Az éhezők viadala: A kiválasztott - Befejező rész

arina   2020. 08. 29.

Sokkal jobban tetszett nekem ez a rész mint az előző,de akkor sem ér annyit mint az első kettő. Peeta jobbá tette a filmet az előzőből hiányzott .Ez a része kicsit átment horror filmbe a szörnyek megjelenésével.A vége nagyon tetszett a szerelmesek befejezése végig Peetának szurkoltam Galet még mindig nem bírtam elviselni.

indingo   2017. 04. 11.

Az előző résszel nekem teljesen összefolyik. Ebben a részben is alig történt valami, azon kívül, hogy kaptunk egy bénácska befejezést. A romantikus szál lezárásának sem örültem. v

GedyPapa   2017. 04. 06.

Nem tette magasra a lecet az első része a profitmaximalizáló befejező duplarésznek, így még ki is tudtak hozni egy picivel többet belőle. Volt egy fél óra, amiért érdemes volt megnézni, bár egy ilyen hosszú alkotásnál ez édeskevés.

NGN   2020. 01. 15.

Amilyen jól indult ez a sorozat, annyira jelentéktelenné vált a végére. Unalmas és kiszámítható. A befejezés egyenesen szörnyű lett.

Szilonka   2016. 04. 14.

Általános vélemény a trilógiáról, ami négy részes. Az első film alapozta meg a sikert, valami újat hozott történetben egy új világot teremtett és meg is ugrotta a megvalósítási feladatokat. A második rész még tartotta a szintet érdekes volt, de azért... több»

TomÁcs   2018. 04. 20.

Csodálom, hogy az előző rész sikertelensége után ezt még moziba tudták lehozni a készítők. Történetben dög unalom az egész, látvány kicsit javított rajta.

VvV   2018. 12. 04.

Egyszerre a legjobb nézni az összes részt, sok idő de így élvezetesebb. Izgi történet, jó karakterek.

Mahershala Ali
Jena Malone
Woody Harrelson
Donald Sutherland
Elizabeth Banks

A film összbevétele 653 428 261 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 357 155 314 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 027 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film végén lévő jelent, amikor Haymitch és Effie csókkal köszönnek el egymástól eredetileg nem így szerepelt a forgatókönyvben. A két színész ötlete volt, amelyen a filmkészítők is meglepődtek.

Josh Hutcherson az epilógusban parókát hord. A színész a széria miatt festette szőkére haját, de nagyon nem szerette, s mivel az epilógust csak pár hónappal a film többi részének forgatása után vették fel, úgy döntött nem festeti vissza újra a haját.

Az éhezők viadal-franchise filmjei közül ez a film hozta a legkisebb bevételt a nyitóhétvégéjén: "mindössze" 102 millió dollárral nyitott az Egyesült Államokban.

Az a vörös ruhát, amelyet Katniss visel a film poszterén, a film során egyszer sem veszi fel.

Az a jelenet, amikor Haymitch felolvassa Plutarch levelét Katnissnek, a forgatókönyv szerint úgy nézett volna ki, hogy Plutarch személyesen mondja el Katnissnek a leírtakat. Philip Seymour Hoffman halála miatt azonban át kellett írni a jelenetet.

2015-ben a 9. legtöbb bevételt termelő film volt.

A könyvben 6 főkarakter is meghal.

A Kapitóliumban játszódó jeleneteket az előző részekben Atalantában vették fel, ebbe viszont Párizs és Berlin a helyszín.

Lyme szerepét azért nem Lily Rabe játszotta, mert szerződés kötötte egy másik produkcióhoz.

Az Usaban nem mutatták be a filmet 3d-ben.

A rajongók úgyis meg fogják nézni. Én is megnézném, akárki akármit írt volna róla. Csak senki ne élje bele magát abba, hogy most valami fantasztikus élményben lesz része. Mert nem lesz. Sajnos. több»

A finisbe – és az utolsó részhez – érkezett a Fecsegőposzáta és a Totó-körzetek (13+1) szédítőnek a legkevésbé sem nevezhető tánca, ahol a cél a szabadság kivívása. Sose hagyjon el Benneteket az ebbe vetett remény! Hogy a célba vagy abba, hogy ez az utolsó etap? Ezt kinek-kinek a vérmérsékletére bízom! több»

Itt a vég. A befejező részben kiderül, hogy sikerül-e megdönteni Snow elnök hatalmát és hogy Katniss a két ifjú titán közül végül kit választ. A zsarnokságot, a manipulációt és a propagandát alapszintre helyező, nem túl rózsás jövőképet festő mozit szerettük, hiányozni fog. több»