A Hangya

Abby Ryder Fortson
Bobby Cannavale
Wood Harris
Michael Peña

Scott Lang (Paul Rudd) különleges ruházatának köszönhetően egyik pillanatról a másikra képes összezsugorodni, vagy megsokszorozni erejét. A férfinek fel kell fedeznie önmagában a hőst, hogy segítséget nyújtson mentorának, Dr. Hank Pymnek, (Michael Douglas), és egy jól kitervelt… Több

Rendező: Peyton Reed
Premier (HU): 2015.07.23. | Disney+ (2022.06.14.)

Penge  (2025)

Mennydörgők  (2025)

Több

2024.02.08 SzimikeésBéci

Nagyon tetszett a film nekünk, illetve az a húzás, hogy hangyaméretben is láthattuk a főhősünket, aki mellesleg nagyon jól lehozta a ráruházott szerepet.

2021.09.29 Laca//Ho/rr/oR//

A hangyák különböző fajainak megismerése, avagy... egy újabb szuperhős bemutatása

Egy újabb Marvel produkció, újabb nagy nevekkel. Sosem gondoltam volna, hogy Michael Douglast egy szuperhősfilmben fogom látni, de ez a pillanat is eljött. Douglas mint Dr. Hank Pym egy remek karaktert hozott le Dörner György szinkronjaként, élmény volt látni a filmben Paul Rudd és Evangeline Lilly mellett. Elsőre hidegen hagyott a neve miatt, hisz mégsem egy Vasemberről vagy Amerikai Kapitányról van szó, de örültem, hogy láttam. Egy remek alkotás Peyton Reed rendezőtől és csapatától. Tartja azt a szintet, amit megszokhattunk a Marvel szuperhős filmjeitől, hisz tele van humorral, CGI megoldással, és persze a szokásos felvezetéssel. Gondolok itt arra, hogy a film háromnegyede az eredettörténetről szól, aztán jön csak a látványos akció. Még Michael Peña karakterét emelném ki, hiszen ő volt a humor forrása, és rengeteget nevettem rajta, még akkor is, ha sokszor erőltetett poénok voltak. Jó, látványos film volt remek karakterekkel és látványos megoldásokkal.

2017.04.10 indingo

Teljesen rendben volt a film. Jól fel volt építve, korrekt volt a sztori, sőt talán még érdekes is. A szereposztás hagy kívánni valót maga után Paul Rudd remek volt.

Már várom a bolha, a tetű,vagy a szú kőkemény megfilmesítését!Nevetséges.Végtelenül vontatott,unalmas,és kicsit nevetséges,CGI elemekkel teletömött orbitális marhaság. Brrrr....

2016.05.16 Yosihiro

Sziasztok! Azt hiszem ismét egy jó alkotásról beszélhetünk a feldolgozás jól sikerült. nekem tetszettek azon trükkök amikor tényleg hanygaméretű volt főhősünk. A történetet mivel olvastam képregény formában ezért vártam a filmes változatot. Én nem csalódtam remek szórakozás ajánlom mindenkinek! Üdv Yosi

A film összbevétele 519 311 965 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 139 855 434 forintot termelt.

519 milliót hozott a konyhára a film, így eddig A hangya a legkevesebb bevételt hozó Marvel produkció. Ennek ellenére nem tekintenek rá bukásként, mivel nem A-listás Bosszúállók figuráról van szó.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film összbevétele 519,3 millió USD. Szerző: czerik

Említést tesznek a Bosszúállókról , miszerint elég elfoglaltak, mert városokat reptetnek az égbe. Ez kikacsintás az Ultron kora eseményeire.Szerző: AngelCass

A Pym Technologieshez látogató különös befektetők közül az egyik férfi nyakán látható egy tetoválás, ami hasonlít a Tíz Gyűrű szimbólumára, akik a Vasemberben Tony Starkot elrabolták.Szerző: AngelCass

Drágám, szubatomira zsugorodtam!
A Hangya bravúrja: a Marvel legunalmasabb és legkreatívabb szuperhősfilmje egyben. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

A legviccesebb bosszúálló
A Hangya kapcsán ideje végre megtanuljuk az MCU fogalmát: a Marvel Cinematic Universe, magyarul Marvel-moziverzum 12. filmje újabb bennfentes csemegékkel szolgál a rajongóknak, de remek szórakozást ad a képregényfilm kevésbé naprakész kedvelőinek is. Sok humor, látványos akció: tisztes iparosmunka – semmi szédítő magasság, semmi őrjítő mélység.... Több

(2015. 08. 04.)
Kicsi a boly, de erős!
Bár várakozási szinten elég balszerencsésnek mondható a darab, a meglepő fordulat az, hogy igazán élvezhető eredet (és egyben fázis záró) sztorit kaptunk. Több

Hangya
A Hangya olyan érzést kelt, mintha csak egy kis gyengécskébb előfutár lenne egy nagy Marvel-dobás előtt. Korrekt iparosmunka, ami pontosan hozza az ember elvárásait. Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 05. 15.)
Ant-Man (2015)
Megtekintés: A hangya szegről-végről az egyik legkevésbé kvalifikált képregény hős, akivel még én sem találkoztam, pedig gyerekkoromban forgattam képregényt csokitól ragacsos mancsaimban. Csoda, ha jó filmanyag lenne. A csoda megtörtént. Több
Az Esernyő Akadémia
Ms. Marvel