Csillagkapu (1994)

Stargate

Kurt Russell

Eastern79   2021. 02. 08.

Egyiptomi kaland

Roland Emmerich-nek egyszerűen érzéke van a monumentális sci-fikhez. A maga idejében a Csillagkapu nagyot szólt, és bizony mai szemmel nézve is profi. Gyönyörű képek, remek történet, és James Spader élete talán legjobb alakítása. Kötelező darab.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

James Spader a 80-90 évek egyik feltörekvő színésze volt, aki azonban eltűnt, és beárazta magát a "B" kategóriás filmekre, egy-egy kivételtől eltekintve. A film maga nagyon jó, és újszerű elemekkel tűzdelt. Kellemes mozi, soha rosszabbat!

goat2000   2016. 11. 14.

A film nagyon látványosra sikerült, a története is megállja a helyét. Nagyon jól felépítették a filmet, érdekes a gondolatmenete. Nagyon jó lett a végkifejlet is.

Sodanth   2015. 10. 29.

Egyes ékzár kódolva! Teljesen elfogult leszek, mert én a Csillagkapu sorozaton nőttem fel. A militáns, űrutazós széria valami fantasztikus volt, majd 10 évig nyomták, azóta sem tudták betölteni az utána maradt űrt. Viszont az egy kevésbé szeretett ho... több»

ifjJanóGyörgy   2016. 05. 26.

Íme egy film ami elindított valalmit a világban. Valamit aminek a mai napig rengeteg rajongója és "híve" van. Köztük én is. A színészi játék is óriási. Russel és Spader nagyon jól összedolgoznak, akárcsak a többi szinész. David Arnold zenéje is valam... több»

Melack   2017. 07. 31.

Számomra meghatározó film, bármikor újra tudom nézni. A directors cut változatot javaslom mindenkinek, aki még nem látta.

hansi13   2016. 01. 19.

Az ég egy adta világon semmi baj nincs a Csillagkapuval, maximum annyi, hogy más világba visz, mint a többi sci-fi film. Ha valaki abba akar belekötni, akkor nyugodtan tegye meg, egyébként egy elég jól strukturált filmről van szó, ami látványos jelme... több»

A bolygó lószerű lényei valóban lovak és kutyák voltak jelmezben.

(magyaristvan)

Mexikóban rosszul fordították le a címet, így a film a spanyol La puerta del tiempo címet kapta. Ez tükörfordításban azt jelenti, Az idő kapuja. Sok mexikói filmnéző azt hitte, hogy a csapat az időben utazik vissza.

(SódóGA)

James Spader egyszer azt nyilatkozta, hogy annyira rossznak találta a forgatókönyvet, hogy tulajdonképpen csak a pénz miatt vállalta el a szerepet.

(SódóGA)

A film az elővetítésen csúfosat bukott. A rendező jó pár jelenetet újraforgatott, hogy a sztori érthetőbb legyen. A végleges verzió hatalmas sikert aratott.

(SódóGA)

A film zeneszerzője, David Arnold a felkérés előtt egy lemezboltban dolgozott eladóként.