Crystaldeer   2020. 09. 24.

Nem mostanában láttam, de emlékeimben zseniális filmként él. Arra is emlékszem, hogy mindig vártam a következő részt :) Csak ajánlom, aki szereti a hasonló témájú filmeket. Jennifer Lawrence is kiváló.

Jackynee   2020. 05. 31.

Csak egy maradhat

A film alapjául szolgáló könyvsorozat egy sci-fit, egy disztópiát mutat be, ahol nem egy mai demokrácia, hanem egy kemény propagandagépezettel működő diktatúra van. Az éhezők viadala cím maga a "verseny" megnevezése, ahol a "béke" fenntartása érdekéb... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 18.

"Kenyeret és cirkuszt a népnek"

Érdekes sztorija van az Éhezők viadalának nálam. Nővérem kért még annó, hogy szerezzem meg neki a filmet, amit meg is tettem. Kb. egy fél évig ott lapult a számítógépen a film, amelyről semmit nem tudtam, csupán azt, hogy címe alapján nem mozgat meg ... teljes kritika»

rbernadett   2015. 05. 13.

Úgy ültem be a moziba erre a filmre, hogy azt sem tudtam mit fogok nézni. Ehhez képest annyira megkapott a történet, hogy miután kiderült ez egy trilógia első része, nem sokkal utána megszereztem a könyveket és elolvastam a másik két részt is. Nagyon... több»

erare   2015. 02. 10.

Korban kissé kinőttem már ezt a műfajt, de ezt a filmet nagyon szerettem! Valóban jó a szereposztás, tetszenek a karakterek és a jellemek. És valahol életszerű, ugyanakkor meseszerű is.

indingo   2016. 02. 18.

Az első rész még kifejezetten élvezetes volt. Van valami különleges az olyan filmekben/könyvekben, ahol egy külön világot teremtenek. Tetszik a viadal ötlete, kivitelezése.

GedyPapa   2017. 04. 06.

Nagyon sokat hallottam róla, mielőtt belecsaptam a megnézésébe és nem csalódtam, mert végig fordulatos, izgalmas és magával ragadó volt a sztori. Jennifer Lawrence kiválóan hozta a szerepet.

Liam Hemsworth
Alexander Ludwig
Wes Bentley
Lenny Kravitz
Elizabeth Banks

A filmben megjelenik Panem városa, ami a híres császár, Néró szállóigéjéből származik. „Panem et circenses”, vagyis „Kenyeret és cirkuszt".

(gyorfigyuri10)

Paula Malcomson és Jennifer Lawrence második alkalommal alakít anya-lánya párost. Az első a Döglött akták című sorozat egyik epizódja volt, 2007-ben.

A filmben Seneca Crane fontos szerepet tölt be, holott az alapul szolgáló könyvben nem is szerepel (elsőként a sorozat második könyvében Crane-re).

A Snow elnököt játszó Donald Sutherland alaposan átolvasta a könyveket, hogy igazán megértse a szerepét. Küldött is egy három oldalas levelet Gary Rossnak (az első film rendezője) a szerepe részleteit illetően, tárgynak pedig ezt írta: "Levelek a Rózsakertből". Szerinte Snow három legfontosabb védjegye a mosolya, a tekintete és a rózsái (amit jellemzően a mellényzsebében visel).

(lolita13)

2012-ben a 9. legtöbb bevételt hozó film volt.

Nina Jacobson az első cicaválogatáson nem vett részt, ezért fordulhatott elő, hogy nem narancsszínű kedvence volt Primnek az első részben.

Lady-t a kecskét a filmben is próbálták megeleveníteni, egy fehér kecskét bepöttyöztek, azonban az eső lemosta a foltokat, és végül a filmbe se került be.

Primnek a könyvben volt egy Lady nevű kecskéje, fehér alapon fekete pöttyök voltak a testék.

Jennifer a forgatás során egyszer megsérült, amikor a falnak szaladt, de szerencsére nem lett komolyabb baja.

(Mavil)

A film közel 100 millió dollárból készült, és több mind 686 millió dollárt hozott vissza. A kritikusoktól pozitív kritikákat kapott.

(Mavil)