Utolsó befutók

Dustin Demri-Burns
Jonathan Pryce
Gary Oldman
Gary Oldman

Egy csapat brit hírszerző ügynököt követhetünk nyomon, akik karrierjük végét jelentő hibáik miatt az MI5 egyik felejtős osztályán teljesítenek szolgálatot. Vezetőjük a zseniális, de forrófejű és hírhedt Jackson… Több

Forgatókönyvíró: Mick Herron, Will Smith
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2022.04.01. | Apple TV+ (2022.04.01.)

2024.01.02 Török389133

Én nem tudom, mi ebben annyira jó, szerintem nagyon unalmas az egész.

2022.08.06 Robinson76

A fejétől bűzlik az iroda

A széria lefokozott kémeket tesz meg főszereplőinek, kiknek vezetője egy bukott és kiégett, veterán, aki elviselhetetlenül viselkedik, és mindennek tetejébe rettenetes stílusban beszél a beosztottjaival. A másik fontos emberünk, egy fiatal és becsvágyó ügynök, akinek sikerül beleütnie az orrát egy rejtélyes ügybe, melynek szálai az MI5 központjába, és még ki tudja milyen magaslatokba vezetnek. Az utolsó befutók azonban több egy sima kémsorozatnál, hiszen az igazi erénye az irodában összeverődött lúzerek aprólékos ábrázolása. Mindezt rém szórakoztatóan teszi a sorozat, és a szereposztás, a színészi játék is nagyon jól sikerült. Az első évad ugyan csak 6 részes, de a széria alapjául szolgáló regényfolyam írója egy egész univerzumot hozott létre ezekkel a szereplőkkel, remélhetőleg még várhatunk a folytatásokat.

2022.12.07 Lóri Ádámcsik

Friss, üde és stílusos

Egy izgalmas angol MI5 kémsorozat, ami a végére eléggé felpörög. Nagyon precízek ki lettek dolgozva a karakterek, jó a történet és fordulatokban gazdag. Nagyon jól mutatja be, hogy hogyan is működik egy titkosszolgálat vezetése.

2023.12.04 aliasteáscsésze

Utolsókból lesznek az elsők.

A most futó sorozatokat alázza. Messze a legjobb.

2023.08.05 Attila Herke

Szerintem rendben

Nagyon örülök, hogy megnéztem ezt a sorozatot. Rendkívül jól van összerakva, jók a cselekmények, nagyon jó a történet.

A sorozat fontos magyar vonatkozása, hogy az eddig (2022. december) elkészült részek közül 3 epizódnak is az a Tálas Zsófia a vágója, aki többek között a Rossz versek és a Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmeket is vágta.Szerző: filmtro.hu

(2022. 06. 16.)
Utolsókból lesz a középmezőny
Az Apple TV+ új kémthrillere, az Utolsó befutók a BBC-miniszériák hagyományait éleszti fel több neves brit sztárral, hogy végül a tetszetős próbálkozást némiképp saját folytathatóságának reménye nyomja agyon. Több

(2022. 12. 11.)
Fanyar humorral gazdagon átszőtt kémtörténetek Gary Oldman lenyűgöző alakításával, Mick Herron regényfolyamának remek adaptációjaként. A Slough House a brit MI5 titkosszolgálatban súlyos hibákat elkövetett egykori ügynökök lerobbant gyűjtőhelye, élükön a szebb napokat látott, de mára kiégett, igénytelen Jackson Lamb-bel. Vajon kritikus helyzetekben... Több
A vérvonal árnyai
2015