Advertisement

Csillagkapu (1997)

Stargate SG-1

Lovas János   2022. 04. 12.

Nagyon jó!

Alapsorozat és alapfilm! Aki szereti az ilyet, annak legalább akkora sorozat, mint pl. a Star Trek. Én személy szerint már láttam szerintem minden részt legalább 3-4-szer. Amikor ez kijött, hatalmas durranás volt. A sok buta jelenlegi ilyen jellegű sorozat között mai napig tud komplexitásból újat mutatni a legtöbb társának. Klasszikus sci-fi, de akció is egyben.

Ms. Akárki   2019. 08. 18.

Régen nagy durranásnak számított, de mára már sajnos eljárt felette az idő. Csak a nagyon kőkemény sci-fi rajongók szeretik még mindig ezt a sorit. Akkoriban felrázta a sorozatok világát és klassz kis kikapcsolódás volt a kalandjaik.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Kötelező megtekinteni főleg a sci-fi rajongóknak. Remek történetek és látvány a sorozat egészében. Csak ajánlani tudom.

Deku   2017. 08. 21.

Sci-fi rajongóként szinte kötelező ezt a darabot legalább egyszer végig nézni. Nagy kedvencem lett ez a sorozat, elérte a tőle igazán elvárt hatást, ami pedig számomra az, hogy kellemesen elszórakoztasson.

Jackynee   2019. 11. 02.

Egy zseniális sci-fi sorozat

Emlékszem még kisebb koromban láttam belőle pár részt a tévében és már akkor is elvarázsolt. Kötelező darab egy sci-fi műfaj rajongójának. A sorozat alapját a 1994-es Csillagkapu film adta, és a sorozat története is innen folytatódik, így aki elkezdi ajánlom, hogy tekintse meg előtte. A maga 10 évadával rengeteg témát és történetet mesélt el. Vajon milyen hatással van a Földre a csillagok közötti utazás, érdemes-e elmondani a lakosságnak? Milyen veszélyek leselkednek így most? Mindegyik faj veszélyes, vagy csak meg kell ismernünk a kultúrájukat? A hírhedt mitológia isten biztosan ember volt? Lehetne még sorolni miket érintett a sorozat. Akkor most érintsük a gyengeségeket is, a sok epizód révén ennek is voltak gyengébben és vontatottabban sikerült epizódjai is, amiből érzésem szerint a sorozat végéhez közeledve egyre több volt. A lezárás is elég érdekes volt, mivel nem a sorozat utolsó része zárja le a történetet, hanem két külön film van erre, elég érdekes megoldás. A hibái ellenére, én ajánlom a sorozatot, mivel egy egészen kiemelkedő darab és beláthatjuk, hogy egy közel 23 éves sorozatról beszélünk.

wooderman   2016. 05. 02.

Izgalmas, sok féle helyszínnel és még több karakterrel, talán ez az oka hogy nem lehet megunni. Minden részben izgalmas újdonságok, új világok xígy fantasztikus szerkezetnek köszönhetően.

harnas1207   2019. 12. 28.

Klasszikus sorozat aminek az alap sztoriját imádtam, de a részek sztorija nagyon gyengék voltak. Sajnáltam, mert a forgatókönyvírók sokkal többet is ki tudtak volna hozni ebből az ötletből.

A Showtime című műsorban volt a sorozat premierje 1997 július 27.-én

Az épület kb 18 méter széles és 4,5 méter magas.

A stúdió direkt ehhez a filmhez épített egy épületet, mely kétszintes volt.

A filmnek a Bridge stúdió adott otthont, ahol a Macgyvert is forgatták.

A filmet a kanadai Vancouverben kezdték el forgatni 1997 februárjában.