Közösség

Vélemény:

 

81 A galaxis őrzői: 3. rész

(2023)

Szürreális jelenetek jó humorral de nagyon elhúzva

 
Jerico   2023.05.07 10:36
8

A TOP-10 kedvenc filmjein listáján ott van a 2014-es galaxis őrzői (legelső rész), a nagyon jó humor, a különleges és színes karakterek illetve az érdekes sztori miatt. Az a film egy igazi különlegesség, bitang jól megcsinálva. A második epizód viszonyt már sajnos nagyon gyengére sikeredett és nem hogy az első 10-be nem fért be nálam, de egyenesen a legidegesítőbb filmek közé helyeztem. Ezek után nagyon vártam a harmadik részt. Most végre megnéztem és vegyes érzésekkel távoztam a moziból. Az elsőnél gyengébb de a másodiknál viszont sokkal jobb fejezetet láthattam. A három gondolat, ami szerintem leginkább jellemzi, a szürreális kivitelezés, a jó humorú és a nagyon elhúzott játékidő. A 159 perc teljesen indokolatlan, jó tett volna a filmnek a 110-120 perces hossz és ha megpróbálták volna abba beletenni a lényeget. De persze így sem olyan rossz, de inkább csak közepes. Nálam 60% (a legelső 90%-os, a második meg 40%-ot kap). Chris Pratt gyengécske elpuhulva, elhanyagolt külsővel és túlságosan rámegy az egész Mordály (Rocket) karakterére és az extrém kisállatokra.