Az éhezők viadala: A kiválasztott - Befejező rész (2015)

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

Jena Malone
Woody Harrelson
Donald Sutherland

arina   2020. 08. 29.

Sokkal jobban tetszett nekem ez a rész mint az előző,de akkor sem ér annyit mint az első kettő. Peeta jobbá tette a filmet az előzőből hiányzott .Ez a része kicsit átment horror filmbe a szörnyek megjelenésével.A vége nagyon tetszett a szerelmesek befejezése végig Peetának szurkoltam Galet még mindig nem bírtam elviselni.

indingo   2017. 04. 11.

Az előző résszel nekem teljesen összefolyik. Ebben a részben is alig történt valami, azon kívül, hogy kaptunk egy bénácska befejezést. A romantikus szál lezárásának sem örültem. v

GedyPapa   2017. 04. 06.

Nem tette magasra a lecet az első része a profitmaximalizáló befejező duplarésznek, így még ki is tudtak hozni egy picivel többet belőle. Volt egy fél óra, amiért érdemes volt megnézni, bár egy ilyen hosszú alkotásnál ez édeskevés.

Szilonka   2016. 04. 14.

Általános vélemény a trilógiáról, ami négy részes. Az első film alapozta meg a sikert, valami újat hozott történetben egy új világot teremtett és meg is ugrotta a megvalósítási feladatokat. A második rész még tartotta a szintet érdekes volt, de azért... több»

Ms. Akárki   2019. 04. 26.

Megható, akciódús befejező része lett a trilógiának. Méltó befejezés , bár személy szerint a vége nekem a könyvben valahogy szebbnek, jobbnak és érzelmesebbnek hatott. De még így is maradandó és klasszikus film lesz. Peeta+Ketniss

Bazzzsi   2017. 10. 23.

Összességében befejező résznek jó volt, bár úgy az egész film kicsit politikai lett a végére. A részek színvonala folyamatosan esett és azt sem értettem, hogy miért a Pita gyerekkel jött össze a végén.

TomÁcs   2018. 04. 20.

Csodálom, hogy az előző rész sikertelensége után ezt még moziba tudták lehozni a készítők. Történetben dög unalom az egész, látvány kicsit javított rajta.

A film összbevétele 653 428 261 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 357 155 314 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 027 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film végén lévő jelent, amikor Haymitch és Effie csókkal köszönnek el egymástól eredetileg nem így szerepelt a forgatókönyvben. A két színész ötlete volt, amelyen a filmkészítők is meglepődtek.

Josh Hutcherson az epilógusban parókát hord. A színész a széria miatt festette szőkére haját, de nagyon nem szerette, s mivel az epilógust csak pár hónappal a film többi részének forgatása után vették fel, úgy döntött nem festeti vissza újra a haját.

Az éhezők viadal-franchise filmjei közül ez a film hozta a legkisebb bevételt a nyitóhétvégéjén: "mindössze" 102 millió dollárral nyitott az Egyesült Államokban.

Az a vörös ruhát, amelyet Katniss visel a film poszterén, a film során egyszer sem veszi fel.

Az a jelenet, amikor Haymitch felolvassa Plutarch levelét Katnissnek, a forgatókönyv szerint úgy nézett volna ki, hogy Plutarch személyesen mondja el Katnissnek a leírtakat. Philip Seymour Hoffman halála miatt azonban át kellett írni a jelenetet.

A nagy franchise-ok zárásától várt csinnadratta, lélekemelő zene és katarzis helyett A kiválasztott befejező rész valami sokkal jobbat ad: nem kamuzik. Kritika. több»

Újabb fiatal felnőtteknek szóló széria ért véget tisztességgel: Az Éhezők Viadala – A kiválasztott 2. meglepetéssekkel ugyan nem szolgál, de rendkívül látványos és keserédes fináléjával az elvárásoknak meg tud felelni. több»

Itt a vég. A befejező részben kiderül, hogy sikerül-e megdönteni Snow elnök hatalmát és hogy Katniss a két ifjú titán közül végül kit választ. A zsarnokságot, a manipulációt és a propagandát alapszintre helyező, nem túl rózsás jövőképet festő mozit szerettük, hiányozni fog. több»