Bosszúállók: Ultron kora (2015)

Avengers: Age of Ultron

Érdekességek: Bosszúállók: Ultron kora (2015)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film összbevétele 1 402 805 868 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 545 880 057 forintot termelt.

A Marvel filmjei közül ebben van a legtöbb effekt, körülbelül 3000.

(Laca//Ho/rr/oR// )

Jelenleg (2016. aug.) a 4. legjobb nyitóhétvégével rendelkező film Amerikában.

2015-ben a 3. legtöbb bevételt termelő film volt.

A 3. legtöbb bevételt hozó képregényfilm jelenleg. (2016. aug.)

Eredetileg Pepper Pots is szerepelt volna a filmben, de végül kivágták.

(sz.marci)

Mikor a rendező megkereste Elisabeth Olsent Skarlátboszorkány szerepére, kijelentette, hogy megnyugodhat, nem képregényhű ruhát kell viselnie.

(sz.marci)

A filmben a bosszúállók még mindig nem tudják, hogy Phil Coulson életben van.

(sz.marci)

Chris Evans (Amerika Kapitány) állítása szerint a hivatalos bejelentésig nem tudta, mi lesz a film alcíme. Chris Hemsworth (Thor) és Cobie Smulders (Maria Hill) pedig mindketten bevallották, hogy fogalmuk sem volt ki az az Ultron.

(AngelCass)

Képregényben ereditleg Ultront, hangya(Antman teremtette.

(Orosz István)

Az Avengers: Infinity Wart még a második rész előtt bejelentették.

(Archívum)

A Hulkbuster páncélhoz összesen hét arcreaktor kell, nem számítva az egyet, ami a benne lévő Vasembert is élteti.

(Archívum)

Tony Starkot eddig minden részben elkezdte valaki fojtogatni.

(Archívum)

Az Ultron kora alcímet egy 2013-as képregényről kapta.

(Archívum)

Joss Whedon azért akarta Higanyszálat és Skarlát boszorkányt, mert az ő erejük vizuálisan is látványos és eltérő a megszokottaktól.

(Archívum)

Robert Downey Jr.-nak már csak a harmadik részre lett volna szerződése, de rekordösszegért sikerült szerződtetni őt az „Amerika kapitány: Polgárháború”-ra is.

(Archívum)

Joss Whedon csak és kizárólag James Spadert volt hajlandó Ultron szerepére szerződtetni, mivel nagyon kedveli a hangtónusát.

(Archívum)

Ultron a filmben Pinokkiótól idéz, és ahhoz is hasonlítja magát. Külön érdekesség még, hogy a Pinokkió című élőszereplős filmben Robert Downey Jr. lesz Gepetto.

(Archívum)

Aaron Taylor-Johnos és Elizabeth Olsen, akik egy ikerpárt alakítanak, már szerepeltek együtt filmben, 2014-ben a Godzillában játszottak férj és feleséget.

(dittee)

Aaron Taylor-Johnsonnak le kellett adnia az izomzatából, mivel a karaktere, Higanyszál futó, akik pedig általában vékonyabbak.

(dittee)

A film forgatása alatt Scarlett Johansson várandós volt, ezért az ő jeleneteivel kezdték a felvételeket, hogy ne látszódjon az állapota.

(dittee)

Közel 3000 vizuális effekt található a filmben, amivel a Marvel filmek között az élre tört.

(dittee)

Higanyszál karaktere nemcsak ebben a filmben tűnik fel, hanem az X-Men: Az eljövendő múlt napjaiban is, azonban két különböző színész formálja meg.

(dittee)

Eredetileg a Tom Hiddleston által alakított Loki is szerepelt volna a filmben, és bár a jelenetet leforgatták, végül mégis kivágták a jelenetét. 'Thor egyik álom jelenetében szerepeltem. Egy napot forgattam, és nagyon élveztem, majd jött egy hívás Kevin Fiege-től, hogy a tesztvetítésen a nézők túlhangsúlyozták Loki karakterét. Azt gondolták, hogy mivel én is szerepelek benne, én irányítom Ultront, emiatt azonban nem felelt volna meg a film a nézői elvárásoknak, így hát Joss és Kevin úgy döntöttek: Vágjuk ki, mert csak összezavarja az embereket' - árulta el a színész.

A Bosszúállók: Ultron kora majdnem 800 millió dollárt hozott a mozipremiert követő két hétben.

(ZeroHero)