Transformers: A bukottak bosszúja (2009)

Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: A bukottak bosszúja

Ms. Akárki   2019. 12. 09.

Ez a legigalmasabb Transformers film. Nagy kedvencem. Itt még hálisten nem kezdték el lecserélgetni a színészeket és ez a film minőségén és hangulatán is meglátszik. Kellemes és fantáziadús kaland az autobotokkal, mint ahogy már megszokhattuk.

Thibo84   2019. 04. 29.

Az ikreknek, Jetfire-nek és a kis távirányítós autónak hála szórakoztató lett a második rész. Voltak látványos küzdelmek benne, de túl sok volt az érzelgős rész, és inkább az ember kontra robot küzdelemre fektették a hangsúlyt. Destroyer legyőzése is... több»

Orosz István   2017. 07. 27.

Ez is nagyon jó, akció dús. Méltó folytatás a sztorinak. Ami tetszik a végén, he nem is marad meg de Optimus új formát kap, és van egy kis előzmény sztori is a Transzformerszekről.

dailyfilmsan   2019. 03. 30.

Adtak egy pofont az első résznek. Nem lett eléggé kidolgozva, inkább mindenből dupláztak, csak éppen a kidolgozottságra nem fektettek elég hangsúlyt. A robotok nagyon mű és pocsék látványt mutattak kb. kockáról kockára máshogy néztek ki és nagyon lev... több»

harnas1207   2019. 03. 28.

Az első részhez képest sokkal gyengébb, de még éppen élvezhető. A sztori kialakításában kicsit nagyobb kreativitást vártam volna el. Illetve nem hittem volna, hogy ezt mondom, de ebbe a filmbe igenis kellettek a bugyuta poénok.

Norbert93   2018. 07. 18.

A jól összerakott első részhez képest már itt tolódott a minőség a gyenge megvalósítás és a CGI túltolása irányába, de a film ettől függetlenül még viszonylag élvezhető maradt. Itt kellett volna megállni.

hell.l   2016. 10. 17.

Az első rész ugyan feltette a mércét, de végül is méltó folytatása lett, bár mégis gyengébbre sikerült. A feeling megvan ugyan, de a sokkal jobb történetet is kitalálhattak volna.

A film összbevétele 836,3 millió dollár volt.

(LionelMessi10)

Megan Fox utolsó filmje a szériában.

(7ETEDIK )

Shia kollégiumi szobájában Bay korábbi filmje, a Bad Boys plakátja látható.

(7ETEDIK )

Shia LaBeouf meggyőzte a legjobb barátját, a rapper Chris "Cage" Palko-t, hogy jelenjen meg a filmben. Ő látható a kollégiumi jelenetben.

(Mavil)

Erin Naas cameo szerepben tűnik fel. Ő Arcee hologramos vezetője.

(Mavil)

Isabel Lucas első filmje.

(Mavil)

James Arnold Taylorot eredetileg a Fallen hangjának választották, de csalódottságára a szerepet végül Tony Todd töltötte be.

(Mavil)

Az U.S. és kanadai DVD kiadás a Paramount Home Entertainment gondozásában normális és speciális effekteket is bemutató változatban is elérhető.

(Mavil)

Ebben a filmben hét konstrukció található: Scrapper, Mixmaster, Long Haul, Rampage és Devastator (Transformers (1984)), Hightower (Toransufômâ: Kârobotto (2000)) és Overload (Transufômâ: Maikuron densetsu (2002) . Ezek közül a Rampage eredetileg Predacon volt, míg a Hightower és Overload eredetileg Autobot-ok voltak.

(Mavil)

Sam süteményén a PSIU betűk láthatóak. Ezek a betűk képviselik a Psi Upsilon testvériséget, melynek Michael Bay is tagja volt.