1. évad - 6 epizód

Hősünknek egyetlen esélye van az életben maradásra, ezért egy németországi diplomáciai utat használ fel ugródeszkaként az Államokba.

(Hupka Adrián)

Ország: Magyarország, Románia
Premier: 2023.05.19. | HBO Max (2023.05.19.)

KULCSSZAVAK

2023.12.29 Majorkas

Folytatást érdemel

Tetszett, sikerült összehozni egy érdekes és izgalmas sorozatot egy felettébb érdekes időszakról. A stáblistából kiderül, hogy jelentős a magyar érdem. Így tovább!

2023.07.09 Robinson76

Nyomasztó diktatúrából az amerikai álomba

A történelmi hátteret adó korszak amúgy is rendkívül érdekes bázisa a sorozatnak, de a a forgatókönyvírók alaposan felturbózták a valós sztorit. Pedig elég erősnek tűnik az alapszituáció, mégis egy fordulatos, több szálon futó kémdrámát kreáltak belőle. Különösen a hat részes sorozat első pár epizódja tetszett, ahol izgalmasan bontakozik ki egy titkosszolgálati thriller. Ami az igazi gond a szériával kapcsolatban, az a forgatókönyv, és azon belül is az, ahogyan az amerikaiakat ábrázolják benne, illetve inkább a hírszerzésüket, amit igazi amatőrök alkotta, dilettáns brigádnak mutatnak be. A keleti blokk ügynökei végig hülyét csinálnak az amerikai hírszerzésből és a nyugatnémet rendőrségből, a legutolsó epizódban pedig több olyan jelenet van, amelyben ügyetlenségek sorát követik el, mert nekik soha nem tűnik fel semmi szembetűnő. Szóval egyre döcögősebb a sztori, és úgy haladunk a végkifejlet felé, hogy az egész történetet egyre nehezebb komolyan venni. Szerintem az alapsztorihoz közelebb álló és valósághűbb ábrázolás jobbat tett volna az amúgy bőven nézhető, tisztességesen összerakott produkciónak. A széria első harmada jó, de a végső benyomások miatt lefelé kerekítettem.

2023.10.08 Fikatours_blogger

Nem azt mondom, hogy a legjobb kémsorozat, amit láttam, de szórakoztatott, annak ellenére, hogy a főhős nem szerethető figura. Sajnálom, hogy Árpa Attilának csak egy mondat jutott, de Haumann Máténak és Orosz Ákosnak még annyi sem.

2023.06.16 King Leonidas

Izgalmas sztori, apró pontatlanságokkal és remek színészi játékkal. Erősen javallott a korszak és a téma iránt érdeklődőknek.

2023.05.19 orbanzso

Nagyon jó sztori, izgalmas, pörgős, végig fenntartotta az érdeklődésemet. Az első rész után alig vártam a másodikat, remélem ilyen iramban folytatódik.

(2023. 06. 12.)
Az megvan, amikor a Tanú című filmben Bástya elvtárs kiborul, hogy a koncepciós per forgatókönyve szerint őt már nem akarják kinyírni a képzeletbeli ellenségek? Nos, ő biztosan irigykedne a Spy/Master főhősére. Viktor Godenaut, Ceaușescu fiktív kémfőnökét ugyanis legalább három titkosszolgálat akarja megölni. A sorozat HBO romániai, „Írj forgatókö... Több
Aranyélet
2015