Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

A galaxis őrzői (2014)

Guardians of the Galaxy

indingo   2017. 04. 12.

Olyan szedett-vedett volt a film, mint a társaság is. Kellett egy jó pasi, egy állat, egy növény meg valami színes. A története attól még, hogy az űrben játszódott nem dobott rajta sokat. A zenék tetszettek.

Deku   2017. 07. 25.

Nagyon pörgős, extrém humoros és akciódús volt. Nekem nagyon tetszett. Minden téren tökéletesen teljesített, látványos és azok a zenék nagyon nagyon feldobták a filmet.

Orosz István   2016. 05. 28.

Nem a legjobb marvel film. Nekem egyszer nézhető max 2x kicsit gyengének tűnik. Ha a bosszúállók összeboronálják remélem nem fogja levinni a színvonalat! Kicsit nekem idegennek tűnik a jól megszokott marvel szuperhősöktől. Nem is nagyon tudom elképzelni pl a vasembert vagy a mosómedvét egy csapatban, szóval érdekes lesz.

Hetedik   2018. 01. 04.

Nehéz manapság eredeti sztorival előrukkolni az álomgyárban, hisz a filmművészet oltárán már rengeteg ötletet ellőttek, főleg a sci-fi műfajában. Ez a Marvel produkció sem találja fel a spanyol viaszt, hisz nyíltan lop a legnagyobb űreposzokból, leginkább a Star Warsból, a Star Trekből de még a Függetlenség napjából is, elég a filmvégi csatajelenetre gondolni. Amitől viszont elégedetten csettinthetnek a scifi kedvelők, az a baromira eltalált karakterek és az általuk képviselt humor. A film szándékosan nem veszi magát komolyan, azonban a végén van két olyan jelenet, amitől bevallom kicsordult a könnyem. SPOILER!!! Az egyik mikor zuhanás közben vagány mosómacink megkérdi ágas barátjától, miért áldozza fel magát értük, ő pedig egyik ágacskájával megsimogatja az arcát és kicsordulnak a könnyei. A másik mikor a zuhanás után a mosómaci siratja barátját, Bautista pedig melléül és megsimogatja buksiját. SPOILER VÉGE!!! Marvel filmben ilyen mély érzelmeket talán még nem is láttam, annak ellenére, hogy alapvetően egy überlaza vígjátékról beszélünk. A rendezés tűpontos, a látvány elképesztő, a színészek pedig hozzák, amit egy ilyen nagy költségvetésű mozi megkövetel. Külön öröm volt látni Glenn Closet, hisz ő még mindig az egyik legjobb színésznő a világon. Kár hogy csak kurta szerepet kapott. A zene pedig hab volt a tortán. Remek mozi ez kérem, ami azon felül hogy pokolian vicces, elképesztően látványos, néhol még könnyfakasztóan érzelmes is, tudott friss vért pumpálni az álomgyár alaposan kifulladt tüdejébe.

puffancshercegnő   2016. 09. 11.

Nem vagyok oda a marvel filmekért, de ez felüdülés volt. Jó a sztorija, jók a karakterek, izgalmas, és egész vicces. Chris Pratt miatt érdemes megnézni. És talán az egyik legjobb soundtrackje van, az ilyen stílusú filmek között

Űrlordnak egy Sony TPS-L2 típusú kazettás lejátszója van a filmben, ami minden idők legelső walkmanje volt 1979-ben.

(XETH )

Amikor Űrlord elejti a gömböt a Gyűjtőnél, az valójában nem volt beleírva a szerepbe. De ez a kis baki annyira illett a karakterhez, hogy végül bent hagyták.

(XETH )

Chris Pratt eltulajdonította az Űrlord jelmezét, de kizárólag csak azért, hogy ha gyermekkórházakba ellátogat, fel tudja venni.