A Hangya és a Darázs (2018)

Ant-Man and the Wasp

HETEDIK   2018. 07. 20.

Sokkal jobb mint az első része, kifogástalan CGI-vel és tele humoros jelenetekkel. Plusz itt van Evangeline Lilly, aki nem mellesleg piszok jó nő is.

MidoD7   2018. 08. 04.

Nem kellett csalódjak ebben a részben sem. Általában a folytatások nem szokták hozni az első rész elvárásait de ez itt pontosan ugyanazt a szintet képes volt hozni mint elődje. Sőt talán humorban ezúttal még jobban oda tett. Látványban nem volt panasz, a CGI gyönyörű mint megszokhattuk. Ezen kívül megemlíteném Michael Pena-t mert az ő karaktere is sok színt visz a film életébe, bár talán most kevesebbet szerepelt. Nagyszerű, hogy odafigyelnek a mellékszereplőkre is és nem csak a főbb karaktereket dolgozzák ki. Maga a sztorija valóban nem mondható nagy volumenűnek hisz nincs olyan igazán erős főgonoszunk inkább csak ellentétes motivációk húzódnak meg viszont ez bőven elegendő volt ahhoz, hogy lekössön és elszórakoztasson. A stáblistás jelenetek pedig talán az egész film legjobb pillanatai voltak. Aki nem tudná, két plusz jelenet van a film végén. Érdemes rászánni az időt. Végre megtudhatjuk miért nem vett részt Ant-Man az Infinity War-ban.

indingo   2018. 08. 04.

Tényleg lassan már mindenféle állatból csinálnak szuperhős megfelelőt. A film egy erős közepes, helyenként jó a humora, másutt fárasztóak a párbeszédek.

Orosz István   2018. 08. 05.

Nekem személy szerint jobban tetszett az első rész, de végül is nevezhetjük méltó folytatásnak. Itt végül is nem volt nagy ellenség, ink egy sikertelen kísérlet aki gyógyulni akart. Poénos humoros volt, a stáblista utáni jelenetet érdemes megvárni, úgy gondolom megérte elmenni.

dailyfilmsan   2019. 04. 29.

A Marvel univerzum egyik legkésőbb kiadott szeletkéje a Hangya filmek. Az első rész nem várt sikere után a 2018-ban megérkezett folytatás immáron nagyobb elvárásokkal találta szemben magát. Azt kell, hogy mondjam, hogy az én véleményem szerint nem hibátlanul, de megfelelt ezeknek az elvárásoknak. Szintet ugorva hozta a poénos párbeszédeket, amik ugye nem hiányozhatnak egyik Marvel filmből sem. Az effektek über királyak voltak, és új szereplők, karakterek kerültek a történetbe, amik pörgősebbé, lendületesebbé tették ezt a részt. Igaz, legkevesebb vonatkoztatása az univerzumot tekintve a hangya filmeknek van, de így magában is tud elég szórakoztató lenni. Paul Ruddnak jól áll nagyon ez a szerep. Igazán jól megtalálta magában a szuperhőst. Nekem tetszett ez a rész, úgyhogy ne hagyjátok ki!

Michael Peña
David Dastmalchian
Randall Park
Evangeline Lilly

Az első szuperhős film, amiben csak mellékszereplők játszanak, mégis egy valami miatt nincs hozzá hasonló a Marvel filmes univerzumában. több»

A Hangya és a Darázs összességében nagyon szórakoztató, könnyed és izgalmas, a Végtelen háború után pedig igazán szükségünk volt erre. Ha Marvel-rajongó vagy úgysem fogod kihagyni, ha pedig nem vagy az, nos akkor se hagyd ki! több»

Összességében, ha élhetek ezzel a hasonlattal A Hangya és a Darázs nekem egy hangyányit jobban tetszett, mint az első rész. Izgalmasabb, látványosabb, viccesebb és meglepő módon érzelmesebb is lett. A filmzene is sokkal jobban sikerült, ami nagyszerűen illik az adott jelenetekhez. Ami viszont tényleg nagyon észrevehető az, hogy a látvány mennyit fejlődött. Vannak nagyon jól kidolgozott akciójelenetek, a kvantumtér képi megjelenítése pazar lett, és jobban kiaknázták a méretváltásban rejlő lehetőségeket. Természetesen akadnak logikai bakik is és néhány idióta poén, de ezektől eltekintve a film nagyszerűen működik és szinte bárkit képes beszippantani, aki hagyja magát. több»

A film antagonistája a Szellem, először egy 1987-es vasember kiadványban jelent meg.

(ArpiHajdu és Réci )

A forgatások San Franciscoban és Atlantában zajlottak, Dr. Pym laborját egy az egyben felépítették, s több mint 8000 3D nyomtatóval készült elemből állították össze.

(ArpiHajdu és Réci )

Hope édesanyjának szerepére Sharon Stone neve is felmerült.