A Hangya

Sabnock Sanatory   2020. 06. 15.

Már várom a bolha, a tetű,vagy a szú kőkemény megfilmesítését!Nevetséges.Végtelenül vontatott,unalmas,és kicsit nevetséges,CGI elemekkel teletömött orbitális marhaság. Brrrr....

indingo   2017. 04. 10.

Teljesen rendben volt a film. Jól fel volt építve, korrekt volt a sztori, sőt talán még érdekes is. A szereposztás hagy kívánni valót maga után Paul Rudd remek volt.

dulkap   2015. 07. 31.

Alapvetően nehéz helyzetben vannak az ehhez hasonló filmek, mikor egy szuperhős "első-részét" kell megcsinálni. Leginkább mert a film nagy része egyfajta eredettörténet és csak az utolsó harmadban szokott belendülni az akció. Itt sem volt ez másképp ... több»

Deku   2017. 07. 25.

Szerintem kicsit másabb hatást hozott ez a Marvel-es produkció mint a többi. Kicsit kevésbé komoly és ez nagyon jó. Humorból nincs hiány az mindig akad és látványra sincs panasz a történet pedig kellőképpen kiváló.

Orosz István   2016. 05. 24.

Elősször ahogy meghallottam hanya,mondom a marvel legrosszabb filmje lesz. Aztán rávettem magam megnéztem. Azon kaptam magam, hogy nagyon élvezem hozza a marvel színvonalát. Meglepően poénos volt, akció dús érzelmekre is fókuszál szóval mindent egybevetve, kedvenc karakterem lett.

Szilonka   2018. 04. 10.

Csodálkozom, hogy nem egy újabb szuper magyar filmcímet kaptunk. Hangyaember! A film számomra felüdülést hozott. Poénos és pörgős történet. jó beszólások.

andor50   2016. 04. 18.

Nagyon érdekes szuperhős ez a Hangya, de inkább a Polgárháborúban leszek rá nagyon kíváncsi. Itt sajnos jött a sablon Marvel sztori, csomószor az van, hogy a hősnek egy hozzáhasonló antihőst kell legyőzni. Itt a gonosznak ugyanaz a képessége, mint a ... több»

Peyton Reed
Peyton Reed
Judy Greer
Abby Ryder Fortson
Bobby Cannavale
Wood Harris
Michael Peña

A film összbevétele 519 311 965 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 139 855 434 forintot termelt.

519 milliót hozott a konyhára a film, így eddig A hangya a legkevesebb bevételt hozó Marvel produkció. Ennek ellenére nem tekintenek rá bukásként, mivel nem A-listás Bosszúállók figuráról van szó.

A film összbevétele 519,3 millió USD.

(czerik)

Említést tesznek a Bosszúállókról , miszerint elég elfoglaltak mert városokat reptetnek az égbe, ez kikacsintás az Ultron kora eseményeire.

(AngelCass)

A Pym Technologieshez látogató különös befektetők közül az egyik férfi nyakán látható egy tetoválás ami hasonlít a Tíz Gyűrű szimbólumára akik a Vasemberben Tony Starkot elrabolták.

(AngelCass)

Eredetileg a képregényekben Hank Pym karaktere alkotta Ultront.

(AngelCass)

Át kellett alakítani a Hangya jelmezt mert Paul Rudd a vártnál több izmot szedett fel a címszerep kedvéért.

(AngelCass)

Miután Edgar Wright kiszállt a rendezői székből, először David Wain-t szemelték ki a rendezésre.

Edgar Wright maga választotta ki Paul Rudd-ot a főszerepre, mert hasonlóan természetes karizmával rendelkezik, mint Scott Lang.

Adrien Brody, Joseph Gordon-Levitt és Ewan McGregor is a jelöltek közt volt Scott Lang szerepére.

Jessica Chastain időpont egyeztetési problémák miatt nem tudta elvállalni Hope van Dyne szerepét.

A Hangya olyan érzést kelt, mintha csak egy kis gyengécskébb előfutár lenne egy nagy Marvel-dobás előtt. Korrekt iparosmunka, ami pontosan hozza az ember elvárásait. több»

A Hangya bravúrja: a Marvel legunalmasabb és legkreatívabb szuperhősfilmje egyben. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

A Hangya kapcsán ideje végre megtanuljuk az MCU fogalmát: a Marvel Cinematic Universe, magyarul Marvel-moziverzum 12. filmje újabb bennfentes csemegékkel szolgál a rajongóknak, de remek szórakozást ad a képregényfilm kevésbé naprakész kedvelőinek is. Sok humor, látványos akció: tisztes iparosmunka – semmi szédítő magasság, semmi őrjítő mélység. több»