81% 1993 szavazat

Bosszúállók: Végjáték

Avengers: Endgame

A Bosszúállók: Végjáték forgatása 2017. augusztus 10-én kezdődött meg Mary Lou munkacím alatt a Pinewood Atlanta Stúdióban, Georgia államban. Szerző: hp

A film első előzetesét 2018. december 7-én hozták nyilvásoggára. A trailert 24 óra leforgása alatt 289 millióan nézték meg, amivel még a Bosszúállók: Végtelen háború 230 milliós rekordját is megdöntötte. A kedvcsináló a Twitteren is rekordot dönött, ahol 24 alatt 549 ezer alkalommal említették a portál felhasználói a bejegyzéseikben. Szerző: hp

A film premierjét eredetileg 2019. május 3-ra tűzte ki a stúdió, azonban a Disney végül április 26-ra módosított a bemutató dátumát. Szerző: hp

A legnagyobb amerikai jegyértékesítő portál felmérése szerint a Bosszúállók: Végjáték 2019. legjobban várt filmje. Szerző: hp

A rendezőpáros, Joe és Anthony Russo a szerződéssel felért eddigi pályafutásuk csúcsára. A páros televíziós vígjátékok rendezésével kezdte; a kétezres éve közepén az Az ítélet: család számos részét ők készítették. A Happy Endings - Fuss el véle!, Up All Night és a Balfékek című szériák epizódjai után megkapták az Amerika Kapitány: A tél katonája rendezői pozícióját, mellyel hatalmas sikert arattak. Szerző: hp