Alita: A harc angyala (2019)

Alita: Battle Angel

Érdekességek: Alita: A harc angyala (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Bár élőszereplős filmről van szó, a főszereplő karaktert teljes egészében CGI-jal alkották meg.

James Cameron egy interjúban elmondta, hogy a film Yukito Kishiro manga sorozatának első négy könyvét dolgozza fel.

A film Yukito Kishiro Gunm (Battla Angel Alita) című mangájának adaptációja.

A film alapjául szolgáló mangát Guillermo del Toro ajánlotta James Cameron figyelmében, akit annyira lenyűgözött a történet, hogy egyből lecsapott a lehetőségre. Ennek ellenére sok évnek kellett eltelnie addigra (a filmhez tartozó domaint, a battleangelalita.com-ot már 2000-ben bejegyezte a 20th Century Fox), mikorra a stúdió zöld utat adott a projektnek, ehhez azoban jócskán le kellett csökkenteni az eredetileg tervezett büdzsét 180-200 millió dollárra. Cameron végül átadta a rendezés lehetőségét Robert Rodrigueznek, ő maga pedig producerként vette ki a részét a munkálatokból.

Az Alita: A harc angyala forgatása 2016. október 17-én kezdődött Austinban, Texas államban, és 2017. februárjában ért véget.

A film Swan Song című betétdalát Dua Lipa szerezte.

A film premierjét eredetileg 2018. július 20-ra tűzték ki, de a stúdió végül csak 2019. február 14-én mutatta be az Alita: A harc angyalát.

A film első előzetesét 2017. december 8-án mutatták be. Az eredeti tervek szerint az Alita: A harc angyala 2018 júliusában debütált volna mozikban.

A film első sajtóvetítéseit 2019. januárjában tartották, az újságírók reakciói kimondottan pozitívak voltak. A kritikusok írásaikban kiemeleték a remek forgatókönyvet, a parádés látványt és akciójeleneteket valamit a főszereplő alakítását.