Bosszúállók: Ultron kora (2015)

Avengers: Age of Ultron

HETEDIK   2020. 04. 30.

Az übergáz Bosszúállók sorozat legnézhetőbb epizódja, persze így is van gagyi jelenet bőven, ez a főgonosz robot meg minden idők egyik legbénább rosszfiúja. A Hulk vs Ironman jelenet viszont nagyon ott van, dob az egészen még egy csillagot...

ArpiHajdu és Réci   2018. 05. 15.

Az a helyzet, hogy a Bosszúállók második kalandja sokkal jobban bejött, mint az első felvonás. Persze ezt be lehetne tudni annak is, hogy egyre jobban elmélyedek az MCU világában, de akkor is. Jobban tetszik az antagonista, jobban tetszenek az újonna... több»

dulkap   2015. 05. 07.

Igazából van, ami jobb benne és van, ami rosszabb, mint az első részben. Az első rész történetében is voltak fekete pontok, de itt ezek mellet még több benne a kidolgozatlanság és az alibi megoldás. Például az ikrek indítéka. vagy az olyan önismétlő ... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 10.

Nagyszerű film. Látványos effektek, jó pár csavarral a filmben. Egyszerűen zseniális a rendezés, a story, bármikor szívesen megnézem a filmet.

indingo   2017. 12. 24.

Összeeresztették a sok szuperhőst egy filmbe...de minek. Olvastam róla, hogy a Lokis jeleneteket kivágták belőle, mert összezavarta volna a nézőket. Lehet, hogy benne kellett volna hagyni. A története túl egyszerű, semmi csavar vagy fordulat nincs benne.

Deku   2017. 07. 24.

Marvel film így nekem nagyon nagy bakik kellettek volna ahhoz, hogy ezt a filmet ne kedveljem. Nagyszerű volt most is, zeneileg kiváló, poénokban is erős az akcióról nem is beszélve.

dailyfilmsan   2019. 04. 22.

Szuperül lett megcsinálva, tökéletesen illik a Marvel világába, mégis számomra nem az igazi. Kell a történetbe egy ilyen rész is, de nekem ez lehangoló, hiszen nem volt egy erős főgonosz a történetben. Kapunk morzsákat az X-man univerzumból is, ami ... több»

Don Cheadle
Thomas Kretschmann
Anthony Mackie
Don Cheadle
James Spader
Claudia Kim
Andy Serkis
Robert Downey Jr.

A film összbevétele 1 402 805 868 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 545 880 057 forintot termelt.

A Marvel filmjei közül ebben van a legtöbb effekt körülbelül 3000.

(Laca//Ho/rr/oR//)

Jelenleg (2016. aug.) a 4. legjobb nyitóhétvégével rendelkező film Amerikában.

2015-ben a 3. legtöbb bevételt termelő film volt.

A 3. legtöbb bevételt hozó képregényfilm jelenleg. (2016 aug.)

Eredetileg Pepper Pots is szerepelt volna a filmben, de végül kivágták.

(sz.marci)

A rendező mikor megkereste Elisabeth Olsen-t Skarlátboszorkány szerepére, kijelentette, hogy megnyugodhat, nem képregényhű ruhát kell viselnie.

(sz.marci)

A filmben a bosszúállók még mindig nem tudják, hogy Phil Coulson életben van.

(sz.marci)

Chris Evans (Amerika Kapitány) állítása szerint a hivatalos bejelentésig nem tudta, mi lesz a film alcíme. Chris Hemsworth (Thor) és Cobie Smulders (Maria Hill) pedig mindketten bevallották, hogy fogalmuk sem volt ki az az Ultron.

(AngelCass)

Képregényben ereditleg Ultront, hangya(Antman teremtette.

(Orosz István)

Az Avengers: Infinity War-t még a második rész előtt bejelentették.

(Archívum)

3 évvel ezelőtt új időszámítás kezdődött a képregényfilmek világában. A Bosszúállók elsöprő sikere nyomán a Marvel öles léptekkel elindult a mennybe menetel rögös útján. több»

Egy újabb korszak rázult le a Marvel mozis univerzumában a Bosszúállók: Ultron kora (Avengers: Age of Ultron, 2015) megjelenésével, ami nem véletlenül döntögetett rekordokat a mozik kasszáinál. több»

Eldördült a nyári szezon kezdetét jelző startpisztoly; mit pisztoly, ágyú! A Marvel szuperhősökből álló válogatottja megint lerohanja a mozikat. több»