Alita: A harc angyala

Alita: Battle Angel

Supernatural Movies
2019/02/12

Cyberpunk helyett csak cyberpop
Aki egy cyberpunk scifitől pusztán a szórakozást és a látványt várja, annak nem lesz nagy mellélövés az Alita, de ez a műfaj gondolatébresztő jellegéből adódóan egy elég vékonyka kis dicséret, valljuk be. Több

MovieAddict
2019/02/13

Papíron Robert Rodriguez rendezte a filmet, viszont a film látványvilága, hangulata és monumentalitása inkább James Cameron munkásságát idézi, ami jót tett az alkotásnak. Viszont voltak eléggé zavaró, oda nem illő párbeszédek, vagy jelenetek, amik inkább Rodriguez stílusára utalnak (pl. Terrorbolygó, Machete stb.), és a sci-fi műfajához nem nagyon illenek. Több

Artsomnia
2019/02/13

Az Alita: A harc angyala naiv történetével, sokszínű karakter felhozatalával, cyberpunk világával és olykor kegyetlen, de látványosabbnál látványosabb akciójeleneteivel teljesen megbabonáz. Tökéletes nyitánya az idei blockbuster szezonnak. Több

Vox.hu
2019/02/19

James Cameron és Robert Rodriguez teremtettek egy emlékezetes mozihőst. Igazán emlékezetes filmet már nem sikerült hozzá. Több

Filmflash
2019/02/26

Alita - gyenge sztori, erős látványvilág
Az Alita jobban átgondolt és kidolgozott sztorival, jobb scripttel és összetettebb karakterekkel áttörhette volna a gyerekmozik matinékategóriáját, meghódítva a felnőtt nézőket is. Ez viszont ezúttal elmaradt és a folytatás kihívása lesz. Több

Roboraptor
2019/03/03

Alita, a harc angyala igazából egy halálos Disney-hercegnő fém vázban
Nagymama! Miért ilyen nagyok a szemeid? - Mert egy katonai célokra megépített, emberagyú, halálosztó kiborg vagyok, aki így tiszteleg egy több évtizedes képregényműfaj művészi hagyományai előtt. – De Nagymama, ez most nekünk jó? – Hát az attól függ, hogy a jó karakterdrámát, vagy a látványos akciójeleneteket preferálod. Több

Smoking Barrels
2019/03/11

... azt mondom, hogy egy olyan film lett az Alita: A harc angyala, amit nyugodt szívvel ajánlok bárkinek. Nem ágyazódik bele kimondottan a zsánerbe ez a történet, így bárki jól szórakozhat, miközben azon kapja magát, hogy ökölbe szorított kezekkel szurkol a kiborg lánynak. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2019/03/12

Önismétlő expozíció
Alita bensőséges szerelmi kapcsolata és annak mélysége érthetetlen. A vibrálás elmarad, viszont nagyon hamar elkezdenek bájos dolgokat vágni egymás fejéhez, így egy ponton elkaphat az az érzés, hogy most lemaradtunk-e valamiről, amíg kettőt szürcsöltünk a kólánkba, vagy csak szimplán ennyi energiát fektettek az alkotók a szerelmi szálra? Ezen a helyzeten pedig nem segítenek a gondozatlan és banális párbeszédek sem. Több

Art7.hu
2019/03/14

Gyilkológép félgőzzel
Rodriguez és Cameron annyira nagyban gondolkodott, hogy csak arra felejtettek el figyelmet fordítani, hogy egy élvezetes és koherens alkotással fektessék le gigantikus terveik alapjait. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!