Pókember: Hazatérés (2017)

Spider-Man: Homecoming

ArpiHajdu és Réci   2017. 07. 28.
Képregényhű

Megmondom őszintén, hogy mikor először megtudtam, hogy lesz új Pókember-film, nem hozott igazán lázba. Egy újabb bőrlehúzásnak gondoltam, hiába a Marvel égisze alatt készült, s került ezáltal bele Peter Parker is a „nagyszabású univerzumépítésbe”. Ehhez persze az is hozzátartozik, hogy engem a mostanában nagyon trendi képregény/szuperhősfilmek sem igazán tudnak lázba hozni. Aztán kicsit utána olvastam a dolgoknak, kiderült, hogy a mostani film lesz a leghűbb az alapul szolgáló képregény(ek) szellemiségéhez, egy tinédzserre inkább emlékeztető színész főszerepbe állításával (ezt, mármint a hihető tini karaktert pl. Tobey Maguire és Andrew Garfield esetében is csak egy erős jóindulattal lehetet... több»

dulkap   2017. 08. 01.

A Marvel megcsinálta a Superhero című paródiafilm remake-ét. Gyakorlatilag ugyanaz a történet, ugyanazok a karakterek, ugyanannyira vicces, izgalmas és látványos. Ráadásul a fordulatok is hasonlóak. De nem feltétlenül rossz film, csak semmilyen és igazából inkább szól egy pubertáson áteső fiú vívódásairól a gimiben. Plusz pontok járnak Michael Keaton-ért, a vége főcím alatti The Ramones klasszikusért és hogy a legjobb Pókemberfilm, amit eddig csináltak (még ha nem is indult túl erős mezőnyben.)

Deku   2018. 02. 15.

Kezdése igazán hibátlannak mondható aztán sajnos a folytatás nem volt túl szerencsés. A filmmel első ránézésre semmi bajom nem is lehetne, hisz adott volt egy egész pofás kis történet azonban szerintem túl lett pörgetve az egész és ez nem tett jót neki.

Orosz István   2017. 07. 14.

Számomra, ez a leggyengébb pókember feldolgozás. Nagyon nem tudtam komolyan venni, ezt a sokat bénázó pókembert. Most komolyan tériszonya van a magasban, meg az a ruha extrákkal is erősen túlzás.

GedyPapa   2017. 07. 17.

Nekem nagyon tetszett. Nem voltak nagy elvárásaim a filmhez, mert annyira nem vagyok nagy képregény fanatikus, azonban mind a történetben, mind a poénokban nagyot ütött. Teljesen más volt a megközelítése, mint az előző Pókember filmeknek, ami az előnyére is vált. Sokkal emberibb ez a Pókember, mint az előzőek.

Stan Lee
Stan Lee
Angourie Rice
Michael Keaton

Azt gondolom ajánlanom nem nagyon kell a filmet, mivel valószínűleg mindenki meg fogja nézni. Van aki azért, hogy lefikázza, hogy na már megint egy csináltak egy gagyi Pókember filmet, van aki azért mert fanatikus Pókember/Marvel fan, van aki csak kíváncsiságból, de azt gondolom mindegy miért nézitek meg, mivel mind a fanyalgóknak, mind a rajongóknak kellemes meglepetést fog okozni. A Marvel bebizonyította, hogy igenis lehet egy már megfáradt és elcsépelt franchiseba új életet lehelni. 9/10 több»

Otthon, édes otthon! A Bosszúállók galaxisába beinjektált új Pókember első önálló kalandjában bizonyítást nyer az az eddig is erős gyanú, miszerint a csodálatos és közkedvelt hálószövő akkor a legjobb, ha hazai terepen teng-leng. 85/100 több»

A Pókember: Hazatérés tehát egy bájos, végtelenül szórakoztató, szeretnivaló és könnyed film, ami olyannyira méltón és okosan bánik a Marvel univerzum egyik legismertebb és -közkedveltebb figurájával, hogy a legjobbjai közé emeli azt. 9/10 több»

A film összbevétele 880,2 millió USD.

(czerik)

A film költségvetése 175 millió dollár.

(czerik)

Peter által vásárolt gumicukor lejárati ideje 2018.03.16 amit jól láthatóan mutattak és a Marvelnél nincsenek véletlenek ugyanis ezév március 16-án hozták ki a Bosszúállók:Végtelen háború trailerét.

(AngelCass)