Tyrant - A vér kötelez

Tyrant - A vér kötelez

Tyrant
Videók

A sorozat középpontjában egy átlagos, igénytelen, impulzus nélküli életet élő amerikai család áll, mely belefolyik egy közel-keleti népcsoport viharos és kissé zűrös életébe.

(erare)

Premier: 2014.06.24. | Disney+ (2022.06.14.)

1. évad (2014) - 10 epizód
2. évad (2015) - 12 epizód
3. évad (2016) - 10 epizód

2017.07.02 kmona

Nekem nagyon tetszett a Homeland, így nagyon vártam már Howard Gordon újabb remekét. A sorozat erősen indít, be is zsongtam rendesen, de idővel veszített lelkesedéséből és fényéből. A hangulata viszont nagyon kellemes volt,emiatt néztem végig.

2016.06.19 Remes982

Az első részt nagyon élveztem, a későbbieket már kevésbé - nagyot esett a sorozat színvonala. Kár érte, pedig ígéretesnek indult.

A sorozat cselekménye nagyban hasonlít a szíriai al-Asad dinasztia történelmével.Szerző: erare

Az egyes szereplők közötti interakciók, beszélgetések a Palace Halls-ban, s annak pompázatos termeiben játszódtak. Ezekről az előkelőség, a gazdagság, a harmónia sugárzik, míg az egyes szereplők szobái (pl. Jamalé) fakó, tompa fényűek, komor hangulatot árasztanak - a főhős belső sivár világát tükrözik.Szerző: erare

A pilot epizódot eredetileg Ang Lee rendezte volna, ám a direktor idővel elállt ennek lehetőségétől és helyét David Yates vette át.Szerző: erare

Forgatási helyszínül Izrael egyes városai szolgáltak: Kfar Saba, Petah Tikva és Tel Aviv.Szerző: erare

A második évadban egy beszélgetésből kiderül,hogy Abbudin Szíria és Libanon közelségében helyezkedik el.Szerző: erare

(2015. 05. 06.)
Tyrant
Ugyan jó kezdést ütött meg, és egy ambiciózus alkotásnak tűnik, nem feltétlenül érzem a potenciált a Tyrantben. Több
Spy/Master
Aranyélet