A galaxis őrzői: 3. rész

Zoe Saldana
Dave Bautista
Pom Klementieff
Will Poulter

A galaxis őrzői harmadik felvonásában hőseinknek ismét minden erejükre, leleményességükre és persze összetartásukra is szüksége lesz, hogy szembe tudjanak nézni az új veszélyekkel. Persze nem maradnak segítség nélkül, hiszen érkezik Adam Warlock, egy mesterséges entitást, akit Ayesha főpapnő… Több

Rendező: James Gunn
Író: James Gunn
Forgatókönyvíró: Dan Abnett, Andy Lanning
Premier (HU): 2023.05.04. | Disney+ (2023.08.02.) | Telekom TVGO (2023.08.31.)
Forgalmazó: Forum Hungary

Penge  (2025)

Mennydörgők  (2025)

Több

2024.03.01 Ultron

Az elsőnél gyengébb, a második résznél viszont jobb

Az első, 2014-es rész nálam nagy kedvenc, TOP kategóriás film. A másodikat sajnos elrontották Kurt Russell karakterével, aki unalmas gagyisággá teszi az egész epizódot. A harmadik fejezet jobb, de a legelsőtől nagyon elmarad. Rámennek az erőltetett cukiságfaktorra a sok kis fura lénnyel és Mordály karakterének túltolásával. Vannak eltúlzott jelenetek, és a játékidő is túl hosszú, így a végére unalomba fullad. A főszereplők (főleg Chris Pratt) is kicsit megfáradt alakításokat nyújtanak. Értékelésem maximum 3 csillag.

2023.05.14 Artemisia

a nap véleménye

James Gunn hattyúdala

James Gunn 2018-as Twitter-botránya egy hosszabb kálváriát vetített előre: a Marveltől azonnal menesztették, a készülőben lévő A galaxis őrzői 3 veszélybe került és úgy tűnt Gunn karrierrje véget is ér. Azonban az egész ügy a visszájára fordult, ami... Teljes kritika

2023.05.07 Jerico

Szürreális jelenetek jó humorral de nagyon elhúzva

A TOP-10 kedvenc filmjein listáján ott van a 2014-es galaxis őrzői (legelső rész), a nagyon jó humor, a különleges és színes karakterek illetve az érdekes sztori miatt. Az a film egy igazi különlegesség, bitang jól megcsinálva. A második epizód viszonyt már sajnos nagyon gyengére sikeredett és nem hogy az első 10-be nem fért be nálam, de egyenesen a legidegesítőbb filmek közé helyeztem. Ezek után nagyon vártam a harmadik részt. Most végre megnéztem és vegyes érzésekkel távoztam a moziból. Az elsőnél gyengébb de a másodiknál viszont sokkal jobb fejezetet láthattam. A három gondolat, ami szerintem leginkább jellemzi, a szürreális kivitelezés, a jó humorú és a nagyon elhúzott játékidő. A 159 perc teljesen indokolatlan, jó tett volna a filmnek a 110-120 perces hossz és ha megpróbálták volna abba beletenni a lényeget. De persze így sem olyan rossz, de inkább csak közepes. Nálam 60% (a legelső 90%-os, a második meg 40%-ot kap). Chris Pratt gyengécske elpuhulva, elhanyagolt külsővel és túlságosan rámegy az egész Mordály (Rocket) karakterére és az extrém kisállatokra.

