Alita: A harc angyala

Alita: Battle Angel

2024.04.07 Fikatours_blogger

Műfaján belül nyilván remek produkció, ha ilyen magas a pontszáma ennek a filmek, de engem kissé fárasztott, hogy mindenkit felszeletelnek benne. Az pedig kifejezetten bosszantott, hogy hiányzik a történet befejezése.

2020.07.19 Artemisia

a nap véleménye

Harcra alkotva

James Cameron közel 2 évtizedig dédelgetett szerelemgyereke végül Robert Rodriguez közreműködésével született meg 2019-ben egy futurisztikus ciberpunk formájában. Az Alita: A harc angyala kecsesen lavíroz a látványos, ám súlytalan tinifilm és a vel... Teljes kritika

2019.02.26 Filmelemző

Alita - gyengécske alaptörténet, látványos kivitelben

Cyberpunk és manga, amihez egy romantikus mese is kapcsolódik, mégpedig látványos akcióelemekkel. Ez így együtt Robert Rodrigez 2019-es filmje, az Alita. Az alaptörténet sajnos nagyon gyengécske, még ha van is a forgatókönyvhöz némi köze James Camero... Teljes kritika

2019.02.20 Thibo84

Egy újabb film, ami úgy ért végett, hogy akkor jövőhéten jöhet is a folytatás. A látvány világra és a CGI minőségre nagyon oda figyeltek a készítők. A harci jelenetek látványosak és pörgősek, akárcsak a történet.

2019.04.08 Shelby07

Kissé óvakodva kezdtem bele a filmbe, mivel az előzetes alapján túlságosan fantasynak tűnt nekem. Bár nagyon szeretem a kitalált, hihetetlen történeteket, ez egy kicsit soknak tűnt, de nagyon pozitívan csalódtam. Egy nagyon jól felépített történet vo... Több

2022.03.07 JRD

Látványos...

Bevallom, lelkesen vártam, hogy megnézhessem a filmet. De pár hét távlatából már nem tudom felidézni, hogy mi volt benne. Természetesen érzésekre emlékszem és halványan derengenek jelenetek. Látványban nem volt hiány, ez tény. Szórakozásra remek! De nem fogott meg.Persze, ettől még lehet jó film (hisz ízlések és pofonok), sőt valószínűleg még egyszer meg fogom nézni, hiszen kábé az újdonság erejével fog hatni. De ez ne riasszon el senkit! Ez már egy XXI. századi film. Van látvány, ölés, díszlet. Gondolkodni meg minek rajta, hisz' a cél a pénzkaszáló szórakoztatás! Szóval lelkes kalandorok! Filmre fel és jó szórakozást!

2023.09.29 Harper

Mese és kicsit zagyvaság is, de mégis jó nagyon

Az Alita az a film, amiről nem tudjuk, hogy miért szeretjük. Én legalábbis így vagyok vele. Meseszerű, nem hihető, CGI-ban gazdag és sokszor gagyi, mégis szeretem, és többször is megnéztem. Nekem bejön a látványvilága és igazából a sztori is (zagyvasága dacára). A berzerkerek egyébként vikingek voltak, akik vadállati módon harcoltak, és medvéknek hitték önmagukat. A filmbeli harcosok szinte legyőzhetetlenek és Alita is, aki korábban közéjük tartozott. Az Alita világában minden tele van robotokkal és félig ember, félig gép lényekkel. Christoph Waltz ezúttal is zseniális, viszont alig találom hasonlónak Alita CGI-alakját és Rosa Salazar megjelenését, aki a karakterhez a mintát adja a filmben. Az akciók mennyisége fokozatosan nő, végül átmegy minden egy folyamatos pörgésbe. Ajánlom az elvontabb CGI-sci-fi kedvelőknek, az akció fanoknak és a fantasy filmek szerelmeseinek. A realizmust kedvelőknek nem fog bejönni. Nekem tetszett, így értékelésem 4 csillag, százalékban pedig 75%, a sztori és a látvány miatt.

2021.02.11 Eastern79

Tisztességes iparosmunka

Christoph Waltz korunk egyik legzseniálisabb színésze, és elképzelni sem tudom, mi a francot keres ebben a filmben. Egynémely pillanatban úgy tűnik, ő sem, valahogy nem teljes az általa megformált karakter. Bár technikailag nagyon ott van a film, valahogy mintha pontosan ez a sterilség vágná agyon az egészet. Látványos és pörgős, minden pixel a helyén, de valahogy nekem most elmaradt a Roberto Rodriguez feeling.

2019.03.24 indingo

A látványvilága elképesztő volt, és történetben is hozott meglepetéseket. A szinkron elég rossz volt, helyenként idegesítő.

2023.04.03 kabel

Közepes jövőkép

Sajnos, ez egy kimondottan közepes sci-fi sztori lett, rengeteg történetvezetési lyukkal, rosszul kitalált sci-fi elemekkel és giccses akcióval. A történet egy kliséhalmaz, a karakterek furcsán ellentmondásban állnak az akció brutalitásával, és sokszor az az érzés, hogy az akciójeleneteknél egyszerűen csak átvette a CG részleg a történetet, és menő, csillogó-villogó lassításokkal nyomták tele a filmet. Azonban az akciójelenetek teljesen súlytalanok és nem vezetnek sehová. Egy elpusztíthatatlan karakter nem érdekes.

2019.07.25 Szilonka

Remek 21. századi sci-fi. Nem lett túltolva a történet, meglepően akciódús, és a látványra sem lehetett panasz.

2019.04.20 Ms. Akárki

A harcjelenetek és a háttérzenék nagyon szépek, jók és dinamikusak. Nagyon lekötik az embert a monumentális mozgások és gigászi csaták, csak sajnos a történetből Alita hátteréről, a történelmükről nagyon keveset tudunk meg, így nem igen tudtam szurkolni Alitának.

2024.01.09 harnas1207

Bevallom, fejtörést okozott a film. Egyrészt a CGI nekem nagyon életszerűtlen volt, már-már gagyi. A történet nagy része más filmekből lett összeollózva. Az elejétől fogva azt éreztem, hogy ez egy tini sci-fi, és nem engem akar megszólítani, valahogy... Több

2019.03.03 Caravaggio1978

Detroit become human feeling....

Nekem nagyon tetszett,kifejezetten szórakoztató este volt ez amit a filmmel töltöttünk a moziban.Látványos fordulatos,nem hagyta lankadni a figyelmünket egy pillanatra sem.a történet is nyomon követhető,és érdekesnek mondható.Technikailag pedig egyenesen majdnem tökéletes szerintem. Aki még ráadásul játszott a Detroit-játékkal a közelmúltban annak egyenesem ez a csoda!!(Nekünk is,fura hogy mostanában egyre több ilyen jellegű alkotás jön össze)-Körülbelül ez várható is hogy bekövetkezik.