Maver17   2020. 08. 21.

Remek befejezés!Minden benne van ami egy nagy filmbe benne kell hogy legyen!10/10

ArpiHajdu és Réci   2019. 05. 03.

Egyszer minden véget ér, még az Infinity (végtelen) saga is

Szűk egy évvel ezelőtt a Bosszúállók: Végtelen háborút sikerült úgy lezárniuk a Russo tesóknak, hogy az képes volt minden egyes nap lázban tartani az emberiség nem csekély részét: Thanos véghez vitte a tervét, megtörtént „A” csettintés, bizonyos szup... teljes kritika»

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 04. 26.

Méltó lezárása eme különleges megalkotott világnak

SPOILER VESZÉLY: A végére hagytam az összefoglalóban. Egy ilyen rendkívüli filmet összegezni és véleményt festeni róla igazán nagy kihívás, de vártam már, mikor tudok leülni és kiadni magamból, amit láttam abban a 3 órában, ami fergeteges módon nagy... teljes kritika»

HETEDIK   2019. 04. 28.

Nekem ez ugyanolyan gyenge volt, mint a sorozat bármelyik része. A film háromnegyede – ami nem kevés idő – felkészülés a végső harcra, aminek csúcspontja egy csettintés... azt se értem, minek kellett ezt 3 órásra nyújtani. Ja, de, tudom. A sok műdrám... több»

MP170506   2019. 04. 26.

Méltó lezárás lett. A néző már az elején felszáll egy érzelmi hullámvasútra, és a végéig fent marad. Megmaradt a humor, a dráma, az akció. Kiváló alkotás, sajnálom, hogy nincsenek többé Bosszúállók, hiányozni fognak...

Norbert93   2019. 05. 14.

Azt kaptam, amit vártam, csak másképpen

Sok olyan vonatkozás vagy jelenet van a filmben, ami – mondjuk ki – nem igazán nyerte el a tetszésemet, és talán hibának is könyveltem el, de semmit sem vont le a filmélményből. Igazán boldog vagyok, hogy nem csak valami sablonos, agyatlan kaszabolás... teljes kritika»

Ms. Akárki   2019. 04. 25.

Egy éve ezt a filmet várom, és nem csalódtam. Imádtam minden percét háromezerszeresen:). Végigizgultam a hősökkel az egész filmet. Esküszöm, mintha focimeccsen lettem volna. És a moziban körbenézve nem én voltam az egyetlen. 10 éve velem voltak ezek... több»

Mark Ruffalo
Chris Hemsworth
Karen Gillan
Paul Rudd
Paul Rudd
Chris Hemsworth
Robert Downey Jr.

A film összbevétele 2 795 966 475 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 339 349 572 forintot termelt. A hazai mozik összesen 845 892 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Katherine Langford az eredeti terv szerint egy jelenet erejéig a tinédzserkorú Morgant, Tony Stark lányát is megformálta volna, de a vágásba ez nem került bele.

(Ms. Akárki)

Jeremy Renner eredetileg balkezes, de megtanulta a jobb kézzel is használni az íjat, mivel Sólyomszem kétkezes íjász.

(Ms. Akárki)

A film egyik legérzelmesebb jelenete, amikor Tony kislánya, Morgan azt mondja apukájának, hogy 3000-szeresen szeretlek, eredetileg nem volt a forgatókönyvben. Robert Downey Jr. gyereke mondta mindig a forgatáson apukájának, és a készítőknek annyira megtetszett, hogy a filmbe is beletették.

(Ms. Akárki)

A film premierje előtt kiadott LEGO szetteknél is ügyeltek rá a készítők, nehogy idő előtt spoileres tartalmat mutassanak a nézőknek.

(Ms. Akárki)

A magyar mozikban is rekordnézettésggel nyitott az első hétvégéna Végjáték. 343 ezren váltottak rá jegyet.

(Ms. Akárki)

Stan Lee utolsó Marvel kameó szerepében itt tűnik fel. 95 éves korában hunyt el, a Végjátékot már nem láthatta.

(Ms. Akárki)

Az elmúlt 10 év Marvel univerzum filmjei közül a Végjáték az első, ahol nincs stáblistás jelenet, csupán egy fémes kalapáló hang a film végén, mely a legelső Vasember filmre utalhat, mikor Tony Stark az első páncélt kalapálta, készítette.

(Ms. Akárki)

Indiában úgy vetítik a filmet, hogy, ahol csúnya beszéd, káromkodás van, ott lenémítják, és nem is feliratozzák azt.

(Ms. Akárki)

Joe Russo, a film egyik rendezője maga is szerepelt a film egy jelenetében, amikor Amerika Kapitány egy csoportterápián próbál segíteni az embereknek a szeretteik elvesztése utáni továbblépésben. Éppen egy első randi élményeiről beszél a jelenetben, és egy meleg karaktert játszik. Ő az első nyílt meleg karakter a Marvel univerzumban.

(Ms. Akárki)

Anthony és Joe Russo a Végjáték után bejelentette, hogy ezzel a filmmel kiszállnak a Marvel-képregény univerzumból. A későbbiekben inkább más jellegű projektekkel szeretnének foglalkozni.

(Ms. Akárki)

A legrosszabb mindenben azonban az, hogy ezzel a produkcióval véget ért egy korszak. Nem éreztem eufóriát, mint ahogyan tavaly a Végtelen háborút látva, inkább csak ürességet, hogy ennyi, innentől kezdve minden más MCU-alkotás az ismeretlenbe fog mutatni. több»

SPOILERMENTES!

A Bosszúállók: Végjáték tökéletesen zárja le a Marvel-moziuniverzum (első) tizenegy évét, miköben megalapoz az elkövetkező évek alkotásainak is. Epikus, megható és nagyon látványos! Egyérteműen ez minden idők legjobb szuperhős filmje! több»

A 3 órás film alatt annyi részletcselekmény történik, és annyi zseniális visszaugrás az előző filmekbe, hogy élvezetes lesz újranézni. több»