Star Trek: Új nemzedék (1987)

Star Trek: The Next Generation

Jackynee   2020. 04. 20.

legújabb vélemény a nap véleménye

Egy sorozat, ami sok Star Trek rajongó szívébe belopta magát

Még a Star Trek: Enterprise sorozatot nézve botlottam bele állandóan Picard és TNG neveket emlegető emberekbe. Mikor végeztem, eldöntöttem, hogy megnézem, mi is annyira jó ebben a korszakban. Nem kell mondanom, hogy hatalmas visszalépésnek éltem meg ... teljes kritika»

Edii   2015. 09. 16.

Eljárt az idő a sorozat felett, mai szemmel nézve ez egyszerűen gagyi... Nem mindennapi történetek vannak benne, de a megvalósítás borzalmas és a karakterektől is a falra lehet mászni.

Pirospingu   2016. 06. 11.

Ez egy sci-fi szappanopera, semmi több. Jobban is meg lehetett volna csinálni, mert így nagyon lapos.

VargaBarnabas   2016. 05. 06.

Szerintem a star-trek sorozat egy nagy rakás sz"r soha nem szerettem az űrben játszódó űrhajós sorozatokat de ennél rosszabat még nem is láttam régen néztem de egy kínzás volt az egész.....

Fanni11   2016. 08. 02.

Ez egy borzalmasan rossz sorozat! Altalaban szereten a sci-fit meg az urrel kapcsolatos sorozatokat, filmeket de ez megszegyeniti oket!!

cvölf   2015. 06. 20.

Kár is lenne túlragozni, aki szereti a sci-fit és nem látta a STNG-t, annak sürgősen pótolnia kell, mert nem is sejti miről maradt le. Nem túl nagy kockázat azt mondani, hogy maga a sorozat jobb volt, mint az alapjául szolgáló egész estés mozifilm. M... több»

A Star Trek filmek történetében Stephen Hawking az egyetlen szereplő, aki önmagát alakítja.

(sipiarpi)

Worf jellegzetes műhomlokát le kellett cserélni a második évadra, ugyanis az eredetit ellopták.

Patrick Stewart meg volt győződve arról, hogy a sorozat meg fok bukni, ezért a forgatás hatodik hetéig kis sem csomagolta a bőröndjeit.

Patrick Stewart (Jean-Luc Picard) és Jonathan Frakes (William T. Riker) az egyedüli olyan színészek, akik a széria mind a 178 részében játszottak.

A vizor jelentése: "Visual Instrument and Sensory Organ Replacement".

A sorozatot 50-szer jelölték Emmy-díjra, melyből 18-at meg is kapott.

A sorozat alkotóit és szereplőit is nagy meglepetésként érte a döntés, hogy a hetedik évad lesz az utolsó, mivel mindannyian nyolc évadra szerződtek le.