Az éhezők viadala: A kiválasztott - Befejező rész

indingo   2017. 04. 11.

Az előző résszel nekem teljesen összefolyik. Ebben a részben is alig történt valami, azon kívül, hogy kaptunk egy bénácska befejezést. A romantikus szál lezárásának sem örültem. v

GedyPapa   2017. 04. 06.

Nem tette magasra a lecet az első része a profitmaximalizáló befejező duplarésznek, így még ki is tudtak hozni egy picivel többet belőle. Volt egy fél óra, amiért érdemes volt megnézni, bár egy ilyen hosszú alkotásnál ez édeskevés.

Szilonka   2016. 04. 14.

Általános vélemény a trilógiáról, ami négy részes. Az első film alapozta meg a sikert, valami újat hozott történetben egy új világot teremtett és meg is ugrotta a megvalósítási feladatokat. A második rész még tartotta a szintet érdekes volt, de azért eléggé hasonlított az első részre. A harmadik rész már a lezárásra volt kihegyezve, tartalmilag eléggé gyenge lett és felesleges is volt egy negyedik részbe átnyomni azt a minimális tartalmat, ami volt benne.

Bazzzsi   2017. 10. 23.

Összességében befejező résznek jó volt, bár úgy az egész film kicsit politikai lett a végére. A részek színvonala folyamatosan esett és azt sem értettem, hogy miért a Pita gyerekkel jött össze a végén.

TomÁcs   2018. 04. 20.

Csodálom, hogy az előző rész sikertelensége után ezt még moziba tudták lehozni a készítők. Történetben dög unalom az egész, látvány kicsit javított rajta.

Mahershala Ali
Jena Malone
Woody Harrelson
Donald Sutherland
Elizabeth Banks

A rajongók úgyis meg fogják nézni. Én is megnézném, akárki akármit írt volna róla. Csak senki ne élje bele magát abba, hogy most valami fantasztikus élményben lesz része. Mert nem lesz. Sajnos. több»

A finisbe – és az utolsó részhez – érkezett a Fecsegőposzáta és a Totó-körzetek (13+1) szédítőnek a legkevésbé sem nevezhető tánca, ahol a cél a szabadság kivívása. Sose hagyjon el Benneteket az ebbe vetett remény! Hogy a célba vagy abba, hogy ez az utolsó etap? Ezt kinek-kinek a vérmérsékletére bízom! több»

Itt a vég. A befejező részben kiderül, hogy sikerül-e megdönteni Snow elnök hatalmát és hogy Katniss a két ifjú titán közül végül kit választ. A zsarnokságot, a manipulációt és a propagandát alapszintre helyező, nem túl rózsás jövőképet festő mozit szerettük, hiányozni fog. több»

A film 357 155 314 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 6 027 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film végén lévő jelent, amikor Haymitch és Effie csókkal köszönnek el egymástól eredetileg nem így szerepelt a forgatókönyvben. A két színész ötlete volt, amelyen a filmkészítők is meglepődtek.

(ArpiHajdu és Réci )

Josh Hutcherson az epilógusban parókát hord. A színész a széria miatt festette szőkére haját, de nagyon nem szerette, s mivel az epilógust csak pár hónappal a film többi részének forgatása után vették fel, úgy döntött nem festeti vissza újra a haját.

(ArpiHajdu és Réci )

Az éhezők viadal-franchise filmjei közül ez a film hozta a legkisebb bevételt a nyitóhétvégéjén: "mindössze" 102 millió dollárral nyitott az Egyesült Államokban.