A Hangya és a Darázs (2018)

Ant-Man and the Wasp

Sabnock Sanatory Nézhetetlen  2019. 09. 04.

Figyelem!!! "ZS" kategória,és annak is a legalja.Még azt is megbüntetném,aki csak a díszleteket cipelte! Förtelem. :(

MidoD7   2018. 08. 04.

Nem kellett csalódjak ebben a részben sem. Általában a folytatások nem szokták hozni az első rész elvárásait de ez itt pontosan ugyanazt a szintet képes volt hozni mint elődje. Sőt talán humorban ezúttal még jobban oda tett. Látványban nem volt pana... több»

indingo   2018. 08. 04.

Tényleg lassan már mindenféle állatból csinálnak szuperhős megfelelőt. A film egy erős közepes, helyenként jó a humora, másutt fárasztóak a párbeszédek.

HETEDIK   2018. 07. 20.

Sokkal jobb mint az első része, kifogástalan CGI-vel és tele humoros jelenetekkel. Plusz itt van Evangeline Lilly, aki nem mellesleg piszok jó nő is.

Orosz István   2018. 08. 05.

Nekem személy szerint jobban tetszett az első rész, de végül is nevezhetjük méltó folytatásnak. Itt végül is nem volt nagy ellenség, ink egy sikertelen kísérlet aki gyógyulni akart. Poénos humoros volt, a stáblista utáni jelenetet érdemes megvárni, úgy gondolom megérte elmenni.

dailyfilmsan   2019. 04. 29.

A Marvel univerzum egyik legkésőbb kiadott szeletkéje a Hangya filmek. Az első rész nem várt sikere után a 2018-ban megérkezett folytatás immáron nagyobb elvárásokkal találta szemben magát. Azt kell, hogy mondjam, hogy az én véleményem szerint nem hi... több»

Szilonka   2018. 08. 06.

Marvel, Marvel és megint csak Marvel. Már a csapból is ez folyik. Szinte minden hónapban piacra dobnak egy filmet. Annyira sok már ez a szuperhősös világ arcba tolása, nem tudom mikor csillapodik ez a roham, de én már nagyon unom. Ebből a Marvel reng... több»

Michael Peña
David Dastmalchian
Randall Park
Evangeline Lilly

A film összbevétele 622 674 139 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 245 159 154 forintot termelt. A hazai mozik összesen 190 524 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film antagonistája a Szellem, először egy 1987-es vasember kiadványban jelent meg.

A forgatások San Franciscoban és Atlantában zajlottak, Dr. Pym laborját egy az egyben felépítették, s több mint 8000 3D nyomtatóval készült elemből állították össze.

Hope édesanyjának szerepére Sharon Stone neve is felmerült.

A készítőket nagy mértékben inspirálták Elmore Leonard regényei, mint a Szóljatok a köpcösnek!, a Mint a kámfor vagy a Jackie Brown.

A Hangya és a Darázs premierjét három hónappal a 2015-ös A Hangya bemutatásra után jelentették be.

Janet van Dyne szerepére Evangeline Lilly (Janet lánya, Hope) Michelle Pfeiffert szerette volna, míg Michael Douglas (Janet férje,Hank) inkább feleségét, Catherine-Zeta Jonest látta volna a szerepben.

A Marvel eredeti tervei szerint 2018. júliusában mutatta volna be a Captain Marvelt, azonban végül A Hangya és a Darázs kapta meg a júliusi premierdátumot, míg a Brie Larson nevével fémjelzett film bemutatóját 2019-re halasztották.

Michelle Pfeiffer és Paul Rudd szerelmespárt alakított az Anyád lehetnékben. A Hangya és a Darázsban a színésznő ezúttal Rudd barátnőjének édesanyját játssza.

A Hangya és a Darázs cselekménye az Amerika kapitány: Polgárháború és a Bosszúállók: Végtelen háború között zajlik.

Michelle Pfeiffer második képregényfilmje az 1992-es Batman visszatér után, melyben Macskanő karakterét alakította.

Az első szuperhős film, amiben csak mellékszereplők játszanak, mégis egy valami miatt nincs hozzá hasonló a Marvel filmes univerzumában. több»

A Hangya és a Darázs összességében nagyon szórakoztató, könnyed és izgalmas, a Végtelen háború után pedig igazán szükségünk volt erre. Ha Marvel-rajongó vagy úgysem fogod kihagyni, ha pedig nem vagy az, nos akkor se hagyd ki! több»

Összességében, ha élhetek ezzel a hasonlattal A Hangya és a Darázs nekem egy hangyányit jobban tetszett, mint az első rész. Izgalmasabb, látványosabb, viccesebb és meglepő módon érzelmesebb is lett. A filmzene is sokkal jobban sikerült, ami nagyszerűen illik az adott jelenetekhez. Ami viszont tényleg nagyon észrevehető az, hogy a látvány mennyit fejlődött. Vannak nagyon jól kidolgozott akciójelenetek, a kvantumtér képi megjelenítése pazar lett, és jobban kiaknázták a méretváltásban rejlő lehetőségeket. Természetesen akadnak logikai bakik is és néhány idióta poén, de ezektől eltekintve a film nagyszerűen működik és szinte bárkit képes beszippantani, aki hagyja magát. több»