Alita: A harc angyala (2019)

Alita: Battle Angel

Timike   2020. 09. 24.

Nem lett valami sikeres a film, pedig szerintem korrekt kis története van. Építkezik a film és a karakterek is fejlődtek benne.

Artemisia   2020. 07. 19.

Harcra alkotva

James Cameron közel 2 évtizedig dédelgetett szerelemgyereke végül Robert Rodriguez közreműködésével született meg 2019-ben egy futurisztikus ciberpunk formájában. Az Alita: A harc angyala kecsesen lavíroz a látványos, ám súlytalan tinifilm és a vel... teljes kritika»

Filmelemző   2019. 02. 26.

Alita - gyengécske alaptörténet, látványos kivitelben

Cyberpunk és manga, amihez egy romantikus mese is kapcsolódik, mégpedig látványos akcióelemekkel. Ez így együtt Robert Rodrigez 2019-es filmje, az Alita. Az alaptörténet sajnos nagyon gyengécske, még ha van is a forgatókönyvhöz némi köze James Camero... teljes kritika»

Thibo84   2019. 02. 20.

Egy újabb film, ami úgy ért végett, hogy akkor jövőhéten jöhet is a folytatás. A látvány világra és a CGI minőségre nagyon oda figyeltek a készítők. A harci jelenetek látványosak és pörgősek, akárcsak a történet.

Shelby07   2019. 04. 08.

Kissé óvakodva kezdtem bele a filmbe, mivel az előzetes alapján túlságosan fantasy-nak tűnt nekem. Bár nagyon szeretem a kitalált, hihetetlen történeteket, ez egy kicsit soknak tűnt, de nagyon pozitívan csalódtam. Egy nagyon jól felépített történet v... több»

indingo   2019. 03. 24.

A látványvilága elképesztő volt és történetben is hozott meglepetéseket. A szinkron elég rossz volt, helyenként idegesítő.

Szilonka   2019. 07. 25.

Remek 21. századi sci-fi. Nem lett túltolva a történet, meglepően akció dús és a látványra sem lehetett panasz.

Derek Mears
Derek Mears
Mahershala Ali
Mahershala Ali
Christoph Waltz

A film összbevétele 404 852 543 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 217 231 240 forintot termelt.

Valójában az Avatár technológiai fejlődése tette lehetővé Alita létrejöttét. Alita karaktere számítógéppel generált, mozgásrögzítő alkotás, csakúgy, mint Neytiri az Avatarból, vagy Caesar a majmok bolygójából.

(jfruzsi97 )

Amikor Robert Rodriguez 2016-ban megkapta a rendezői széket, a 186 oldalas forgatókönyvet 130 oldalra csökkentette, így lett az eredetileg 3 órásra tervezett játékidőből 2 óra.

(Artemisia )

A film a maga 200 millio dolláros költségevetésével az eddigi legdrágább film, amin Robert Rodriguez dolgozott.

(Artemisia )

Bár élőszereplős filmről van szó, a főszereplő karaktert teljes egészében CGI-jal alkották meg.

James Cameron egy interjúban elmondta, hogy a film Yukito Kishiro manga sorozatának első négy könyvét dolgozza fel.

A film Yukito Kishiro Gunm (Battla Angel Alita) című mangájának adaptációja.

A film alapjául szolgáló mangát Guillermo del Toro ajánlotta James Cameron figyelmében, akit annyira lenyűgözött a történet, hogy egyből lecsapott a lehetőségre. Ennek ellenére sok évnek kellett eltelnie addigra (a filmhez tartozó domaint, a battleangelalita.com-ot már 2000-ben bejegyezte a 20th Century Fox), mikorra a stúdió zöld utat adott a projektnek, ehhez azonban jócskán le kellett csökkenteni az eredetileg tervezett büdzsét 180-200 millió dollárra. Cameron végül átadta a rendezés lehetőségét Robert Rodrigueznek, ő maga pedig producerként vette ki a részét a munkálatokból.

Az Alita: A harc angyala forgatása 2016. október 17-én kezdődött Austinban, Texas államban, és 2017. februárjában ért véget.

A film Swan Song című betétdalát Dua Lipa szerezte.

A film premierjét eredetileg 2018. július 20-ra tűzték ki, de a stúdió végül csak 2019. február 14-én mutatta be az Alita: A harc angyalát.

Aki egy cyberpunk scifitől pusztán a szórakozást és a látványt várja, annak nem lesz nagy mellélövés az Alita, de ez a műfaj gondolatébresztő jellegéből adódóan egy elég vékonyka kis dicséret, valljuk be. több»

Papíron Robert Rodriguez rendezte a filmet, viszont a film látványvilága, hangulata és monumentalitása inkább James Cameron munkásságát idézi, ami jót tett az alkotásnak. Viszont voltak eléggé zavaró, oda nem illő párbeszédek, vagy jelenetek, amik inkább Rodriguez stílusára utalnak (pl. Terrorbolygó, Machete stb.), és a sci-fi műfajához nem nagyon illenek. Viszont Rodriguez még is csak jól vizsgázott egy számára eddig ismeretlen műfajban, mivel egészen jól összetartja a filmet, és a cselekmény is elég feszes (néha talán túlzottan is). Valószínűleg az eredmény kielégítőbb lett volna, ha Cameron rendezi az Alitát, de így sem lehet okunk panaszra, mivel végre készült egy épkézláb sci-fi, ami valljuk be nem gyakran esik meg. több»

Az Alita: A harc angyala naív történetével, sokszínű karakter felhozatalával, cyberpunk világával és olykor kegyetlen, de látványosabbnál látványosabb akciójeleneteivel teljesen megbabonáz! Tökéletes nyitánya az idei blockbuster szezonnak! több»