Bosszúállók: Végtelen háború

elekm90   2020. 10. 28.

Mind látványban, mind történetvezetésben kiemelkedő volt egy átlagos szuperhős filmhez képest. Szerintem a Végjátékhoz képest sokkal konzekvensebb a történet, és viccesebb is (értsd: nem a túlsúlyos, videojátékkal játszó Thor a humorforrás).

TribeBubu   2018. 09. 25.

Hogy is fogalmazzak… a Marvel filmes univerzum nem a szívem csücske. De legalább a Bosszúállók részei bejöttek… eddig. Ugyan sikerült visszavenni a tavalyi Marvel filmekben tapasztalt kretén poénok cunamijából, de még itt is csikorgattam a fogamat ... több»

indingo   2018. 08. 04.

Sztár és szuperhős parádé, de ez sem menthette meg. Szerintem semmi olyat nem mutatott, amit valahol, valamikor már ne láttunk volna.

ArpiHajdu és Réci   2018. 05. 17.

A Marvel 20008-ban elindította híres-neves és egyben ördögi univerzumát, idén pedig a Végtelen háború képében szépen learatja a babérokat. Ezt nyugodtan érthetjük szó szerint, hiszen a mozi pénztáraknál rekordokat döntöget (jelen sorok írásakor már ... több»

HercegPeter   2019. 01. 21.

Nyilvánvaló, hogy a film legfontosabb eleme a befejezése ezért én képtelen vagyok arra, hogy úgy beszéljek róla, hogy nem spoilerezem le. Tehát SPOILERVESZÉLY! Végre egy szuperprodukciós szuperhősfilm, ami oda meri adni a győzelmet a gonosz kezébe. P... több»

Orosz István   2018. 05. 01.

Nekem kicsit vegyes érzelmek vannak a filmmel kapcsolatban. Szerintem az első kettő rész messze jobb volt, Kezdődik a Ragnarök végén egy befejezett csatával. Aztán nagy nehezen eljuttatják a hírt a földre hogy Thanos közeleg. Majd ekkor kisebb front... több»

Thibo84   2019. 01. 13.

Valahol várható volt a fordulat a végén, de az ember még sem akarta elhinni, hogy Thanos-nak végül sikerül a terve. Mikor véget ért a film, a mozi terem hiába volt tele, nem hallottam senkit beszélni, voltak akik a könnyeikkel gyászolták elesett kedv... több»

Elizabeth Olsen
Zoe Saldana
Don Cheadle
Tom Hiddleston
Dave Bautista
Elizabeth Olsen
Dave Bautista
Chris Hemsworth

A film összbevétele 2 048 359 754 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 903 831 212 forintot termelt. A hazai mozik összesen 576 407 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Mark Ruffalo-ról kiderült, hogy hamis forgatókönyvet kap, mivel véletlenül spoilerezett egy két dolgot a film kapcsán. Viccesen azt állította egy interjúban, hogy a hamis szöveg jobb, mint az eredeti.

(Diesel)

A filmben Thanos (Josh Brolin) szerepelt a legtöbbet a maga 26 percével. Őt követi Gomora 19,5 perces szereplésével. Őt szorosan követi a Vasember 18 perces játékával. A Mennydörgés Istenének Thornak mindössze 14 perc szereplés jutott a mozivásznon. Doctor Strange 11,5 percet, míg Űrlord 10 perc 15 másodpercet szerepelhetett. A többi szereplő még 5 percet sem szerepelt.

(Diesel)

Összesen 149 perc a film játékideje ezzel minden idők leghosszabb Marvel-filmjét készítették el. Így a második helyre csúszott az Amerika Kapitány: Polgárháború a maga 147 perces játékidejével.

(Diesel)

Anthony Russo, és Joseph Russo megerősítették hogy Marvel kapitány egy saját filmben fog felbukkanni, illetve majd nagy szerepe lesz a Bosszúállók 4-ben.

(Diesel)

Loki azt mondja Thanosnak, hogy "van egy Hulk-unk". Ez hasonlít ahhoz, amit Tony Stark mondott Loki-nak a Bosszúállókban.

(Diesel)

A filmből 7 percet vágott ki az indonéziai cenzúra. Amikor rákérdeztek a dologra a rendezőnél a film sajtóeseményén, Joe Russo csak annyit tudott mondani, hogy sokkolta a dolog, és fogalma sincs, mely jeleneteket kifogásolhatta a bizottság.

Tom Holland nem olvashatta el a teljes forgatókönyvet, csak a rá vonatkozó részeket, ugyanis a Pókember: Hazatérés kapcsán is túl sok információt osztott meg a filmről a sajtóval.

A Marvel Studios információi szerint 64 főbb karakter tűnik fel a filmben.

A filmet egyszerre forgatták a Bosszúállók 4-gyel. Munkálatok időtartama egy teljes évet vett igénybe (2017. januárjától 2018. januárjáig).

A Végtelen háború a Marvel moziverzumának 19. filmje.

A Bosszúállók – Végtelen háború sikeresen épít a Marvel moziuniverzum elmúlt évtizedére. Egy rémisztően érdekes főgonosszal és komplex gondolatokkal egészíti ki bombasztikus látványát, miközben remekül egyensúlyoz a jelenlévő karakterekkel, néhol esve csak logikai és aránybeli hibákba. Szórakoztató, látványos és sokszor meghökkentő. több»

A látvány párját ritkítóan szép, az akciójelenetek pörögnek, mint a ringlispíl és van belőlük bőséggel, nem hazudik a cím, valamint a humor is több helyett kap, akad idézhető egysoros bőven. Cserébe nem árt, ha az ember látta az sorozat filmjeit, vagy legalább is a fontosabbakat, mert bizony hasznos, ha tudja, ki kicsoda ebben a nagy tömegben. A Bosszúállók: Végtelen háború c. filmnek nem kell ajánlás. Akiknek szól, azok úgyis megnézik, és nem fognak csalódni. Csak azt az 1 évet ne kellene kivárni a folytatásig! Én már vágom a centit. több»

Íme a Marvel Mozis Univerzum eddigi legnagyobb összecsapásával kecsegtető, az épp tíz éve startoló szuperhőscsődület majdnem összes karakterét megmozgató, a régóta tartogatott, mindenek felett álló főnemezist, Thanost ránk szabadító és az egész világegyetem sorsa felett ítéletet mondó Bosszúállók-menet… első fele. több»