Alita: A harc angyala (2019)

Alita: Battle Angel

Filmelemző   2019. 02. 26.
Alita - gyengécske alaptörténet, látványos kivitelben

Cyberpunk és manga, amihez egy romantikus mese is kapcsolódik, mégpedig látványos akcióelemekkel. Ez így együtt Robert Rodrigez 2019-es filmje, az Alita. Az alaptörténet sajnos nagyon gyengécske, még ha van is a forgatókönyvhöz némi köze James Cameronnak. Logikátlanságok is akadnak az egészben szép számmal. Spoiler nélkül annyi tudható a sztoriról, hogy a központi figura egy kiber-lány (Alita), akit a készítők CGI formában jelenítenek meg, Rosa Salazar, mexikói színésznő alakjának és arcának felhasználásával. Alita egy jövőbeni városban él, ahol különleges sportot űznek a félig ember, félig kiber harcosok, miközben a gonosz hatalmasságok uralkodnak felettük. Ilyen nagy befolyású alak a gyön... több»

Thibo84   2019. 02. 20.

Egy újabb film, ami úgy ért végett, hogy akkor jövőhéten jöhet is a folytatás. A látvány világra és a CGI minőségre nagyon oda figyeltek a készítők. A harci jelenetek látványosak és pörgősek, akárcsak a történet.

Filmdoki   2019. 02. 16.
Alacsonyan szálló angyalka

Ha James Cameron a nevét adja valamihez, arra azért érdemes odafigyelni. A fickó rendkívüli módon ért ahhoz, hogy hogyan kell látványos mozikat letenni az asztalra úgy, hogy közben némi mondanivalóval is bírjanak. És persze a kiváló női karakterek listáját is szépen gyarapította. Még a 2000-es évek elején vásárolta meg az Alita című manga jogait, melybe egyszerűen beleszeretett. Mintegy 20 évvel később a film elkészült, ámbár a rendezői stafétát Cameron átadta Robert Rodriguez-nek, aki szintén jó néhány kultfilmet letett az asztalra. A kérdés csak az, hogy valóban akkora durranás lett az Alita? Számomra nem. Mikor felkerültek az első képek, akkor kíváncsian vártam a filmet, azonban a moziban... több»

Shelby07   2019. 04. 08.

Kissé óvakodva kezdtem bele a filmbe, mivel az előzetes alapján túlságosan fantasy-nak tűnt nekem. Bár nagyon szeretem a kitalált, hihetetlen történeteket, ez egy kicsit soknak tűnt, de nagyon pozitívan csalódtam. Egy nagyon jól felépített történet volt, és őszintén bevallom, hogy bár kiszámítható volt a sztorija, mégis élvezhető és izgalmas volt. Az különösen tetszett, hogy végre egy olyan filmet láthattam, ahol nő volt a hős főszereplő, mert kissé jobban a helyzetébe tudtam magam élni a film során. Szerintem érdemes volt moziban megnézni, mivel amellett, hogy nagyon jó a film, még látványos is volt, így, aki szereti az efféle filmeket, biztosan élvezni fogja mozis körülmények között.

indingo   2019. 03. 24.

A látványvilága elképesztő volt és történetben is hozott meglepetéseket. A szinkron elég rossz volt, helyenként idegesítő.

Derek Mears
Derek Mears
Mahershala Ali
Mahershala Ali
Christoph Waltz

Aki egy cyberpunk scifitől pusztán a szórakozást és a látványt várja, annak nem lesz nagy mellélövés az Alita, de ez a műfaj gondolatébresztő jellegéből adódóan egy elég vékonyka kis dicséret, valljuk be. több»

Papíron Robert Rodriguez rendezte a filmet, viszont a film látványvilága, hangulata és monumentalitása inkább James Cameron munkásságát idézi, ami jót tett az alkotásnak. Viszont voltak eléggé zavaró, oda nem illő párbeszédek, vagy jelenetek, amik inkább Rodriguez stílusára utalnak (pl. Terrorbolygó, Machete stb.), és a sci-fi műfajához nem nagyon illenek. Viszont Rodriguez még is csak jól vizsgázott egy számára eddig ismeretlen műfajban, mivel egészen jól összetartja a filmet, és a cselekmény is elég feszes (néha talán túlzottan is). Valószínűleg az eredmény kielégítőbb lett volna, ha Cameron rendezi az Alitát, de így sem lehet okunk panaszra, mivel végre készült egy épkézláb sci-fi, ami valljuk be nem gyakran esik meg. több»

Az Alita: A harc angyala naív történetével, sokszínű karakter felhozatalával, cyberpunk világával és olykor kegyetlen, de látványosabbnál látványosabb akciójeleneteivel teljesen megbabonáz! Tökéletes nyitánya az idei blockbuster szezonnak! több»

Bár élőszereplős filmről van szó, a főszereplő karaktert teljes egészében CGI-jal alkották meg.

James Cameron egy interjúban elmondta, hogy a film Yukito Kishiro manga sorozatának első négy könyvét dolgozza fel.

A film Yukito Kishiro Gunm (Battla Angel Alita) című mangájának adaptációja.