Men in Black - Sötét zsaruk a Föld körül (2019)

Men in Black: International

Emma Thompson
Liam Neeson

n,n,n   2021. 05. 29.

Eléggé gáz. Egy poén se akadt, amin igazán tudtam volna nevetni. Sírva jöttem ki a teremből, hogy hogy lehet egy ilyen klasszikust így elrontani. Még az egyszernézős kategóriát sem erősíti meg. A 2 színész 1 csillag, de a film nézhetetlen.

L.Regina   2019. 06. 13.

Férfiak, akarom mondani: Ügynökök feketében

Hollywoodban már egy ideje a remake-ek és a folytatások vannak reflektorfényben, ezúttal a Men in black: A sötét zsaruk kapott egy modern folytatást új ügynökökkel a főszerepben. Ebben a filmben már nem Will Smith és Tommy Lee Jones hordják az öltöny... teljes kritika»

Orosz István   2019. 06. 18.

Nem kell alapozni a kritikákra!

Rengeteg kritikát olvastam, de számomra nagyon is elvoltak túlozva. Tény nem a széria legerősebb része, a harmadik résznél viszont sokkal jobb. Sztori egy picit kiszámítható volt, ( élőre láttam az úgynevezett, nagy fordulatot)és karcsú. A latvány viszont hozta a megszokott sötétzsaruk hangulatot. Remélem kap majd egy folytatást mert fantázia az van benne bőven. Annyit hiányoltam belőlle kevés volt az ufo, a régi széri több egyedi, és látványos karakterre építette a sikert. Illetve a régi szériára tesznek egy apró említést. Érdemes elmenni beülni, és saját szájízünkkel belekóstolni. Egy biztos nem olyan vészes amilyennek lefestik.

Norbert93   2019. 06. 18.

Ragnarök in Black

A Thor és Valkűr duó olyan dinamikusra és összehangoltra sikeredett a Thor harmadik részében, hogy gyakorlatilag a két karaktert  átöltöztették fekete ruhába, aztán egy gyenge sztorival és egy közepes rendezéssel, némi látványeffekttel lett belőle egy könnyen felejthető, sablonos, látványos nem túl jó film. Úgy látszik már tényleg mindegy mi megy a mozikban, mert minden meglehet lovagolni. Ennek a filmnek gyakorlatilag a MIB franchise lett az áldozata és ehhez asszisztáltak a Thor 3 karakterei (nem színészei!).

7ETEDIK   2019. 06. 16.

Nekem a Men in Black sosem volt a szívem csücske, egyedül a beszélő mopsz meg a nagydumás férgek voltak belőle szórakoztatóak, a harmadik részt meg már meg se néztem. Így hát ettől se vártam sokat, igaz nem is kaptam, de egyszer bőven nézhető. Neeson... több»

AngelCass   2020. 01. 10.

100% MIB hangulat, 50% MIB történet

Nálunk az eredeti MIB szériák alapfilmek, bármikor megnézném újra J ügynök értetlenkedését a kiképzés során, vagy hallgatnám Frank a mopsz monológjait, és ne is beszéljünk K ügynök örök "mosolyáról" és van más megannyi ikonikus eleme a trilógiának. Elején ódzkodtam a folytatástól de aztán megláttam a színészeket kedvem támadt, aztán jött az alap felvetés,hogy teljesen máshol játszódik féltem kicsit,de az előzetes jónak ígérkezett,aztán jöttek az első kritikák, szóval ilyen érzelmi hullámvasúttal kezdtem neki a filmnek .Végül egy igazi MIB atmoszférával rendelkező de gyengébb történetvezetéssel megáldott, szórakoztató spinoffot kaptunk, kicsit szomorú vagyok mert volt sok alapanyag lásd a rajzfilmek, és meg volt minden a régi MIB érzésből csak sajnos a story vérzett el nálam.A csavar is kiszámítható volt azt meg kell hagyni ügyesen trükköztek vele ,csak így számtalan logikai baki született szerintem.Film pozitívuma viszont a látvány, remekül bánnak a CGI-al és az űrlények is kidolgozottak már ha a látványt nézzük,mert sajnos nem sok lényt és nem részletesen ismerünk meg. Azoknak ajánlom akik szerették a régi MIB hangulatot de eltudnak vonatkoztatni a régi szériától és önálló filmként tekintenek rá, mert egy folytatásnak nem méltó ,de mint önálló film megállja a helyét ha nem hasonlítjuk a J ügynök-féle széria mércéjéhez.