2023.07.05 Harper

Galaxis őrzői-fanoknak írták

Érdekes kérdés, hogy a Marvelek rajongótáborának mekkora hányada Galaxis őrzői-fan. A legnépesebb Marvel-tábor szinte bizonyosan a Bosszúállóké, azután jöhet a Vasember-, Pókember-, Thor- és Amerika Kapitány-rajongói kör. A galaxis őrzői legelső része 2014-ben mindenesetre engem nagyon meghódított, és a franchise rabja lettem. A második részt gyengébbnek találtam, de ez a harmadik újra tetszett (nem annyira mint a legelső, mely azóta is top film nálam). A negatív kritikám annyi, hogy nagyon túltolják ezúttal a cukiság faktort a kis állatkákkal Rocket (Mordály) körül, aki a filmtörténet legfelkapottabb űr-mosómedvéje. Hangját az amerikai eredetiben Bradley Coper adja. Pedig nálam nem Mordály a legjobb figura, sokkal inkább a Gamora / Peter Quill / Drax hármas a népszerű, miattuk szerettem annyira az legelső részt is. Ezt leszámítva nagyon látványos a harmadik epizód, talán több poént elbírt volna a forgatókönyv és a rendezés. De az értékelésem így is erős 75% -os, a negatív észrevételek dacára. A legelsőtől azért elmarad, a 2014-es A galaxis őrzői nálam jelenleg is top film, 90 százalékkal.

2023.05.15 Gábor390920

Érzelmes búcsú

James Gunn ismét nagyot alkotott A galaxis őrzői harmadik részével. Érzelemdús kaland az elejétől a végéig. Hol a szomorúságtól, hol pedig a nevetéstől folynak a könnyeink. Az első rész után a másodiknak sikerült megugrania a lécet, a harmadik rész pedig tartja a megszokott minőséget. Valóban nem túlzás az a kijelentés, hogy ez a legjobb film a Marvel Mozis Univerzumban a Bosszúállók: Végjáték után. Ez a film nem akar sokat markolni, hanem méltó lezárást kíván adni a jelenlegi őrzőknek, és még közelebb hozni a nézőkhöz Mordály karakterét. Reméljük, a jövőben sikerül Gunn-nak összerázni a DC-Univerzumot is, úgy, ahogyan a galaxis furcsa őrzőivel is tette.

A film 672 058 067 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 325 762 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A képregényekben Lylla, a vidralány mordály barátnője volt a „munkahelyén”, egy intergalaktikus bolondokházában, ahol beszélő állatok voltak a személyzet, akiket erre tenyésztettek.Szerző: Lipót Testvér

Mordály a nevét a The Beatles Rocky Raccoon című dala után kapta.Szerző: Artemisia

Mordály karakterét Bill Mantlo és Keith Giffen találták ki, és 1976-ban szerepelt először a Marvel Preview 7.számában.Szerző: Artemisia

Az Ellen-Föld kertvárosában játszódó jelenetnél néhány pillanatra az egyik ház előtti kocsifeljárón látható egy barna Wartburg 353.Szerző: Eastern79

(2023. 05. 19.)
Az empátia balfék szuperhősei
Tökéletlen trilógiává kerekítette James Gunn a Marvel legviccesebb szuperhőssorozatát – és ez pont így van rendjén. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2023. 05. 17.)
Mindenki kedvenc kozmikus se**fejei utolsó közös küldetésükre indultak (egyelőre). A galaxis őrzői: 3. rész pedig méltó és érzelmes lezárása egy remek trilógiának és az MCU aranykorának. Több

(2023. 05. 02.)
A galaxis őrzői 3. kritika
A Galaxis őrzői 3. méltó búcsú az MCU legendás hőseitől. Ennél szebben, jobban és elegánsabban nem is lehetett volna lezárni ezt az egy évtizeden átívelő kalandot. Az biztos, hogy ezután nagyon oda kell tennie magát a Marvelnek, hogy betöltse azt az űrt, amit kedvenc Sfejeink hagytak maguk után. Több

(2023. 06. 07.)
Búcsú a Marveltől
A mostanában nem túl erős Marvel-filmes felhozatalt követően erős szkepticizmussal vártuk A galaxis őrzői: 3. részt, ami James Gunn rendező és a címszereplő csapat búcsúzása is a moziverzumtól. Ebben a filmben is csalódni fogunk, de pozitívan. Több
Titkos invázió
A SHIELD ügynökei