Advertisement
Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Amerika Kapitány: A tél katonája (2014)

Captain America: The Winter Soldier

Érdekességek: Amerika Kapitány: A tél katonája (2014)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Tél Katona, vagyis Bucky Barnes teljes neve James Buchanan Barnes, amelyet az Egyesült Államok 15. elnökéről (James Buchanan) kapott.

Sebastian Stan a forgatási szünetekben sokat gyakorolta a késsel való természetes mozgást és hadonászást.

Jessica Brown Findlay játszhatta volna Sharon Carter szerepét.

Hawkeye is szerepelt az eredeti forgatókönyvben, de nem volt semmi szerepe, ezért kiírták.

Alison Brie sokáig esélyes volt Sharon Carter szerepére.

Majdnem Anna Kendrick kapta Sharon Carter szerepét.

Anthony Mackie Bosszúállók 1,5-nek címezte a filmet.

Felicity Jones is alakíthatta volna Sharon Carter-t.

Sharon Carter szerepére esélyes volt Elizabeth Olsen is.

3 nap alatt zajlik a történet, ezért nem tűnik fel a filmben a csapat többi tagja.

a Tél Katonája képregények írója játssza a filmben magát a Tél Katonáját.

Steven egy jegyzetfüzetbe írja fel, minek kell utánanéznie a modern korból. Ez a bejegyzés országonként más és más. Nekünk lehet semmit nem írtak fel, mert olyan rövid ideig mutatják, hogy el sem lehet olvasni.

A Stark Industries logója látható Falcon felszerelésén.

Mivel a forgatást a Chevrolet szponzorálta, ezért jártak a szereplők ilyen kocsikkal.

Hayley Atwellt számítógépes grafikával öregítették meg.

Anthony Mackie mindent bevetett, hogy szerepet kapjon a szuperprodukcióban. Egy nyilatkozatában kifejtette, örül, hogy egy új néger szuperhőst adhatott a fekete srácoknak.

Sebastian Stan a Tél Katonájának megformálásához az edzések mellett alaposan felkészült a KGB-ből, az agymosásból, és megtekintett egy csomó kémfilmet.

Chris Evans komolyan vette a filmre való felkészülését, többféle sportot is űzött: karatézott, bokszolt, gimnasztikázott, de kipróbálta magát a parkourben és a brazil jiu-jitsuban is.

A film 170 millió dollárból készült el. Világszerte 714,421,503 dollárt termelt. Hazai/Nemzetközi eloszlásban így fest a dolog ( 36.4% - 63.6% ).

(citizenfour99)

A stáblistát követően két extra jelenetet is tartalmaz a film.

Az Amerika Kapitány: A tél katonája a Marvel franchise legkevesebb CGI jelenetét tartalmazó filmje.

A film cselekménye két évvel a Bosszúállók után játszódik.

Batroc szerepében az UFC váltósúlyú világbajnokát, Georges St-Pierre-t láthatjuk.

Robert Redford azonnal elvállalta a szerepet, ugyanis unokái nagy rajongói a Marvel filmeknek.

Chris Evans és Scarlett Johansson legtöbb párbeszédüket maguk írták.

A jelentsort, melyben Steve Rogers rádöbben, mi történt a csapatával, eredetileg a Bosszúállókhoz (2012) forgatták.