Az ötödik elem (1997)

Le cinquième élément

Puncs   2019. 03. 15.

Nem túlzottan bonyolult a történet, mégis jól van összerakva. Amolyan igazi felnőttmese a szó legnemesebb értelmében. Örök életű film. Szuper a látványvilága, tele van poénos, akciódús jelentekkel. A dívás rész hihetetlen sokat emelt a film hangulatán, nagyot dob rajta a zenéje is. Minden színész a helyén van, Cris Tucker telitalálat volt, Geszti hangjával egyszerűen isteni. Bruce Willis hozza a szokásos megmentem a világot formáját, Milla Jovovichnak meg valószínűleg talán élete legjobb szerepe.

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Sok embertől hallottam már, hogy mekkora alkotás ez a film, de engem szinte idegesít, mikor meglátom valamelyik csatornán.

Deku   2017. 07. 18.

Sajnos nem tetszett. Ezt a filmet nem tudtam hova rakni. Szeretem általában a sci-fi kategóriát de ezt nem vette be a gyomrom. Habár azt el kell ismernem, hogy Bruce Willis jól teljesített.

GedyPapa   2017. 03. 22.

Egy érdekes film, amin nem tudod eldönteni egy ideig, hogy izgulj, vagy inkább mosolyogj, de ha ezen átlép az ember, akkor utána nagyon el lehet benne merülni és évezni ezt a kiváló alkotást. Bruce Willis és Gary Oldman kiválóan hozzák a szerepet.

dailyfilmsan   2017. 12. 15.

Mindig egy élmény! Már csak azért is mert a színészek el tudják hitetni hogy vállban az megy le a belső énjükben amiről beszélnek. A kaotikus világvége helyzet kicsit túlspilázott és vannak benne még beleköthető dolgok de könyörgöm ez az ötödik elem ! Ez egy filmtörténeti kincs.

Milla Jovovich
Gary Oldman
Bruce Willis
Milla Jovovich
Bruce Willis
Brion James

Nagy bada-bumm volt a mozikban a 90-es években ez a film, amelyben a francia stílus elegyedik az amerikai blockbusterrel, a sci-fi az akcióval, Jean-Paul Gaultier szállította Bruce Willis-nek az akkoriban számára kötelező kelléknek számító véres trikót. több»

Állítólag a film bemutatójakor az a hír járta, hogy ez egy két részes sorozat első része, melynek a második része Mr. Árnyék lett volna.

Néhány manga kiadás is látható Dallas lakásában.

Super 35 mm-es formában vették fel a filmet.