Advertisement

A Hangya és a Darázs (2018)

Ant-Man and the Wasp

Michael Peña
David Dastmalchian
Randall Park

Gabi89   2021. 10. 07.

Hangyás emberek

Hol is kezdjem: MARVEL. Ez az, amit szerintem mindenki ismer. Én nem nagyon szeretem az ilyen jellegű filmeket, de ezek az alkotások egytől-egyig mind nagyon jók. A Hangya első része után kétségem se volt, hogy mi fog várni a második részében. Nagyon jó az elképzelés a kicsinyítés és nagyítás megvalósításában, valamint látványosra sikeredett az egész film, ahogy azt az első részben már láthattuk. A színészek is nagyon el lettek találva, ebben a részben bővültek is (Hannah John-Kamen) Ava Starr/a Szellem lány személyével, így nem csak arról szól a történet, hogy Hope, Dr. Hank Pym és Scott megmentsék a 30 éve ,,eltűnt" Janet van Dyne-t, aki egy bevetésük során a kvantumvilágban ragadt. Az elején hihetjük, hogy amikor Ava feltűnik először, és ellopja a labort, gonosz és rossz szándékkal teszi, hiszen – mint később kiderül – ő csak normális és fájdalommentes életet szeretne élni, de ehhez szüksége van Janet-re, aki a kvantumkapun át energiát nyerve képes lenne meggyógyítani őt. Emellett a film vicces is, amiről Scott társa, Luis (Michael Peña) és 2 barátja gondoskodik. Valamint a hangyák is kis szerethetők lettek a film által, jól kitalálták őket is. Szerintem ez egy szuper folytatása lett a Hangyának.

MidoD7   2018. 08. 04.

Nem kellett csalódjak ebben a részben sem. Általában a folytatások nem szokták hozni az első rész elvárásait de ez itt pontosan ugyanazt a szintet képes volt hozni mint elődje. Sőt talán humorban ezúttal még jobban oda tett. Látványban nem volt pana... több»

indingo   2018. 08. 04.

Tényleg lassan már mindenféle állatból csinálnak szuperhős megfelelőt. A film egy erős közepes, helyenként jó a humora, másutt fárasztóak a párbeszédek.

Sabnock Sanatory Nézhetetlen  2019. 09. 04.

Figyelem!!! "ZS" kategória,és annak is a legalja.Még azt is megbüntetném,aki csak a díszleteket cipelte! Förtelem. :(

7ETEDIK   2018. 07. 20.

Sokkal jobb mint az első része, kifogástalan CGI-vel és tele humoros jelenetekkel. Plusz itt van Evangeline Lilly, aki nem mellesleg piszok jó nő is.

Orosz István   2018. 08. 05.

Nekem személy szerint jobban tetszett az első rész, de végül is nevezhetjük méltó folytatásnak. Itt végül is nem volt nagy ellenség, ink egy sikertelen kísérlet aki gyógyulni akart. Poénos humoros volt, a stáblista utáni jelenetet érdemes megvárni, úgy gondolom megérte elmenni.

Norbert93   2018. 07. 23.

Könnyed, vicces film. Most sem vette túl komolyan magát, akárcsak az első részben. Kikapcsolódásnak tökéletes.

A film összbevétele 622 674 139 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 245 159 154 forintot termelt. A hazai mozik összesen 190 524 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Hangyában Hank Pym karakterét játszó Michael Douglast CGI segítségével fiatalították meg, ebben a filmben viszont Laurence Fishburne-t a visszaemlékezős jelenetekben a fia játszotta el.

(stevepisti)

A film antagonistája a Szellem, először egy 1987-es vasember kiadványban jelent meg.

A forgatások San Franciscoban és Atlantában zajlottak, Dr. Pym laborját egy az egyben felépítették, s több mint 8000 3D nyomtatóval készült elemből állították össze.

Hope édesanyjának szerepére Sharon Stone neve is felmerült.

A készítőket nagy mértékben inspirálták Elmore Leonard regényei, mint a Szóljatok a köpcösnek!, a Mint a kámfor vagy a Jackie Brown.

Összességében, ha élhetek ezzel a hasonlattal A Hangya és a Darázs nekem egy hangyányit jobban tetszett, mint az első rész. Izgalmasabb, látványosabb, viccesebb és meglepő módon érzelmesebb is lett. A filmzene is sokkal jobban sikerült, ami nagyszerűen illik az adott jelenetekhez. Ami viszont tényleg nagyon észrevehető az, hogy a látvány mennyit fejlődött. Vannak nagyon jól kidolgozott akciójelenetek, a kvantumtér képi megjelenítése pazar lett, és jobban kiaknázták a méretváltásban rejlő lehetőségeket. Természetesen akadnak logikai bakik is és néhány idióta poén, de ezektől eltekintve a film nagyszerűen működik és szinte bárkit képes beszippantani, aki hagyja magát. több»

A Hangya és a Darázs összességében nagyon szórakoztató, könnyed és izgalmas, a Végtelen háború után pedig igazán szükségünk volt erre. Ha Marvel-rajongó vagy úgysem fogod kihagyni, ha pedig nem vagy az, nos akkor se hagyd ki! több»

Hangyák, Darazsak, jó barátok, rosszfiúk és egy szellem. több»