Játssz egy LG Q6-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Thor: Ragnarök

(Thor: Ragnarok)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 05.

Azt már többször leírtuk, hogy nem vagyunk képregény/szuperhősfilm fanok, s bár idén meglepő módon volt két zsánerbeli alkotás (a Galaxis őrzői Vol. 2 és a Pókember: Hazatérés), amely tetszett, de az igazi még mindig várat magára. Mindezek fényében azt kell mondjam, hogy a Thor: Ragnarök már egész jó úton haladt ahhoz, hogy a kedvenc szuperhősös mozim legyen (ez már azért is érdekes, mert a mennydörgés istenének első két kalandja finom szólva sem nyerte el a tetszésemet). Talán a hangulatos előzetesek, talán a rendező személye, nem tudom, de ennek a filmnek szinte minden egyes percét élveztem, s ne felejtsük el, hogy egy 130 perces menetről van szó! Lássuk a részleteket: Az első két Thor filmnél az volt az érzésem, hogy túl komolyan veszik magukat, amely az elsőnél a gagyiságot, a második esetében az unalmat eredményezte. Valószínűleg a Ragnarök készítői is érzékelték az előzmények (de főként a második rész) gyengeségeit, így adnak is nekik egy kis kritikai élt azzal a kínos paródia színdarabbal, amit ál-Loki és ál-Thor játszik el a film legelején. Nos, a harmadik rész a komolyságot úgy ahogy van száműzte, s sikerült olyan szinten a maximumra járatni a humorfaktort, hogy az egész már-már a paródiába ment át (a jó értelemben vett paródiába, teszem hozzá). S mikor már azt gondoltuk, hogy kész, eljött a totális bohóckodás ideje, akkor mindig sikerült visszatáncolni oda, hogy egy érdemi történetet kapjunk. Talán ennél a pontnál érdemes azt látni, hogy Taika Waititi személyében végre fölfedezhető volt az, hogy a direktor nemcsak a producerek „bábja”a Marvelnél, hanem ha arról van szó, akkor képes az egyéni látásmódját is belevinni egy ilyen kötött pályán mozgó valamibe, mint az MCU. A humor mellett pedig ne feledkezünk meg a karaktereinkről: Thor öntelt, fennhéjázó jellemére végre megfelelő módon sikerült építeni, mintha a Ragnarökben látható szőkeség a korábbiak szöges ellentéte lenne, szintén a jó értelemben. Emellett ott van még az én kedvencem Hulk/Mark Ruffalo, aki olyan, mint egy óriás zöld bébi és akinek minden egyes megnyilvánulása garantált öröm. (nem véletlenül, minden Marvel filmben kell legyen egy cuki szuperhős, a slusszpoén itt az, hogy egy óriás gyilkológép kerül ebbe a szrepbe). No és persze Loki, aki hozza a tőle megszokott vonásokat (bíznak benne, átveri a társait, megint bíznak benne, megint átverik), amely ugyan a többedik film után kissé unalmas, de azért benne is vannak rejtett tartalékok (lásd: „Segítség” jelenet, valamint az első jelenete sem semmi, amikor kiderül, hogy fatert elküldte pihenni a Földre egy öregek otthonába). Az újak közül megemlíteném Jeff Goldblumot, akinek a ripacskodás még sosem állt ilyen jól, Tessa Thompsonnak köszönhetően pedig van egy újabb belevaló csaj a Marvel filmekben. A sok jó mellett azért nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az érdemi főgonoszt illetően a stúdió továbbra is hadi lábon áll, s ez alól Hela sem kivétel: megjelenik, kijelenti, hogy ő a legyőzhetetlen gonosz, úgy tűnik, hogy győz, aztán mégsem. Elnézést, de azért ennél többre lenne szükség, s egy ilyen egydimenziós szerepre kár eltékozolni egy olyan színészt, mint Cate Blanchett. Összegezve: a Ragnarök a hibái ellenére egy korrekt, szórakoztató, élvezetes mozi lett, merem ajánlani azoknak, akik szerették, s azoknak is, akik nem szerették a korábbi Thor-filmeket, hiszen a trilógiából messze ez a legjobb. Azoknak azonban, akik az MCU-val még ismerkedési fázisban vannak (jelen sorok írói is ilyenek), nem árt némi felkészültség, hiszen itt már bővelkedünk utalásokban az univerzum egyes filmjeire (pl. Doktor Strange megjelenése, nem beszélve az egyik stáblista utáni jelenetre), amelyek akárhogy is nézzük, befolyásolják az élményt.

dulkap   2017. 11. 09.