Yosihiro   2019. 10. 27.

Men in Black

Ezt remekül "elszúrták" vagyis mintha egy új lapot nyitottak volna a sorozatban. Ezzel ugyan nem tettek jót a Men in Black rajongóknak mert valójában nem ezt vártuk, de kaptunk valami "újat" amiben kevés a régi elem. Hiányolhattuk az ürlényeket és beszólásaikat helyette inkább emberszerü alakváltós figurákat kapunk. Pedig mekkora volt a víz és cukor ahogy itta a jópofa farmer na de az ilyen poénok is elmaradtak inkább marad a modern bújócska ami igazából megnézve talán sablonos. A technika fejlödésével ugyan a látvány javult de nem érzi azt a pluszt ami igazából a filmet klasszikussá teszi. A humor része néhol túleröltetett és a romantika is kibontakozóban van amit egy folytatásban talán továbbnézhetünk. Igazából többet vártam ettöl de egy jó filmet kaptunk ami talán a folytatásban még jobb lesz. Összességében a képi hatások és a rendezés a vizuál technika rendben volt. A hang is jó de a szereplök a forgatókönyv miatt nem tudtak a "sötétségböl" kiemelkedni és igazi maradandót alkotni a szerepük valjuk meg gyengécske lett talán egy közepest érdemelnek. Az összhatás viszont egy jó kategóriát megérdemel igy az osztályzatom négy csillag. Csak ajánlani tudom mindenki szánára akik szeretik a MIB sorozatot egy jó részt láthatunk de talán Will S. hiánya meglátszik. Üdv Yosi

A film összbevétele 253 290 561 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 167 376 521 forintot termelt. A hazai mozik összesen 106 824 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az első három rész maszkjait Rick Baker készítette, ám 2014-ben visszavonult. Úgy volt, hogy az új rész kedvéért újra munkába áll, ám végül Robin Pritchard ugrott be helyette.

(Thibo84)

A film négy főszereplője is, Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Rafe Spall és Rebecca Ferguson is ugyanabban az évben, 1983-ban született.

A Men in Black - Sötét zsaruk a Föld körül a franchise első filmje, melyben nem játszik sem Tommy Lee Jones, sem Will Smith.

2018. júliusában jelentették be hivatalosan, hogy Emma Thompson a 2012-es Men in Black 3 után visszatér O ügynök szerepében.

Az eredeti Men in Black filmek sztárjai, Tommy Lee Jones és Will Smith külön-külön is megerősítették, hogy nem térnek vissza a szerepeikhez a Sötét zsaruk a Föld körül-ben.

A múlt hét folyamán lehetőségünk volt részt venni a Men in Black – Sötét zsaruk a Föld körül című film tesztvetítésén, amiről őszinte mosollyal távoztunk, mert örültünk, hogy vége volt. Na, jó, a tesztvetítés túlzónak hat, de az biztos, hogy ez a film úgy került a mozikba, hogy még nem kész. több»

Nem akar túlságosan újítani, nem akarja megváltani a világot, egyszerűen csak szórakoztatni szeretne és azt bizony jól csinálja. több»

Nem kertelek: bugyuta, unalmas, humortalan és fantáziátlan blockbuster lett a negyedik MIB-mozi, és azt hiszem, mind jobban járnánk, ha ezt a franchise-t végleg elengednék. több»