BoBamburg   2020. 03. 05.

Men in black filmekkel az a fő baj, hogy a legelső rész tényleg tök jó. Jó a boss, jók a dumák, minden a helyén van. Aztán a második és harmadik rész csak ilyne egyszer nézős filmek, viszont ez a rész még lejjebb adta a színvonalat. Rossz dumák, a karakterek elripacskodják a szerepüket és ordít a filmről, hogy nem fektettek bele sok energiát, mert a cím már eladja önmagát és csak egy nagy bőrlehúzás az egész.

L.Regina   2019. 06. 13.

Férfiak, akarom mondani: Ügynökök feketében

Hollywoodban már egy ideje a remake-ek és a folytatások vannak reflektorfényben, ezúttal a Men in black: A sötét zsaruk kapott egy modern folytatást új ügynökökkel a főszerepben. Ebben a filmben már nem Will Smith és Tommy Lee Jones hordják az öltönyt, hanem Chris Hemsworth és Tessa Thompson, és azt kell,hogy mondjam, keresve sem találhattak volna jobb párost. A Thor: Ragnarökben már bizonyították, hogy jól összeillenek, és ebben a filmben is remek volt kettejük közt a kémia. Bár szerepük sablonos, H ügynök (Chris Hemsworth) a jóképű, laza, szabályokra fittyet hányó profi, új társa, M ügynök (Tessa Thompson) pedig az okoskodó, fegyelmezett újonc, a színészek vannak annyira karizmatikusak, hogy ezt elfelejtsük, és így nagyon szórakoztató karaktereket kapjunk. Továbbá ha belegondolunk, Chris Hemsworth logikus választás volt a szerepre, hisz eddigi filmjeiben is hasonló karaktereket alakított, mint H ügynök. A Bosszúállókban vagy a Thorban bizonyította, hogy remek akciószínész, drámaibb filmekben is láthattuk már, mint a 12 katona vagy A tenger szívében, de, ami talán a legfontosabb, vígjátékokban, vicces szerepekben is kipróbálta már magát, mint például a Vakációban, a Thor: Ragnarökben vagy a Szellemirtókban. Egyébként Will Smith-szel is hasonló volt a helyzet annak idején, hiszen a Sötét zsaruk előtt olyan filmekben és sorozatokban játszott, mint a Kaliforniába jöttem, a Bad B... több»

AngelCass   2020. 01. 10.

100% MIB hangulat, 50% MIB történet

Nálunk az eredeti MIB szériák alapfilmek, bármikor megnézném újra J ügynök értetlenkedését a kiképzés során, vagy hallgatnám Frank a mopsz monológjait, és ne is beszéljünk K ügynök örök "mosolyáról" és van más megannyi ikonikus eleme a trilógiának. Elején ódzkodtam a folytatástól de aztán megláttam a színészeket kedvem támadt, aztán jött az alap felvetés,hogy teljesen máshol játszódik féltem kicsit,de az előzetes jónak ígérkezett,aztán jöttek az első kritikák, szóval ilyen érzelmi hullámvasúttal kezdtem neki a filmnek .Végül egy igazi MIB atmoszférával rendelkező de gyengébb történetvezetéssel megáldott, szórakoztató spinoffot kaptunk, kicsit szomorú vagyok mert volt sok alapanyag lásd a rajzfilmek, és meg volt minden a régi MIB érzésből csak sajnos a story vérzett el nálam.A csavar is kiszámítható volt azt meg kell hagyni ügyesen trükköztek vele ,csak így számtalan logikai baki született szerintem.Film pozitívuma viszont a látvány, remekül bánnak a CGI-al és az űrlények is kidolgozottak már ha a látványt nézzük,mert sajnos nem sok lényt és nem részletesen ismerünk meg. Azoknak ajánlom akik szerették a régi MIB hangulatot de eltudnak vonatkoztatni a régi szériától és önálló filmként tekintenek rá, mert egy folytatásnak nem méltó ,de mint önálló film megállja a helyét ha nem hasonlítjuk a J ügynök-féle széria mércéjéhez.

Norbert93   2019. 06. 18.

Ragnarök in Black

A Thor és Valkűr duó olyan dinamikusra és összehangoltra sikeredett a Thor harmadik részében, hogy gyakorlatilag a két karaktert  átöltöztették fekete ruhába, aztán egy gyenge sztorival és egy közepes rendezéssel, némi látványeffekttel lett belőle egy könnyen felejthető, sablonos, látványos nem túl jó film. Úgy látszik már tényleg mindegy mi megy a mozikban, mert minden meglehet lovagolni. Ennek a filmnek gyakorlatilag a MIB franchise lett az áldozata és ehhez asszisztáltak a Thor 3 karakterei (nem színészei!).

