Az emlékmás

Az emlékmás

Total Recall
Nk

Nincsenek többé be nem teljesül álmok, a jövőben az emberek egy egyszerű eljárás segítségével bármilyen emlékekre szert tehetnek. Douglas Quaid, az egyszerű gyári munkás nem elégszik meg a nyomasztó hétköznapok világával, és befizet egy különös vakációra, melynek során egy szuperkém emlékeivel… Több

Rendező: Len Wiseman
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2012.08.16. | HBO Max (2023.03.31.) | Netflix (2023.11.01.)

2024.03.08 Harper

Az egyik legjobb disztópikus akciófilm

Régóta TOP kategóriás film nálam a 2012-es Total Recall, melyet tegnap este épp negyedjére láttam haverokkal, akik nem ismerték. Úgy volt, hogy a sörözés mellett megy majd a háttérben, de egy idő után a filmet figyelték mindhárman, ahogy én előre megjósoltam. Mert nagyon jó a rendezése, és jók a szereplők is. Len Wiseman nálam már a Die Hard 4 elkészítésével bebizonyította, hogy tehetséges rendező, de a 2012-es Az emlékmással TOP kategóriás direktorrá vált. Az az igazság, hogy jobb filmet csinált, mint az 1990-es eredeti Swarci-változat Paul Verhoevennel, pedig azt is nagyon kedvelem. Az új változatban a női karakterek is jobbak: Jessica Biel és Kate Beckinsale. Kidolgozottak az akciójelenetek és Colin Farrell is teljesen hiteles az emlékeit vesztett egykori titkos ügynök szerepében. Nekem bejött az is, hogy ezúttal nem a Hold a cselekmény helyszíne, hanem az úgynevezett gyarmat, a Föld túloldala. Nálam ez a 2012-es Az emlékmás változat az egyik legjobb valaha elkészített disztópikus akciófilm. Erős 5 csillagot ér.

Schwarzi tovatűnt, Farrell is nagyot álmodott

Az 1990-es Total Recall Schwarzeneggerrel a főszerepben, na és megtámogatva egy Sharon Stone-nal és egy Michael Ironside-dal elég izmos kis film volt, valljuk be, így nagyon kíváncsian ültem le az otthoni, jól megszokott környezetemben, hogy megnézze... Teljes kritika

2019.04.09 indingo

Mozgalmas, akciódús film a sötét jövőről. Mint az ilyen filmekben, itt is pusztulás és a pusztítás van a középpontban, és természetesen csak az önös érdekek számítanak, az emberek nem.

2017.09.24 Deku

Ebben a filmben szinte minden csodálatos volt, kezdve a történettel, a szereplőkön át még a zenei világ is nagyon ott volt a szeren szerintem. Egyszerű volt de annál biztosabb szórakozást adott.

2021.08.30 Eastern79

Non-stop akció

Az eredeti történetet jócskán kiherélték, és nyoma sincs annak az atmoszférának, ami átitatta a nagy elődöt. Van viszont korrekt látvány (kizárólag emiatt négy csillag) és rengeteg akció. Felejthető, de egyszer nézhető.

A film elején lévő, vágás nélküli akciójelenetben valóban Collin Farrell szerepel, nem kaszkadőr. 22 alkalommal vették fel, mielőtt tökéletesen sikerült volna. Szerző: Nk

Colin Farrel elmondása szerint extrém kínos volt számára a csókjelenet forgatása Kate Beckinsale-lel, hisz a színésznő férje volt a rendező. Szerző: Nk

Colin Farrell egy éjszakát a díszletek között töltött, mert szerette volna megtapasztalni, milyen érzés lehet felébredni a jövőben.Szerző: hp

Colin Farrell korábban egy másik Philip K. Dick történeten alapuló filmben, a Különvéleményben (2002) is játszott. Szerző: hp