Érdekességek: Bosszúállók: Végjáték (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Amerika Kapitány a képregényverzióban is képes volt felemelni a Mjölnirt, és használni is tudta.

(Norbert93)

A film teljes költségvetése megközelítőleg 365 000 000 USD.

(Norbert93)

Egy tévés karakter is feltűnik a filmben, aki nem más, mint Edwin Jarvis.

(Norbert93)

182 perces játékidejével a Bosszúállók: Végjáték a Marvel moziverzumának leghosszabb filmje.

A Bosszúállók 4 első trailere több rekordot is megdöntött a YouTube-on. Soha korábban nem kapott még egy videó 1 milliónál is több lájkot mindössze 4 óra leforgása alatt.

Evangeline Lilly és Paul Rudd egyszerre forgatták a Bosszúállók: Végjátékot és A Hangya és a Darázst.

A Disney első embere, Kevin Fiege egy interjúban elmondta, hogy a Végjátékot a 1987-es Star Trek: Új nemzedék inspirálta.

A Marvel moziverzumában való feltűnése óta Chris Evans kilenc filmben alakította Amerika kapitányt. 2018 októberében a színész Twitteren fejezet ki a háláját, amiért több mint egy évtizeden keresztül a franchise részese lehetett. A bejegyzést sokan úgy könyvelték el, mint Evans búcsúját a Marvel-filmektől és Amerika kapitány szerepétől.

A Marvel moziverzumának (MCU) 22. egészestés filmje.

A Bosszúállók: Végjáték forgatása 2017. augusztus 10-én kezdődött meg Mary Lou munkacím alatt a Pinewood Atlanta Stúdióban, Georgia államban.

A film első előzetesét 2018. december 7-én hozták nyilvásoggára. A trailert 24 óra leforgása alatt 289 millióan nézték meg, amivel még a Bosszúállók: Végtelen háború 230 milliós rekordját is megdöntötte. A kedvcsináló a Twitteren is rekordot dönött, ahol 24 alatt 549 ezer alkalommal említették a portál felhasználói a bejegyzéseikben.

A film premierjét eredetileg 2019. május 3-ra tűzte ki a stúdió, azonban a Disney végül április 26-ra módosított a bemutató dátumát.

A legnagyobb amerikai jegyértékesítő portál felmérése szerint a Bosszúállók: Végjáték 2019. legjobban várt filmje.

A rendezőpáros, Joe és Anthony Russo a szerződéssel felért eddigi pályafutásuk csúcsára. A páros televíziós vígjátékok rendezésével kezdte; a kétezres éve közepén az Az ítélet: család számos részét ők készítették. A Happy Endings - Fuss el véle!, Up All Night és a Balfékek című szériák epizódjai után megkapták az Amerika Kapitány: A tél katonája rendezői pozícióját, mellyel hatalmas sikert arattak.