Orosz István   2019. 06. 18.

Nem kell alapozni a kritikákra!

Rengeteg kritikát olvastam, de számomra nagyon is elvoltak túlozva. Tény nem a széria legerősebb része, a harmadik résznél viszont sokkal jobb. Sztori egy picit kiszámítható volt, ( élőre láttam az úgynevezett, nagy fordulatot)és karcsú. A latvány viszont hozta a megszokott sötétzsaruk hangulatot. Remélem kap majd egy folytatást mert fantázia az van benne bőven. Annyit hiányoltam belőlle kevés volt az ufo, a régi széri több egyedi, és látványos karakterre építette a sikert. Illetve a régi szériára tesznek egy apró említést. Érdemes elmenni beülni, és saját szájízünkkel belekóstolni. Egy biztos nem olyan vészes amilyennek lefestik.

HETEDIK   2019. 06. 16.

Nekem a Men in Black sosem volt a szívem csücske, egyedül a beszélő mopsz meg a nagydumás férgek voltak belőle szórakoztatóak, a harmadik részt meg már meg se néztem. Így hát ettől se vártam sokat, igaz nem is kaptam, de egyszer bőven nézhető. Neeson, Hemsworth és Thompson hozzák a régi karakterek színvonalát, van néhány bugyuta akció, a mopsz meg a férgek viszont csak cameo erejéig vannak a vásznon, ami nagy hiba. Nem lett sokkal rosszabb mint a sorozat többi része, igaz az első rész azért a mai napig nézhetőbb, mint a többi...

Ms. Akárki   2019. 06. 23.

Hát sajnos harmatgyenge lett ez a folytatás a többi részhez képest. Pedig a szereplőgárda parádésra sikerült. A látvány és az akciójelenetek rendben voltak, csak elegendő érdekes történet híján ez nem elég sajnos. Egyszernézős.

Emma Thompson
Liam Neeson
Chris Hemsworth

A film összbevétele 253 290 561 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 167 376 521 forintot termelt. A hazai mozik összesen 106 824 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az első három rész maszkjait Rick Baker készítette, ám 2014-ben visszavonult. Úgy volt, hogy az új rész kedvéért újra munkába áll, ám végül Robin Pritchard ugrott be helyette.

(Thibo84)

A film négy főszereplője is, Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Rafe Spall és Rebecca Ferguson is ugyanabban az évben, 1983-ban született.

A Men in Black - Sötét zsaruk a Föld körül a franchise első filmje, melyben nem játszik sem Tommy Lee Jones, sem Will Smith.

2018. júliusában jelentették be hivatalosan, hogy Emma Thompson a 2012-es Men in Black 3 után visszatér O ügynök szerepében.

Az eredeti Men in Black filmek sztárjai, Tommy Lee Jones és Will Smith külön-külön is megerősítették, hogy nem térnek vissza a szerepeikhez a Sötét zsaruk a Föld körül-ben.

A Sötét zsaruk a Föld körül az első Men in Black film, amit nem Barry Sonnenfeld rendezett.

A Sony eredetileg egy Men in Black/21 Jump Street crossovert tervezett, de a filmterv hamar a fiókban végezte. A stúdió úgy döntött, hogy külön utakon tartja a két franchise-t, és előbb elkészíti a Men in Black spin-offját.

Chris Hemsworth és Tessa Thompson második közös filmje a Thor: Ragnarök után.

A Men in Black - Sötét zsaruk a Föld körül forgatása 2018. július 9-én kezdődött meg Londonban, de a stáb dolgozott Marokkóban, Olaszországban és New Yorkban is. A munkálatok október 17-én értek véget.

A film első poszterét 2018. május 22-én hozták nyilvánosságra, míg az első trailert 2018. december 20-án tette közzé a Sony.

Nem akar túlságosan újítani, nem akarja megváltani a világot, egyszerűen csak szórakoztatni szeretne és azt bizony jól csinálja. több»

A negyedik epizód úgy végez a szériával, mint Tommy Lee Jones, mikor az első részben az óriás főboss gyomrában megtalálta a fegyverét, és egy jókora loccsanással szétteregette annak beleit egy 30 méteres rádiuszban. Valaki neutralizálja ki belőlem ezt a filmet. több»

Nem kertelek: bugyuta, unalmas, humortalan és fantáziátlan blockbuster lett a negyedik MIB-mozi, és azt hiszem, mind jobban járnánk, ha ezt a franchise-t végleg elengednék. több»