Batman Superman ellen - Az igazság hajnala (2016)

Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman Superman ellen - Az igazság hajnala

erare   2016. 04. 03.

Tényleg borzalmas volt. Pedig én azért megnézem és lelkesedem is ezekért a szuperprodukciós csodapasikat és férfias nőket felvonultató felnőtt mesékért, de ez unalmas volt és még csak látványosnak sem volt mondható. Semmi humor, habár Jeremy Irons figurájába próbáltak csempészni némi mosolyfakasztó viccelődősös megnyilvánulásokat, de ez vajmi kevés volt ahhoz, hogy azt a depresszív lehangoló sztori- és képi világot kicsit feloldja, amiben két és fél órán át részem volt. Jesszusom. Rettenet. És a színészek. Atya-gatya. Testi felépítéseken és szuperhősruhában remekül mutató és domborodó vonulatokon túl semmi. Semmi játék, semmi kreativitás, semmi jó. Ahh, kérem, ne tessék megnézni ezt a filmet. Időpocsékolás.

dulkap   2016. 03. 25.

Igazából még hivatalos premier nem is volt, de már jöttek a negatív vélemények, bár ez várható is volt. Zack Synder-t mostanában divat szidni, pedig a legnagyobb hibája, hogy egyre kevésbé látni a filmjein a kézjegyét. Viszont én mindezek ellenére már nagyon régóta vártam a filmet, direkt kerülve minden előzetest is. Ezt azonban sajnos nem úsztam meg és egy korábbi trailer elbizonytalanított, főleg a nagyon gyenge CGI miatt. Szerencsére ezen az előzetes után még dolgoztak a szakemberek, így látvány tekintetében nem lehet a filmre panasz, pedig nem 2 és fél óra pusztításból áll csak a film. Persze negatívumok is vannak a filmben, ami sajnos pont a két kultikus hős összecsapásán éri el a mélypontot a maga durcás harcával és a botrányosan rossz világítós denevérmaszkkal. De mindez 10-15 percet tesz ki a filmből, így összességében nekem tetszett a film. Lehet, hogy sokan vitába szállnának velem, de Affleck minden idők legjobb választása Bruce Wayne szerepére. Ő az első aki küllemében és felépítésében a leginkább emlékeztet a képregényekben látott Wayne-hez, így én nagyon várom az új Batman-t, hiszen rendezőként már bizonyított.
Egyébként Cavill is jó választás Superman-ként, bár valószínűleg sosem fogok azzal megbékélni, hogy senki nem ismeri fel, mikor csak egy sima szemüveg az álcája...
A DC láthatóan próbálja kialakítani a saját univerzumát és beemelni minél több szuperhőst, de sajnos az tény, hogy nagy a lemaradás a Marvel-lel szemben, egyrészt a hőseik kevésbé populárisak, másrészt sötétebbek és nem olyan könnyedén humorosak, mint Marvelnél. De az jól látható, hogy elkezdték kiépíteni az utat a Justice League filmhez, amiben a következő lépés a számomra nagyon várós Suicide Squad....

TribeBubu   2016. 04. 05.