A Marvel megcsinálta a Marvel filmek jó értelemben vett paródiáját, nagy Star Wars hatással. A film igazából egy akció dús vígjáték, ami kicsit kilóg a sorozatból. Jó poénok, látványos film, bár kicsit hosszú vígjátéknak. Vicces, hogy ha a DC csinált volna egy ennyire komolytalan filmet, simán lehúznák a kritikák, hogy ilyet nem lehet. :)

Shelby07   2018. 01. 30.

Először kicsit féltem, amikor megtudtam, hogy más rendezte ezt a részt, de azt hiszem elég jó lett. Tetszett, hogy vittek bele humort és először kicsit furcsa volt, de aztán nagyon megtetszett ez a humorosabb Thor. Csak azért adok neki 4 pontot, mert a vége egy kicsit csalódás volt, de azt leszámítva az egész nagyon jó volt, élveztem.

Orosz István   2017. 12. 05.

Nekem nagyon tetszett, humoros volt akció dús, na meg amit külön értékelek néhol kiszámíthatatlan. Hulk nagyon brutál volt benne, és jó volt egy picit értelmes formában látni m csak amikor őrjöng.

Deku   2017. 11. 05.

Igazán jó kis film lett. Erősen szakított az előző két rész stílusával, itt kicsit olyan Deadpool feeling-em volt rögtön az elején ezzel az önmagában beszélő, poénkodó karakterrel. Furcsálltam az elején de tetszett ez a felállás is. Nagyon jó volt látni, hogy Thor karaktere lazább, humorosabb lett. Látványügyileg nagyon rendben volt és több helyen is kirázza az embert a hideg és ehhez nagyban hozzájárult a filmnek a zenéje. Összességében üdítő és hangulatos Marvel film.

Idris Elba
Idris Elba
Ray Stevenson
Taika Waititi

A Thor: Ragnarök elődeinek bénító, középszerű láncait letépve egy hangulatokat és hangsúlyokat mesterien ötvöző kozmikus, vibráló kalandra repíti a nézőt, újból bizonyítva, hogy mennyit is számít a megfelelő rendező. Remek alakítások, érdekes karakterek és a gyakran abszurd tonalitás teszi ezt a látvány-fesztet tartalmas szórakozássá. 95/100 több»

Egy minden eddiginél jobb, rekeszizmokat igénybe vevő, rendkívül szórakoztató és humoros Thor film lett a Ragnarök, ami azoknak a nézőknek fogja leginkább elnyerni a tetszését, akiknek bejön A galaxis őrzői filmekre jellemző pihent poénkodás, és nem bánják, hogy megint egy komolytalan szuperhősfilmmel lettünk gazdagabbak. 7,5/10 több»

Thor méltatlan gyermeke volt eddig a Marvel-univerzumnak, ugyan a Bosszúállókkal működtek kalandjai, de önálló filmjei csapnivalóak voltak, mostanáig. Spoilermentes Thor: Ragnarök kritika. több»

A skandináv mitológiában és az 1986-ban kiadott Hivatalos Marvel Univerzum Kézikönyv szerint Hela/Hél apja nem más, mint Loki (szemben a filmmel).

(ArpiHajdu és Réci )

A filmben Valkűrt 142-es néven is emlegetik. Ez utalás arra, hogy a karakter képregényben először a Hihetetlen Hulk 142. számában tűnt fel (még 1971-ben).

(ArpiHajdu és Réci )

Cate Blanchett szerint Hela olyan olyan, mint egy lázadó punk, így a szerepre készülve punk zenekarokról nézett meg dokumentumfilmeket.