Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

A Hangya és a Darázs (2018)

Ant-Man and the Wasp

Hetedik   2018. 07. 20.

Sokkal jobb mint az első része, kifogástalan CGI-vel és tele humoros jelenetekkel. Plusz itt van Evangeline Lilly, aki nem mellesleg piszok jó nő is.

kemenyb   2018. 07. 20.

Mintha ugyanaz ismétlődött volna 2 óráig, teljesen sablonos történetvezetéssel. A poénok nekem nem jöttek be, és a film végéig vártam a "lényegre", de akkor rájöttem, hogy ez sajnos csak ennyi volt. Az első stáblistás jelenetért érdemes megnézni (ez az egyetlen Bosszúállók-utalás),de az a jelenet a lehető legkönnyebben megírható jövője Hangyának a Végtelen háború után. A stáblista utáni jelenetért felesleges ottmaradni, az csak a filmben már elsütött poén ismétlése.

Michael Peña
David Dastmalchian
Randall Park
Evangeline Lilly

Az első szuperhős film, amiben csak mellékszereplők játszanak, mégis egy valami miatt nincs hozzá hasonló a Marvel filmes univerzumában. több»

A Hangya és a Darázs összességében nagyon szórakoztató, könnyed és izgalmas, a Végtelen háború után pedig igazán szükségünk volt erre. Ha Marvel-rajongó vagy úgysem fogod kihagyni, ha pedig nem vagy az, nos akkor se hagyd ki! több»

Összességében, ha élhetek ezzel a hasonlattal A Hangya és a Darázs nekem egy hangyányit jobban tetszett, mint az első rész. Izgalmasabb, látványosabb, viccesebb és meglepő módon érzelmesebb is lett. A filmzene is sokkal jobban sikerült, ami nagyszerűen illik az adott jelenetekhez. Ami viszont tényleg nagyon észrevehető az, hogy a látvány mennyit fejlődött. Vannak nagyon jól kidolgozott akciójelenetek, a kvantumtér képi megjelenítése pazar lett, és jobban kiaknázták a méretváltásban rejlő lehetőségeket. Természetesen akadnak logikai bakik is és néhány idióta poén, de ezektől eltekintve a film nagyszerűen működik és szinte bárkit képes beszippantani, aki hagyja magát. több»

A Hangya és a Darázs premierjét három hónappal a 2015-ös A Hangya bemutatásra után jelentették be.

Janet van Dyne szerepére Evangeline Lilly (Janet lánya, Hope) Michelle Pfeiffert szerette volna, míg Michael Douglas (Janet férje,Hank) inkább feleségét, Catherine-Zeta Jonest látta volna a szerepben.

A Marvel eredeti tervei szerint 2018. júliusában mutatta volna be a Captain Marvelt, azonban végül A Hangya és a Darázs kapta meg a júliusi premierdátumot, míg a Brie Larson nevével fémjelzett film bemutatóját 2019-re halasztották.