Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Amerika Kapitány: A tél katonája (2014)

Captain America: The Winter Soldier

moviemafia   2021. 02. 19.

A Marvel sikeresen megoldotta, hogy a (számomra legalábbis) legsemlegesebb karakterhez is egy élvezhető filmet készítsen. Szerintem a "sólyom" karaktere nem feltétlen illett bele az összhangba, bár ettől függetlenül az ő szereplése is rendben volt. A... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 04. 08.

Nincs benne üresjárat

Az új Bosszúállók-filmre való készülés keretében megpróbálom pótolni és/vagy újranézni néhány régebbi MCU-darabot, s mivel az egyik tv-adó műsorra tűzte Amerika Kapitány második kalandját, így éltem a lehetőséggel. Ritkán szoktam képregényfilmre ilye... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 17.

Az első részben az tetszett, hogy végig vezet a szerény kapitány kialakulásán. Itt pedig már készen van és mindent bevet a már megszokott stílusával. Hatalmas rész ez is.

Orosz István   2017. 07. 22.

Nagyon jó lett méltó folytatása az első epizódnak. Van benne akció érzelem. Szerintem a tél katonája is remek karakter lett, gondolok én az egyben ellenség és barát viszonyra.

Thibo84   2019. 04. 13.

A második rész még több és látványosabb akciót tartogat számunkra, és persze a humor sem marad ki belőle. Barátok feszülnek egymásnak, mialatt újabb szövetséges segíti hőseinket a Hydra elleni küzdelemben. A készítők érdekes csavarokat akarnak belevi... több»

GedyPapa   2017. 03. 12.

Nekem az első jobban tetszett, de ez is bejött. Csak nem kapott el annyira, mint az első, főleg nem a "főgonosz" személye. Viszont Amerika Kapitány hozta azt, amit elvártam és vártam tőle.

Sabnock Sanatory Nézhetetlen  2020. 08. 11.

Kapitány úr.Tessék már elmenni nyugdíjba,és nem minket idegesíteni.Sajnos a szenny csak ömlik,és ömlik.Chris Evans egy borzalom.

Samuel L. Jackson
Anthony Mackie
Joe Russo

Tél Katona, vagyis Bucky Barnes teljes neve James Buchanan Barnes, amelyet az Egyesült Államok 15. elnökéről (James Buchanan) kapott.

Sebastian Stan a forgatási szünetekben sokat gyakorolta a késsel való természetes mozgást és hadonászást.

Jessica Brown Findlay játszhatta volna Sharon Carter szerepét.

Hawkeye is szerepelt az eredeti forgatókönyvben, de nem volt semmi szerepe, ezért kiírták.

Alison Brie sokáig esélyes volt Sharon Carter szerepére.

Majdnem Anna Kendrick kapta Sharon Carter szerepét.

Anthony Mackie Bosszúállók 1,5-nek címezte a filmet.

Felicity Jones is alakíthatta volna Sharon Cartert.

Sharon Carter szerepére esélyes volt Elizabeth Olsen is.

3 nap alatt zajlik a történet, ezért nem tűnik fel a filmben a csapat többi tagja.