Amerika Kapitány: A tél katonája (2014)

Captain America: The Winter Soldier

ArpiHajdu és Réci   2018. 04. 08.
Nincs benne üresjárat

Az új Bosszúállók-filmre való készülés keretében megpróbálom pótolni és/vagy újranézni néhány régebbi MCU-darabot, s mivel az egyik tv-adó műsorra tűzte Amerika Kapitány második kalandját, így éltem a lehetőséggel. Ritkán szoktam képregényfilmre ilyet mondani, de jelen esetben az van, hogy: ez igen! A Russo-fivérek egy pörgős darabot tettek le az asztalra, amelyben egy percnyi üresjárat sincs. Az akciójelenetek nagyon jól vannak megkomponálva, ahogy Bucky Barnes karakterének felvezetését is remekül oldották meg. Ami viszont különlegessé teszi jelen képregény-adaptációt, hogy nemcsak egy szimplán látványos akciófilm kerekedett ki belőle (persze a látványra most sem panaszkodhatunk), hanem egy... több»

Deku   2017. 07. 17.

Az első részben az tetszett, hogy végig vezet a szerény kapitány kialakulásán. Itt pedig már készen van és mindent bevet a már megszokott stílusával. Hatalmas rész ez is.

Orosz István   2017. 07. 22.

Nagyon jó lett méltó folytatása az első epizódnak. Van benne akció érzelem. Szerintem a tél katonája is remek karakter lett, gondolok én az egyben ellenség és barát viszonyra.

GedyPapa   2017. 03. 12.

Nekem az első jobban tetszett, de ez is bejött. Csak nem kapott el annyira, mint az első, főleg nem a "főgonosz" személye. Viszont Amerika Kapitány hozta azt, amit elvártam és vártam tőle.

citizenfour99   2016. 03. 09.

Amerika kapitány az egyik legkonzervatívabb szuperhős. Nem véletlenül. Viszont a film és a története jó. Szerintem egy remek karakter. Tessék csak megnézni.

Samuel L. Jackson
Anthony Mackie
Joe Russo

Tél Katona, vagyis Bucky Barnes teljes neve James Buchanan Barnes, amelyet az Egyesült Államok 15. elnökéről (James Buchanan) kapott.

(ArpiHajdu és Réci )

Sebastian Stan a forgatási szünetekben sokat gyakorolta a késsel való természetes mozgást és hadonászást.

Jessica Brown Findlay játszhatta volna Sharon Carter szerepét.