Men in Black - Sötét zsaruk a Föld körül

HE7EDIK

Emma Thompson
Liam Neeson
Chris Hemsworth

A Sötétzsaruk már régóta védik a Földet a világmindenség legalantasabb lényeitől. Most azonban egy minden eddiginél nagyobb fenyegetéssel kell leszámolniuk: egy soraik közé beépült téglával.

(Nagy Levente)

Forgatókönyvíró: Lowell Cunningham
Premier (HU): 2019.06.13. | HBO Max (2023.09.01.)
Forgalmazó: InterCom

2023.11.20 Morpheus

Egészen más stílus, mint a többi M.I.B. rész

Egészen új megközelítést mutat a legújabb M.I.B. fejezet, teljesen más stílusú főszereplőkkel, mégis élvezetes. Chris Hemsworth jó választásnak bizonyult a főszerepre, mert valahogy jól áll neki az öltönyös ügynök karaktere, vagyis J ügynök szerepe. Noha korábban én sem hittem, hogy Will Smith lecserélhető. Szórakoztatóak az akciójelenetek, és valahogy van stenk az egészben. Ami a rendezést illeti: Gary Gray képes Barry Sonnenfeld nyomdokaiba lépni, a tempó pörgős, és kapunk poénokat, vicces párbeszédeket is, így kimondottan jó a rendezés. Tessa Thompson nekem először a Creed-filmekben, majd a Thor Ragnarökben tűnt fel. Az utóbbiban már együtt játszott Chris Hemsworth-el, és már ott is nagyon jó párost alkottak. Ezúttal is jól működik a duójuk: a sajátos versengő, flörtölő keverés-kavarás, amit produkálnak, feldobja a filmet. A mini katona lovag nagyon tetszik, nehéz elképzelni, hogy a beszélő mopsz után lehet überelni az új ufó-lényeket. De lehet. Többször nézős a film, én másodszor is nagyon jól szórakoztam rajta. Nálam négy csillagos mozi egyértelműen.

2019.06.13 L.Regina

a nap véleménye

Férfiak, akarom mondani: Ügynökök feketében

Hollywoodban már egy ideje a remake-ek és a folytatások vannak reflektorfényben, ezúttal a Men in black: A sötét zsaruk kapott egy modern folytatást új ügynökökkel a főszerepben. Ebben a filmben már nem Will Smith és Tommy Lee Jones hordják az öltöny... Teljes kritika

2022.01.08 indingo

A negatív kritikák miatt húztam a megnézését. A film nem rossz. Külön kell kezelni az eredeti filmektől, mert azokhoz csak minimális köze van. A kis gyalog irtó cuki volt, a legjobb karakter a filmben.

2019.06.18 Orosz István

Nem kell alapozni a kritikákra!

Rengeteg kritikát olvastam, de számomra nagyon is elvoltak túlozva. Tény nem a széria legerősebb része, a harmadik résznél viszont sokkal jobb. Sztori egy picit kiszámítható volt, ( élőre láttam az úgynevezett, nagy fordulatot)és karcsú. A latvány viszont hozta a megszokott sötétzsaruk hangulatot. Remélem kap majd egy folytatást mert fantázia az van benne bőven. Annyit hiányoltam belőlle kevés volt az ufo, a régi széri több egyedi, és látványos karakterre építette a sikert. Illetve a régi szériára tesznek egy apró említést. Érdemes elmenni beülni, és saját szájízünkkel belekóstolni. Egy biztos nem olyan vészes amilyennek lefestik.

2019.06.18 Norbert93

Ragnarök in Black

A Thor és Valkűr duó olyan dinamikusra és összehangoltra sikeredett a Thor harmadik részében, hogy gyakorlatilag a két karaktert  átöltöztették fekete ruhába, aztán egy gyenge sztorival és egy közepes rendezéssel, némi látványeffekttel lett belőle egy könnyen felejthető, sablonos, látványos nem túl jó film. Úgy látszik már tényleg mindegy mi megy a mozikban, mert minden meglehet lovagolni. Ennek a filmnek gyakorlatilag a MIB franchise lett az áldozata és ehhez asszisztáltak a Thor 3 karakterei (nem színészei!).

A film összbevétele 253 290 561 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 167 376 521 forintot termelt. A hazai mozik összesen 106 824 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az első három rész maszkjait Rick Baker készítette, ám 2014-ben visszavonult. Úgy volt, hogy az új rész kedvéért újra munkába áll, ám végül Robin Pritchard ugrott be helyette.Szerző: Thibo84

A film négy főszereplője is, Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Rafe Spall és Rebecca Ferguson is ugyanabban az évben, 1983-ban született. Szerző: hp

A Men in Black - Sötét zsaruk a Föld körül a franchise első filmje, melyben nem játszik sem Tommy Lee Jones, sem Will Smith.Szerző: hp

2018. júliusában jelentették be hivatalosan, hogy Emma Thompson a 2012-es Men in Black 3 után visszatér O ügynök szerepében. Szerző: hp

(2019. 06. 25.)
Az új Sötét Zsaruk annyira sötét, hogy mellette az éjszaka fényes nappal
A múlt hét folyamán lehetőségünk volt részt venni a Men in Black – Sötét zsaruk a Föld körül című film tesztvetítésén, amiről őszinte mosollyal távoztunk, mert örültünk, hogy vége volt. Na, jó, a tesztvetítés túlzónak hat, de az biztos, hogy ez a film úgy került a mozikba, hogy még nem kész. Több

(2019. 06. 14.)
Nem akar túlságosan újítani, nem akarja megváltani a világot, egyszerűen csak szórakoztatni szeretne és azt bizony jól csinálja. Több

(2019. 06. 21.)
Nem kertelek: bugyuta, unalmas, humortalan és fantáziátlan blockbuster lett a negyedik MIB-mozi, és azt hiszem, mind jobban járnánk, ha ezt a franchise-t végleg elengednék. Több

(2019. 06. 18.)
Nagyon sötét zsaruk
A negyedik epizód úgy végez a szériával, mint Tommy Lee Jones, mikor az első részben az óriás főboss gyomrában megtalálta a fegyverét, és egy jókora loccsanással szétteregette annak beleit egy 30 méteres rádiuszban. Valaki neutralizálja ki belőlem ezt a filmet. Több

Értékelés: 5.4/10
(2019. 06. 21.)
A Men in Black – Sötét zsaruk a Föld körül nem katasztrófa, nem mondanám, hogy rossz vagy nézhetetlen; inkább csak merőben fölösleges, lelketlen újrahasznosítás, ami után az alkotók reménység szerint belátják: itt az ideje valami újat alkotni, és békén hagyni a klasszikusokat. Több
Az Esernyő Akadémia
Amazon: Ügyvéd