első film alapozta meg a sikert, valami újat hozott történetben egy új világot teremtett és meg is ugrotta a megvalósítási feladatokat. A második rész még tartotta a szintet érdekes volt, de azért eléggé hasonlított az első részre. A harmadik rész már a lezárásra volt kihegyezve, tartalmilag eléggé gyenge lett és felesleges is volt egy negyedik részbe átnyomni azt a minimális tartalmat, ami volt benne.

Bazzzsi   2017. 10. 23.

Ez csak egy felvezető rész volt a végső, minden lezáró epizód előtt. A történet elég egyszerű volt, sokat nem adott hozzá ahhoz,a mit már eddig is tudtunk.

TomÁcs   2018. 04. 20.

Nálam innen elvágta magát a film sorozat. Valahogy, azzal, hogy a viadal már nem kap olyan kiemelt szerepet unalmasabbá vált az egész. Kicsit lelkizős. világmegmentős lett.

hsanya182   2016. 03. 13.

Az első részhez képest a többi már nem hozza azt a színvonalat, nem is beszélve az utolsó részről, akad még pár jó mondanivaló meg néha pár akciójelenet is, holtunalmas lett már, nem jött át nekem sem! Lehet a tinik vagy a kamaszok többre értékelik!

VvV   2018. 12. 04.

Méltó folytatása a történetnek. Izgalmas film, egyben a legjobb nézni az összes részt.

dittee   2015. 12. 07.

Hatalmas csalódás!! Az előző két részhez képest ez nagyon silány, unalmas lett. Őszintén szólva alig történik benne valami említésre méltó. Untam elég rendesen!

Lonka   2017. 07. 29.

Folyamatosan ment le részről részre a színvonal. A legfőbb bajom, hogy minimális a történet és csak egy helyben toporgunk. Szereposztása jó, de még így is csak középszerű a film.

Timcsi   2016. 06. 19.

Elég lett volna egy részt csinálni a végéből, felesleges volt ketté szedni. Történetben gyenge, néhol unalmas. Nem üti meg az első két rész szintjét.

Ms. Akárki   2019. 04. 26.

Zseniális film. Fordulatos, és tökéletesen építkezik a meglévő szereplőkkel és az életükkel. Végig fenntartotta a figyelmemet, és kikapcsolt. Peeta és Katniss nagy kedvenc azóta is.

kevelin   2019. 06. 03.

amiota a harry potter filmek utolso reszet kette szedtek azota divik az egyes franchesoknal ez a magoldas. de az az igazsag hogy ez az ehezok viadala eseteben ertheto es fontos volt. az elso resz inkabb panem brutalitasat es a korzetek lazadasat vesztesegeit. a masodik resz szol igazan a haborurol, de kellett ez a szetbontas h annak aki nem olvasta a konyvet is ertheto legyen a film vege

petraszab   2019. 05. 17.

A film alapötletét kedvelem, de ebben a részben oly sok minden nem történt. Nekem olyan szenvedős volt az egész.

hell.l   2016. 10. 15.

Egy filmnek elment, meglehetett nézni, bár annyira nem fogott meg, hogy megnézzem a folytatásokat. A történet egyedi lenne, bár nekem zavaros néhol, emellett a film felvétele, képminősége nekem nagyon irritáló lett.

NFG   2018. 03. 30.

Hát ez a rész már bőven nem hozza azt a szintet, mint az előző kettő! Számomra kifejezetten erőltetett lett! Őszintén, semmi jót nem tudnék belőle kiemelni!

doroffee   2016. 02. 14.

Felesleges volt kettészedni a könyv harmadik részét, mert ez a film nagyon unalmas és vontatott volt. Szinte semmi nem történt benne, rengeteg fölösleges üresjárat volt benne.

Syracuse   2015. 05. 13.

Sajnos egyre inkább igaznak bizonyul az, hogy a látványfilmekkel lehet sokat kaszálni. Pedig az igazi értékeket a sokak által művészfilmnek titulált alkotások hordozzák.

czigler.nora   2017. 08. 14.

Alapvetően elég unalmas film, előkészítése a befejezésnek. Ha jól emlékszem ezek a részek a könyvben is elég unalmasak voltak, átlapoztam őket szinte.

Vágottszemű   2019. 03. 24.

Kár, hogy nem küzdöttek ebben a részben a szereplők. Nekem nem nagyon nyerte el a tetszésemet, de lehet, velem van a gond. Szerintem nem éri meg megnézni.

kabel   2015. 07. 27.

Ez a film tipikus példája a fölösleges filmeknek. Majdnem két órán keresztül semmi fontos vagy érdekes sem történik a képernyőn. Jennifer Lawrence karaktere annyira gyenge és jellegtelen, hogy szinte fáj nézni, főleg úgy, hogy a második rész egész jóra sikerült. Igazából nincs nagyon mit elemezni a filmen, mert semmi sem történt benne.

raczdavidzsolt   2016. 04. 21.

Itt a vég. A befejező részben kiderül, hogy sikerül-e megdönteni Snow elnök hatalmát és hogy Katniss a két ifjú titán közül végül kit választ. A zsarnokságot, a manipulációt és a propagandát alapszintre helyező, nem túl rózsás jövőképet festő mozit szerettük, hiányozni fog. Fantasztikus az egész film és komoly munka! Ideális minden korosztály számára! Csak ajánlani tudom!

london2012   2015. 07. 21.

Mint az előző részek ez is remekül sikerült megcsinálni jó a forgatókönyv jó a rendezés még jobbak a színészek Mindenképpen érdemes megnézni minden részét.

fancsi094   2015. 06. 10.

sonyxxx   2015. 06. 04.

Sajnos elkövették azt a hibát, amit mostanában minden sorozatban elkövetnek, hogy túl sok részre szedik amiatt, hogy több pénz jöjjön be érte. Kár volt szét szedni az utolsó két részt, mert így erre a részre eléggé kevés tartalom jutott, igazából nem sok minden történt benne. Persze a Hanging Tree számért már megérte megnézni, de igazából sajnálom, hogy ezt az elég jól sikerült, látványos és izgalmas sorozatot elrontották ezzel a semmilyen, tartalmatlan résszel.

Aranyhal   2015. 03. 25.

Szerintem nagyon jól összerakott film. A színészek is nagyon jól alakítanak benne. A film pörgős, nem hagy unatkozni. Az összes részt tekintve talán ez tetszett a legjobban.

Mr. Z   2015. 06. 05.

Borzasztó film. Nem értem minek kellett ezt erőltetni. Az első rész se volt egy nagy pukkanás és csak azért is tovább erőltetik... Nem jött be. Értékelhetetlen egy film, semmi akció csak a nagy semmit lökték elénk. Elszomorító.