Batman Superman ellen - Az igazság hajnala (2016)

Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman Superman ellen - Az igazság hajnala

erare   2016. 04. 03.

Tényleg borzalmas volt. Pedig én azért megnézem és lelkesedem is ezekért a szuperprodukciós csodapasikat és férfias nőket felvonultató felnőtt mesékért, de ez unalmas volt és még csak látványosnak sem volt mondható. Semmi humor, habár Jeremy Irons figurájába próbáltak csempészni némi mosolyfakasztó viccelődősös megnyilvánulásokat, de ez vajmi kevés volt ahhoz, hogy azt a depresszív lehangoló sztori- és képi világot kicsit feloldja, amiben két és fél órán át részem volt. Jesszusom. Rettenet. És a színészek. Atya-gatya. Testi felépítéseken és szuperhősruhában remekül mutató és domborodó vonulatokon túl semmi. Semmi játék, semmi kreativitás, semmi jó. Ahh, kérem, ne tessék megnézni ezt a filmet. Időpocsékolás.

dulkap   2016. 03. 25.
Épül a DC univerzum

Igazából még hivatalos premier nem is volt, de már jöttek a negatív vélemények, bár ez várható is volt. Zack Synder-t mostanában divat szidni, pedig a legnagyobb hibája, hogy egyre kevésbé látni a filmjein a kézjegyét. Viszont én mindezek ellenére már nagyon régóta vártam a filmet, direkt kerülve minden előzetest is. Ezt azonban sajnos nem úsztam meg és egy korábbi trailer elbizonytalanított, főleg a nagyon gyenge CGI miatt. Szerencsére ezen az előzetes után még dolgoztak a szakemberek, így látvány tekintetében nem lehet a filmre panasz, pedig nem 2 és fél óra pusztításból áll csak a film. Persze negatívumok is vannak a filmben, ami sajnos pont a két kultikus hős összecsapásán éri el a mélyp... több»

HercegPeter   2016. 12. 08.

Nagy vagyok a szuperhősös filmek szerelmese és ettől sem lettem az. Nem tudom, mire ez a nagy lelkesedés, mikor kijön egy új része akármelyiknek. Egyik sem tud a képregénynél, esetleg a rajzfilmnél jobb lenni. Ez a film is nagyon gyenge. Sem a történet, sem a szereplők nem fogtak meg. Látványban természetesen jók, de ez csak pénz kérdése. Spoiler!! Az pedig, hogy amiatt békültek ki, mert ugyanúgy hívják az anyjukat, nevetséges.

Orosz István   2016. 05. 19.

Moziba néztem.Bár ne tettem volna. Egy szóval nagy része időhúzás. Mondjuk Lex karakterét alakító színész aki kicsit meghazuttolja a képregények által alakított karaktert de az az őrültség még persze a színész választás mégis ütős. A történetnek nincs nagyon vezérfonala keb az első óra én szerintem beleférne 10 percbe. A marvel szinvonálat soha nem fogja megütni. Persze ez a film valamennyire a rendező hibája akinek a kezőből láttam már jobb munkát.

andor50   2016. 04. 16.

Ben Affleck valóban jó volt Batman-nek, és Henry Cavill is Supermannek. Az tény, hogy a film nagyon sok hibával küszködik, Zack Snyder borzasztó rendező, ezt Az acélemberrel is bizonyította. Ettől függetlenül nekem teljes mértékben szórakoztató volt a film, a két főszereplő, illetve Jesse Eisenberg miatt megérte a mozijegy árát.

Jeremy Irons
Laurence Fishburne
Jeffrey Dean Morgan
Will Smith
Will Smith
Jeremy Irons
Laurence Fishburne
Henry Cavill

Két ilyen ikonikus karakter összecsapása ettől még a nagyvászonért kiált és vétek lenne kihagyni, de az alapok ettől még gyenge lábakon állnak ahhoz, hogy egy érdemi univerzumot elhordjanak a vállukon. A Marvel továbbra is hátradőlhet, avagy hogy egy klasszikust idézzek: ”Feltöretlen tojásokból nem süthetünk rántottát.” 68/100

A lényeget azonban muszáj hangsúlyoznom: ez a film hihetetlenül unalmas. Két és fél órás szenvedés a nagy büdös semmiért. Ez egy olyan pettingje az Igazság ligájának, amiben a feleknek elmegy a kedve a szextől, meg úgy minden mástól is. Nem ezt vártam, és most hihetetlenül csalódott vagyok. 3/10 több»

Fogj egy Superman és egy Batman képregényt, vágd ki a képkockákat, tedd egy zsákba, rázd jól össze és borítsd ki. Érted? Nem érted. 5/10

A film 278 735 610 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 185 397 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az ominózus csata a két szuperhős között mindössze néhány perces.

(HETEDIK )

A film rengeteg negatív kritikát kapott.

(HETEDIK )

Batman annak ellenére edz, hogy kriptonitot használ Superman ellen.