Alita: A harc angyala

Alita: Battle Angel

A film összbevétele 404 852 543 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 217 231 240 forintot termelt.

Rosa Salazar mellett Zendaya és Bella Thorne is castingolva volt Alita szerepére.Szerző: stevepisti

Valójában az Avatár technológiai fejlődése tette lehetővé Alita létrejöttét. Alita karaktere számítógéppel generált, mozgásrögzítő alkotás, csakúgy, mint Neytiri az Avatarból, vagy Caesar a majmok bolygójából.Szerző: jfruzsi97

Amikor Robert Rodriguez 2016-ban megkapta a rendezői széket, a 186 oldalas forgatókönyvet 130 oldalra csökkentette, így lett az eredetileg 3 órásra tervezett játékidőből 2 óra.Szerző: Artemisia

A film a maga 200 millió dolláros költségvetésével az eddigi legdrágább film, amin Robert Rodriguez dolgozott.Szerző: Artemisia

Bár élőszereplős filmről van szó, a főszereplő karaktert teljes egészében CGI-jal alkották meg. Szerző: hp

James Cameron egy interjúban elmondta, hogy a film Yukito Kishiro manga sorozatának első négy könyvét dolgozza fel. Szerző: hp

A film Yukito Kishiro Gunm (Battla Angel Alita) című mangájának adaptációja. Szerző: hp

A film alapjául szolgáló mangát Guillermo del Toro ajánlotta James Cameron figyelmében, akit annyira lenyűgözött a történet, hogy egyből lecsapott a lehetőségre. Ennek ellenére sok évnek kellett eltelnie addigra (a filmhez tartozó domaint, a battleangelalita.com-ot már 2000-ben bejegyezte a 20th Century Fox), mikorra a stúdió zöld utat adott a projektnek, ehhez azonban jócskán le kellett csökkenteni az eredetileg tervezett büdzsét 180-200 millió dollárra. Cameron végül átadta a rendezés lehetőségét Robert Rodrigueznek, ő maga pedig producerként vette ki a részét a munkálatokból. Szerző: hp

Az Alita: A harc angyala forgatása 2016. október 17-én kezdődött Austinban, Texas államban, és 2017 februárjában ért véget. Szerző: hp

A film Swan Song című betétdalát Dua Lipa szerezte.Szerző: hp

A film premierjét eredetileg 2018. július 20-ra tűzték ki, de a stúdió végül csak 2019. február 14-én mutatta be az Alita: A harc angyalát. Szerző: hp

A film első előzetesét 2017. december 8-án mutatták be. Az eredeti tervek szerint az Alita: A harc angyala 2018 júliusában debütált volna mozikban.Szerző: hp

A film első sajtóvetítéseit 2019 januárjában tartották, az újságírók reakciói kimondottan pozitívak voltak. A kritikusok írásaikban kiemelték a remek forgatókönyvet, a parádés látványt és akciójeleneteket valamit a főszereplő alakítását. Szerző: hp