Az emlékmás

Total Recall

2024.03.08 Harper

Az egyik legjobb disztópikus akciófilm

Régóta TOP kategóriás film nálam a 2012-es Total Recall, melyet tegnap este épp negyedjére láttam haverokkal, akik nem ismerték. Úgy volt, hogy a sörözés mellett megy majd a háttérben, de egy idő után a filmet figyelték mindhárman, ahogy én előre megjósoltam. Mert nagyon jó a rendezése, és jók a szereplők is. Len Wiseman nálam már a Die Hard 4 elkészítésével bebizonyította, hogy tehetséges rendező, de a 2012-es Az emlékmással TOP kategóriás direktorrá vált. Az az igazság, hogy jobb filmet csinált, mint az 1990-es eredeti Swarci-változat Paul Verhoevennel, pedig azt is nagyon kedvelem. Az új változatban a női karakterek is jobbak: Jessica Biel és Kate Beckinsale. Kidolgozottak az akciójelenetek és Colin Farrell is teljesen hiteles az emlékeit vesztett egykori titkos ügynök szerepében. Nekem bejött az is, hogy ezúttal nem a Hold a cselekmény helyszíne, hanem az úgynevezett gyarmat, a Föld túloldala. Nálam ez a 2012-es Az emlékmás változat az egyik legjobb valaha elkészített disztópikus akciófilm. Erős 5 csillagot ér.

Schwarzi tovatűnt, Farrell is nagyot álmodott

Az 1990-es Total Recall Schwarzeneggerrel a főszerepben, na és megtámogatva egy Sharon Stone-nal és egy Michael Ironside-dal elég izmos kis film volt, valljuk be, így nagyon kíváncsian ültem le az otthoni, jól megszokott környezetemben, hogy megnézze... Teljes kritika

2019.04.09 indingo

Mozgalmas, akciódús film a sötét jövőről. Mint az ilyen filmekben, itt is pusztulás és a pusztítás van a középpontban, és természetesen csak az önös érdekek számítanak, az emberek nem.

2017.09.24 Deku

Ebben a filmben szinte minden csodálatos volt, kezdve a történettel, a szereplőkön át még a zenei világ is nagyon ott volt a szeren szerintem. Egyszerű volt de annál biztosabb szórakozást adott.

2021.08.30 Eastern79

Non-stop akció

Az eredeti történetet jócskán kiherélték, és nyoma sincs annak az atmoszférának, ami átitatta a nagy elődöt. Van viszont korrekt látvány (kizárólag emiatt négy csillag) és rengeteg akció. Felejthető, de egyszer nézhető.

2019.03.28 harnas1207

Szeretem az ilyen filmek felújított verzióit, mert általában élvezhetőbbek, mint az eredeti. Azonban itt, úgy látszik, egyik se tetszett volna. Nagyon gyenge ötlet és sok a logikátlanság benne. Farrelnek sok jó filmje van, ez nem az.

2021.01.08 Nk

Hihetetlenül tipikus a sztori, nem is erőlködtek vele. Rutinból adagolják a nem meglepő csavarokat egy százszor látott történethez. Külsőségekben viszont nagyon ott van. A helyszínek, a világ nagyon jól néz ki, a zenék dögösek. Akciójelenetből van bő... Több

2015.05.05 hsanya182

Nagyon bejött ez a régi "Emlékmás" feldolgozás! Modern, lendületes, izgalmas sci-fi akciófilm. Nem tudjuk eleinte mi miért történik, csak később tisztul a kép, de közbe menekülni kell végig. Jóféle film! :)

2018.12.04 VvV

A frissessége miatt jobban szeretem, mint az eredetit. Farrel is jó benne, illik hozzá a karakter.

Kb. 3 éve láttam, és gondoltam, hogy felfrissítem az emléket, és nem bántam meg. Bár az eredetit nem láttam, de ez a film arra alapoz, ezért a forgatókönyvet nem dicsérhetem. Nagyon érdekes a témája, már az elején elnyerte a tetszésem az, ahogyan elk... Több

2020.04.27 drg0602

Nagyon tetszett, látványos, pőrgős, jó témájú film. Érdemes megnézni.

2019.05.20 petraszab

Engem nem tudott lekötni a történet. Colin Farrellt kedvelem, a karakter jól is állt neki, de a története semmi különös.

2019.06.02 kevelin

Nekem ez a feldolgozás tetszett a legjobban. Izgalmas, magával ragadó. Bár a sztorit a legtöbben ismerik, mégis kicsit modernebb, új megvilágításba helyezi a történetet.

2015.04.22 Bizsu82

Nekem alapjában nagyon bejönnek az ilyen misztikus filmek és ez sem okozott csalódást. Érdekfeszítő téma, jól alakító színészek, nagyon bele lehet élni magadat a sztoriba, ajánlani tudom.