A galaxis őrzői

Guardians of the Galaxy

Yondu Udonta a képregényekben sokkal komolyabb, spirituálisabb volt.Szerző: Lipót Testvér

Groot eredetileg egy farönkre emlékeztető húszméteres óriás volt, aki az „X bolygó” uralkodója. Még az első Galaxis Őrzői képregény előtt. Választékosan beszélt.Szerző: Lipót Testvér

83 ezer 871 fő halt meg afilmben, ez eddig a filmtörténelem legtöbb halála.Szerző: Norbi

Űrlordnak egy Sony TPS-L2 típusú kazettás lejátszója van a filmben, ami minden idők legelső walkmanje volt 1979-ben.Szerző: XETH

Amikor Űrlord elejti a gömböt a Gyűjtőnél, az valójában nem volt beleírva a szerepbe. De ez a kis baki annyira illett a karakterhez, hogy végül bent hagyták.Szerző: XETH

Chris Pratt eltulajdonította az Űrlord jelmezét, de kizárólag csak azért, hogy ha gyermekkórházakba ellátogat, fel tudja venni.Szerző: XETH

Groot hangját Vin Diesel adta, aki az "Én vagyok Groot"-ot több, mint ezerszer vette fel. Szerző: Shelby07

Chris Pratt a meghallgatáson a 2009-es Star Trekből idézett, ahol Zoe Saldana is szerepelt, mégpedig Nyota Uhurát személyesítette meg. Szerző: Shelby07

Különbség a képregény és a film között az, hogy bár a képregényben Peter Quill-t tolvajok nevelték fel, a filmben viszont anyja ember, apja pedig egy más bolygóról származó lény. Szerző: Shelby07

2008-as képregényen alapul a film, de Yondu az 1969-es képregényben nem szerepel, így a két képregény ötvözéséből született meg a film. Szerző: Shelby07

Star-Lord szerepére többen is jelentkeztek, többek között olyan színészek, mint Jensen Ackles, Wes Bentley és Jim Sturgess, de végül Chris Pratt kapta meg ezt a szerepet. Szerző: Shelby07

David Tennant, Sharlto Copley, Jim Carrey és még Adam Sandler is adhatta volna Rocketnek a hangját, de mindannyian elutasították. Szerző: Shelby07

Zoe Saldana, aki Gamora karakterét alakította a forgatás során majdnem eltörte Chris bordáit.Szerző: Shelby07