Deniel   2018. 12. 08.

Wááá...ez nagyon ott van a helyén! Régen láttam már olyan sorozatot, amit alig lehet abbahagyni, mert látni akarom azonnal a következő részt. Na ez pont ilyen! Végig pörögnek az akciók, egy pillanat unalom nincs benne. 1-1 jelentéktelen részleten érződik, (pl időbeli dolgok) hogy néha átsiklik felette a rendező, de semmit nem ront a színvonalon, teljesen élvezhető. A karakterek, szinkronhangok pedig olyanok, amilyeneknek lenniük kell! Akciókedvelőknek erősen ajánlott kategória :)

jos78   2015. 06. 24.

Szerintem az egyik legjobb sorozat ami fellelhető mostanság. A cselekménye mindig feszesre van hangolva, pörgős és fordulatos. Egy percre sem lankad az ember figyelme, sosem jut eszembe, hogy "nem érdekel" vagy "aludni kellene". Bátran merem ajánlani az akciót kedvelőknek. 5*

ZiggityZag   2016. 04. 25.

A legtökösebb jelenleg is futó széria. Iszonyatosan feszes, akciódús, humoros, látványos, a két főszereplő közötti összhang pedig olyan, amilyet én még egy korábbi akciófilmben sem láttam. Erről a párosról még sokat fognak beszélni, az biztos, ahogy az is, hogy a maga nemében pártalan széria a Válaszcsapás. Ezt így kell csinálni, nálam 5/5, csont nélkül.

acey   2014. 10. 15.

Nagyon kevés hiányzik ahhoz, hogy ez a sorozat felérjen a legjobbak közé. Egy kicsivel több dráma (nem sok, csak azért mégis, a katonaságnak megvannak az árnyoldalai) igen jót tenne, de így is nagyon a helyén van, és más hasonló sorozatot nem is tudok mondani, ami labdába rúghatna mellette. A 24 utoljára egy súlycsoport, de hát nem párhuzamosan futnak, szóval sok értelme nincs a hasonlítgatásnak. De egy szó mint száz, kőkemény és nagyon szórakoztató széria lett a Válaszcsapás, már az elején megfogott, azóta sem enged. Aki egy kis tesztoszteronra, fegyerropogásra és jó kis párbeszédekre vágyik, annak tökéletes választás.

Philip Winchester

A méltán híres sorozat rebootja. Erősen kettős érzések váltott ki belőle, habár nem csak mint kritikus, hanem mint rajongó is írtam a cikket. Egy próbát mindenképp megér. 4/5 több»

A sorozat alapjául Chris Ryan azonos című könyve szolgált. Ryan maga is a brit speciális katonai alakulatának, az SAS tagja volt.

A Válaszcsapás harmadik és negyedik évadának egyes részeit Magyarországon forgatták.

Richard Armitage (John Porter) a forgatás előtt intenzív erőnléti és állóképességi kiképzésen vett részt.