81% 1800 szavazat

Joe Russo

FILMINFÓ

Tartalom 1
Hivatalos tartalom

Miután a terrorelhárítással és hírszerzéssel foglalkozó S.H.I.E.L.D. egyik munkatársát megtámadják, a csendes hétköznapjait élő Steve Rogers egy olyan összeesküvés közepén találja magát, amely nemcsak az saját életét, de az egész világot is fenyegeti. Fekete Özveggyel minden erejüket be kell… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok
Premier: 2014.03.13. | Disney+ (2022.06.14.)

Penge  (2025)

Mennydörgők  (2025)

Több

2023.01.14 bkzsani

Nagyon jó, izgalmas film. Minden percét élveztem, nem volt benne semmilyen unalmas, lapos rész. Hanem tele volt meglepő fordulatokkal, jó történettel. Ismét látványos filmet nézhetünk.

2021.08.02 Artemisia

Amerikai álom

Amerika Kapitány karakterében elsősorban a II. világháborús szellemi értékek konzerválódtak, a kor nagybetűs "American Dream"-jét képviselte. A háború után azonban új eszmék kerültek középpontba, melyekkel Steve Rogers nem tudott lépést tartani, így ... Teljes kritika

2020.08.11 Interfectorem Sabnock Nézhetetlen

Kapitány úr.Tessék már elmenni nyugdíjba,és nem minket idegesíteni.Sajnos a szenny csak ömlik,és ömlik.Chris Evans egy borzalom.

2020.08.11 Harper

Az Amerika kapitány trilógia bronzérmese

Szeretem a Marvel-filmek világát és az összes eddig megjelent szuperhős-mozit megnéztem (legalábbis 60-ig számoltam "őket"). Az első 10 legjobb Marvel-produkcióban nálam benne van mindhárom Amerika kapitány film (a 2011-es Első bosszúálló, a 2014-es Tél katonája és a 2016-os Polgárháború is). Ha csak ezt a hármat nézem, a Tél katonája bronzérmes, de egy kifejezetten izgalmas, látványos és szórakoztató alkotás. Chris Evans eleve nagy kedvencem (a 2004-es Mobil óta), ebben a moziban pedig elemében játssza Steve Rogerst. Tetszik az is, ahogyan visszahozzák Bucky Barnes karakterét (Sebastian Stan alakítja) és teszik a cselekmény központi figurájává. Mindent egybevéve egy erős 80% -os film (rendezés: 85%, sztori: 80%, színészek: 75%, látványvilág: 85%) Nálam egyértelműen a legjobb Marvelek egyike.

2015.04.25 Yosihiro

Nagyon jó film:) Látványos akciódús és remek szinészi teljesítény jellemezi. Ezt mindenkinek látni kell :) Üdv Yosihiro

#1

Buckyt balesete után a szovjet szövetségesek képezték át profi szovjet gyilkológéppé, amit többszöri agymosással és hibernálással értek el. Kiképzése során a Vörös Szobában is megfordult, ahol éppen Natasha Romanoff kiképzése is zajlott. Rövid időre szerelmi kapcsolatba kerültek, azonban Buckyt hamarosan hibernálták, hogy lassítsák az öregedését, így később azt is elfelejtette, hogy ismerte Natashát.Szerző: Artemisia

#2

Bucky 1925-ben született.Szerző: Artemisia

#3

Bucky Barnes ugyan már a Captain America Comics 1. számában debütált 1940-ben, azonban csak 2005-ben vált a tél katonájává. Hosszú időn át Steve segédjeként jelent meg, a 60-as évektől kezdve pedig halottként kezelték a képregények.Szerző: Artemisia

#4

Scarlett Johanson ötlete volt, hogy Natasha egy nyílvessző alakú medált viseljen, ami a Sólyomszemmel való szerelmi kapcsolatára utal.Szerző: Artemisia

#5