Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Alita: A harc angyala (2019)

Alita: Battle Angel

Derek Mears
Derek Mears
Mahershala Ali
Mahershala Ali
Christoph Waltz

Katalin387768   2021. 04. 17.

Nagyon tetszett, és nagyon bízom benne, hogy lesz második része is. Nem szabadna így hagyni, valami csudi folytatást el tudnék képzelni, pl. hogy számon kéri Novat. ❤️????❤️????❤️

Artemisia   2020. 07. 19.

Harcra alkotva

James Cameron közel 2 évtizedig dédelgetett szerelemgyereke végül Robert Rodriguez közreműködésével született meg 2019-ben egy futurisztikus ciberpunk formájában. Az Alita: A harc angyala kecsesen lavíroz a látványos, ám súlytalan tinifilm és a vel... teljes kritika»

Filmelemző   2019. 02. 26.

Alita - gyengécske alaptörténet, látványos kivitelben

Cyberpunk és manga, amihez egy romantikus mese is kapcsolódik, mégpedig látványos akcióelemekkel. Ez így együtt Robert Rodrigez 2019-es filmje, az Alita. Az alaptörténet sajnos nagyon gyengécske, még ha van is a forgatókönyvhöz némi köze James Camero... teljes kritika»

Thibo84   2019. 02. 20.

Egy újabb film, ami úgy ért végett, hogy akkor jövőhéten jöhet is a folytatás. A látvány világra és a CGI minőségre nagyon oda figyeltek a készítők. A harci jelenetek látványosak és pörgősek, akárcsak a történet.

Shelby07   2019. 04. 08.

Kissé óvakodva kezdtem bele a filmbe, mivel az előzetes alapján túlságosan fantasynak tűnt nekem. Bár nagyon szeretem a kitalált, hihetetlen történeteket, ez egy kicsit soknak tűnt, de nagyon pozitívan csalódtam. Egy nagyon jól felépített történet vo... több»

indingo   2019. 03. 24.

A látványvilága elképesztő volt, és történetben is hozott meglepetéseket. A szinkron elég rossz volt, helyenként idegesítő.

Szilonka   2019. 07. 25.

Remek 21. századi sci-fi. Nem lett túltolva a történet, meglepően akciódús, és a látványra sem lehetett panasz.

A film összbevétele 404 852 543 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 217 231 240 forintot termelt.

Rosa Salazar mellett Zendaya és Bella Thorne is castingolva volt Alita szerepére.

(stevepisti )

Valójában az Avatár technológiai fejlődése tette lehetővé Alita létrejöttét. Alita karaktere számítógéppel generált, mozgásrögzítő alkotás, csakúgy, mint Neytiri az Avatarból, vagy Caesar a majmok bolygójából.

(jfruzsi97)

Amikor Robert Rodriguez 2016-ban megkapta a rendezői széket, a 186 oldalas forgatókönyvet 130 oldalra csökkentette, így lett az eredetileg 3 órásra tervezett játékidőből 2 óra.

(Artemisia )

A film a maga 200 millió dolláros költségvetésével az eddigi legdrágább film, amin Robert Rodriguez dolgozott.

(Artemisia )

Bár élőszereplős filmről van szó, a főszereplő karaktert teljes egészében CGI-jal alkották meg.

Nagymama! Miért ilyen nagyok a szemeid? - Mert egy katonai célokra megépített, emberagyú, halálosztó kiborg vagyok, aki így tiszteleg egy több évtizedes képregényműfaj művészi hagyományai előtt. – De Nagymama, ez most nekünk jó? – Hát az attól függ, hogy a jó karakterdrámát, vagy a látványos akciójeleneteket preferálod. több»

Papíron Robert Rodriguez rendezte a filmet, viszont a film látványvilága, hangulata és monumentalitása inkább James Cameron munkásságát idézi, ami jót tett az alkotásnak. Viszont voltak eléggé zavaró, oda nem illő párbeszédek, vagy jelenetek, amik inkább Rodriguez stílusára utalnak (pl. Terrorbolygó, Machete stb.), és a sci-fi műfajához nem nagyon illenek. több»

Rodriguez és Cameron annyira nagyban gondolkodott, hogy csak arra felejtettek el figyelmet fordítani, hogy egy élvezetes és koherens alkotással fektessék le gigantikus terveik alapjait. több»