Miután a terrorelhárítással és hírszerzéssel foglalkozó S.H.I.E.L.D. egyik munkatársát megtámadják, a csendes hétköznapjait élő Steve Rogers egy olyan összeesküvés közepén találja magát, amely nemcsak az saját életét, de az egész világot is fenyegeti. Fekete Özveggyel minden erejüket be kell… több»
Amerika Kapitány karakterében elsősorban a II. világháborús szellemi értékek konzerválódtak, a kor nagybetűs "American Dream"-jét képviselte. A háború után azonban új eszmék kerültek középpontba, melyekkel Steve Rogers nem tudott lépést tartani, így ... teljes kritika»
Az új Bosszúállók-filmre való készülés keretében megpróbálom pótolni és/vagy újranézni néhány régebbi MCU-darabot, s mivel az egyik tv-adó műsorra tűzte Amerika Kapitány második kalandját, így éltem a lehetőséggel. Ritkán szoktam képregényfilmre ilye... teljes kritika»
Szeretem a Marvel-filmek világát és az összes eddig megjelent szuperhős-mozit megnéztem (legalábbis 60-ig számoltam "őket"). Az első 10 legjobb Marvel-produkcióban nálam benne van mindhárom Amerika kapitány film (a 2011-es Első bosszúálló, a 2014-es Tél katonája és a 2016-os Polgárháború is). Ha csak ezt a hármat nézem, a Tél katonája bronzérmes, de egy kifejezetten izgalmas, látványos és szórakoztató alkotás. Chris Evans eleve nagy kedvencem (a 2004-es Mobil óta), ebben a moziban pedig elemében játssza Steve Rogerst. Tetszik az is, ahogyan visszahozzák Bucky Barnes karakterét (Sebastian Stan alakítja) és teszik a cselekmény központi figurájává. Mindent egybevéve egy erős 80% -os film (rendezés: 85%, sztori: 80%, színészek: 75%, látványvilág: 85%) Nálam egyértelműen a legjobb Marvelek egyike.
A film összbevétele 714 766 572 dollár volt (imdb.com).
Buckyt balesete után a szovjet szövetségesek képezték át profi szovjet gyilkológéppé, amit többszöri agymosással és hibernálással értek el. Kiképzése során a Vörös Szobában is megfordult, ahol éppen Natasha Romanoff kiképzése is zajlott. Rövid időre szerelmi kapcsolatba kerültek, azonban Buckyt hamarosan hibernálták, hogy lassítsák az öregedését, így később azt is elfelejtette, hogy ismerte Natashát.
(Artemisia )Bucky Barnes ugyan már a Captain America Comics 1. számában debütált 1940-ben, azonban csak 2005-ben vált a tél katonájává. Hosszú időn át Steve segédjeként jelent meg, a 60-as évektől kezdve pedig halottként kezelték a képregények.
(Artemisia )Scarlett Johanson ötlete volt, hogy Natasha egy nyílvessző alakú medált viseljen, ami a Sólyomszemmel való szerelmi kapcsolatára utal.
(Artemisia )Amikor Armin Zola elemzi Natasha fáljait, kijelenti, hogy Natasha 1984-ben született. Az őt alakító Scarlett Johanson szintén 1984-es születésű.
(Artemisia )Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »