Közösség

Vélemény:

 

81 A galaxis őrzői: 3. rész

(2023)

Galaxis őrzői fanoknak írták

 
Harper   2023.07.05 11:03
5

Érdekes kérdés, hogy a Marvelek rajongótáborának mekkora hányada Galaxis őrzői-fan. A legnépesebb Marvel-tábor szinte bizonyosan a Bosszúállóké, azután jöhet a Vasember-, Pókember-, Thor- és Amerika Kapitány-rajongói kör. A galaxis őrzői legelső része 2014-ben mindenesetre engem nagyon meghódított, és a franchise rabja lettem. A második részt gyengébbnek találtam, de ez a harmadik újra tetszett (nem annyira mint a legelső, mely azóta is top film nálam). A negatív kritikám annyi, hogy nagyon túltolják ezúttal a cukiság faktort a kis állatkákkal Rocket (Mordály) körül, aki a filmtörténet legfelkapottabb űr-mosómedvéje. Hangját az amerikai eredetiben Bradley Coper adja. Pedig nálam nem Mordály a legjobb figura, sokkal inkább a Gamora / Peter Quill / Drax hármas a népszerű, miattuk szerettem annyira az legelső részt is. Ezt leszámítva nagyon látványos a harmadik epizód, talán több poént elbírt volna a forgatókönyv és a rendezés. De az értékelésem így is erős 75% -os, a negatív észrevételek dacára. A legelsőtől azért elmarad, a 2014-es A galaxis őrzői nálam jelenleg is top film, 90 százalékkal.