Rengeteg köpködő véleményt hallottam/olvastam erről a filmről. De azt hiszem, első sorban azoknak nem tetszett, akik megszokták a Disney-Marvel szerelemgyerekeket. Jómagam azokért nem kimondottan rajongok, (de a Bosszúállók eddig megjelent két részét egészen szórakoztatónak találom, az Amerika kapitány vonal pedig kimondottan tetszik,) mert sok tartalmuk nincs. Zack Snyder viszont az Acélemberrel merész kísérletet tett, amit a Batman Superman ellennel logikusan folytatott, vagy inkább az abban ábrázolt alternatív DC univerzumot tovább építette. A megrögzött DC képregényfanatikusok nagy része szintén furcsán fog nézni erre franchise-ra (legalábbis egy ideig) mivel sokkal sötétebb a régi képregényváltozatoknál, mind látványban, mind történetben. Ez mondjuk betudható Tim Burton Batmanjeinek és a Sötét Lovag trilógiának, vagy Frank Miller Batman újításának.
Ha viszont nem változtatnak semmin a film készítői vagy olyan hatása lett volna a filmnek, mintha a Bosszúállókat koppintották volna vele, vagy valami elcsépelt látványfilm lett volna az eredmény.
A DC filmeket ezek szerint ebbe a sötét hangulatú irányba szeretnék terelni, ami a felnőttebb, komolyabb nézőket célozza (bár ez nem biztos, hogy nyerő húzás egy képregényfilmnél, pláne ha ezekről a klasszikus hősökről szól.)
Nem mondom, hogy életem legjobb filmélménye volt, viszont izmosabbnak vélem, mint Snyder filmjeit általában. Nem tökéletes film, ez tény, de ha valaki szerint konkrétan rossz, azzal szerintem valami nincs rendben, vagy simán elfogult. Azt is elfogadom, ha egyesek nem vevők az ilyesmire. Meggyőződésem, hogy a néző azt kapja, amit az előzetes ígér, így aki látta azt, és nem tetszett neki, mégis jegyet váltott a filmre, magára vessen.
Engem mindenesetre kíváncsivá tett, várom a folytatás(oka)t és a majdani eredettörténeteket (utóbbiakat jóval kevésbé.)
Amik nem nyerték el a tetszésemet: Ben Affleck itt sem erőltette meg magát Batman bőrében (hozzáteszem, nem is feltétlenül kívánt a szerep komolyabb színészi alakítást; Henry Cavill sem próbál Supival aranyszobrocskához jutni.) Kicsit nagyobb sztorira számítottam. Nem rossz, sőt jó, de messze van az eget rengetőtől. A zenét nem találtam kellőképpen fülbemászónak, (igaz, mostanában sajnos nagyon ritka az ilyen filmzene,) kivéve az „Is she with you?” című darabot, az viszont nagyon el lett találva. Itt-ott feltűnt pár olyan dolog, mintha a Marvel Bosszúállóit akarnák másolni, vagy kenterbe verni.
Az viszont kimondottan tetszett, hogy voltak benne olyan részek, amik a későbbi filmekre mutatnak (sok fanyalgó írásban ezeket értelmetlen kicsapongásoknak titulálták. WTF?)
Összegezve, hibái ellenére egyáltalán nem bántam meg, hogy kifizettem a mozijegy árát, sőt alig várom, hogy megjelenjen Blu-rayen. (Főleg, hogy korhatáros, bővített változatban is ki fog jönni!)

HercegPeter   2016. 12. 08.

Nagy vagyok a szuperhősös filmek szerelmese és ettől sem lettem az. Nem tudom, mire ez a nagy lelkesedés, mikor kijön egy új része akármelyiknek. Egyik sem tud a képregénynél, esetleg a rajzfilmnél jobb lenni. Ez a film is nagyon gyenge. Sem a történet, sem a szereplők nem fogtak meg. Látványban természetesen jók, de ez csak pénz kérdése. Spoiler!! Az pedig, hogy amiatt békültek ki, mert ugyanúgy hívják az anyjukat, nevetséges.

Orosz István   2016. 05. 19.

Moziba néztem.Bár ne tettem volna. Egy szóval nagy része időhúzás. Mondjuk Lex karakterét alakító színész aki kicsit meghazuttolja a képregények által alakított karaktert de az az őrültség még persze a színész választás mégis ütős. A történetnek nincs nagyon vezérfonala keb az első óra én szerintem beleférne 10 percbe. A marvel szinvonálat soha nem fogja megütni. Persze ez a film valamennyire a rendező hibája akinek a kezőből láttam már jobb munkát.

Jeremy Irons
Laurence Fishburne
Jeffrey Dean Morgan
Will Smith
Will Smith
Jeremy Irons
Laurence Fishburne
Henry Cavill

Két ilyen ikonikus karakter összecsapása ettől még a nagyvászonért kiált és vétek lenne kihagyni, de az alapok ettől még gyenge lábakon állnak ahhoz, hogy egy érdemi univerzumot elhordjanak a vállukon. A Marvel továbbra is hátradőlhet, avagy hogy egy klasszikust idézzek: ”Feltöretlen tojásokból nem süthetünk rántottát.” 68/100

A lényeget azonban muszáj hangsúlyoznom: ez a film hihetetlenül unalmas. Két és fél órás szenvedés a nagy büdös semmiért. Ez egy olyan pettingje az Igazság ligájának, amiben a feleknek elmegy a kedve a szextől, meg úgy minden mástól is. Nem ezt vártam, és most hihetetlenül csalódott vagyok. 3/10 több»

Fogj egy Superman és egy Batman képregényt, vágd ki a képkockákat, tedd egy zsákba, rázd jól össze és borítsd ki. Érted? Nem érted. 5/10

Az ominózus csata a két szuperhős között mindössze néhány perces.

(Hetedik )

A film rengeteg negatív kritikát kapott.

(Hetedik )

Batman annak ellenére edz, hogy kriptonitot használ Superman ellen.