Shelby07   2018. 01. 30.

Először kicsit féltem, amikor megtudtam, hogy más rendezte ezt a részt, de azt hiszem elég jó lett. Tetszett, hogy vittek bele humort és először kicsit furcsa volt, de aztán nagyon megtetszett ez a humorosabb Thor. Csak azért adok neki 4 pontot, mert a vége egy kicsit csalódás volt, de azt leszámítva az egész nagyon jó volt, élveztem.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 05.
Korrekt mozi

Azt már többször leírtuk, hogy nem vagyunk képregény/szuperhősfilm fanok, s bár idén meglepő módon volt két zsánerbeli alkotás (a Galaxis őrzői Vol. 2 és a Pókember: Hazatérés), amely tetszett, de az igazi még mindig várat magára. Mindezek fényében azt kell mondjam, hogy a Thor: Ragnarök már egész jó úton haladt ahhoz, hogy a kedvenc szuperhősös mozim legyen (ez már azért is érdekes, mert a mennydörgés istenének első két kalandja finom szólva sem nyerte el a tetszésemet). Talán a hangulatos előzetesek, talán a rendező személye, nem tudom, de ennek a filmnek szinte minden egyes percét élveztem, s ne felejtsük el, hogy egy 130 perces menetről van szó! Lássuk a részleteket: Az első két Thor fil... több»

dulkap   2017. 11. 09.

A Marvel megcsinálta a Marvel filmek jó értelemben vett paródiáját, nagy Star Wars hatással. A film igazából egy akció dús vígjáték, ami kicsit kilóg a sorozatból. Jó poénok, látványos film, bár kicsit hosszú vígjátéknak. Vicces, hogy ha a DC csinált volna egy ennyire komolytalan filmet, simán lehúznák a kritikák, hogy ilyet nem lehet. :)

Deku   2017. 11. 05.

Igazán jó kis film lett. Erősen szakított az előző két rész stílusával, itt kicsit olyan Deadpool feeling-em volt rögtön az elején ezzel az önmagában beszélő, poénkodó karakterrel. Furcsálltam az elején de tetszett ez a felállás is. Nagyon jó volt látni, hogy Thor karaktere lazább, humorosabb lett. Látványügyileg nagyon rendben volt és több helyen is kirázza az embert a hideg és ehhez nagyban hozzájárult a filmnek a zenéje. Összességében üdítő és hangulatos Marvel film.

HercegPeter   2018. 11. 05.

A halomra gyártott Marvel filmek között számomra a Thor egy kis felüdülést nyújt. Akciódús, látványos és kellően humoros, de ezt nem tolják túl mint a Galaxis örzőiben. De ez sem ugyanaz a szintet képviseli a három rész alatt. Az első tetszett, talán az a legjobb. A másodikra szinte nem is emlékszem és most itt van ez, ami szerencsére megint jobban sikerült. Nálam egyértelműen ő a legjobbfej és legmenőbb Bosszúálló.

Idris Elba
Idris Elba
Ray Stevenson
Taika Waititi

A Thor: Ragnarök elődeinek bénító, középszerű láncait letépve egy hangulatokat és hangsúlyokat mesterien ötvöző kozmikus, vibráló kalandra repíti a nézőt, újból bizonyítva, hogy mennyit is számít a megfelelő rendező. Remek alakítások, érdekes karakterek és a gyakran abszurd tonalitás teszi ezt a látvány-fesztet tartalmas szórakozássá. 95/100 több»

Egy minden eddiginél jobb, rekeszizmokat igénybe vevő, rendkívül szórakoztató és humoros Thor film lett a Ragnarök, ami azoknak a nézőknek fogja leginkább elnyerni a tetszését, akiknek bejön A galaxis őrzői filmekre jellemző pihent poénkodás, és nem bánják, hogy megint egy komolytalan szuperhősfilmmel lettünk gazdagabbak. 7,5/10 több»

Thor méltatlan gyermeke volt eddig a Marvel-univerzumnak, ugyan a Bosszúállókkal működtek kalandjai, de önálló filmjei csapnivalóak voltak, mostanáig. Spoilermentes Thor: Ragnarök kritika. több»

A film összbevétele 853 977 126 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 549 778 077 forintot termelt. A hazai mozik összesen 365 664 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A skandináv mitológiában és az 1986-ban kiadott Hivatalos Marvel Univerzum Kézikönyv szerint Hela/Hél apja nem más, mint Loki (szemben a filmmel).

(ArpiHajdu és Réci )

A filmben Valkűrt 142-es néven is emlegetik. Ez utalás arra, hogy a karakter képregényben először a Hihetetlen Hulk 142. számában tűnt fel (még 1971-ben).

(ArpiHajdu és Réci )

Cate Blanchett szerint Hela olyan olyan, mint egy lázadó punk, így a szerepre készülve punk zenekarokról nézett meg dokumentumfilmeket.