Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Patya94   2020. 11. 29.

Ennyire bugyuta, gyerekes poénokkal operált, erőltetett filmet nem sokat láttam. Nem a nézhetetlen kategória, de nem áll messze tőle. Sajnos ezt a fajta minimalista irányvonalat követi most a Marvel, ami számomra elszomorító.

Shelby07   2018. 01. 30.

Először kicsit féltem, amikor megtudtam, hogy más rendezte ezt a részt, de azt hiszem elég jó lett. Tetszett, hogy vittek bele humort és először kicsit furcsa volt, de aztán nagyon megtetszett ez a humorosabb Thor. Csak azért adok neki 4 pontot, mert... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 05.

Korrekt mozi

Azt már többször leírtuk, hogy nem vagyunk képregény/szuperhősfilm fanok, s bár idén meglepő módon volt két zsánerbeli alkotás (a Galaxis őrzői Vol. 2 és a Pókember: Hazatérés), amely tetszett, de az igazi még mindig várat magára. Mindezek fényében a... teljes kritika»

dulkap   2017. 11. 09.

A Marvel megcsinálta a Marvel filmek jó értelemben vett paródiáját, nagy Star Wars hatással. A film igazából egy akció dús vígjáték, ami kicsit kilóg a sorozatból. Jó poénok, látványos film, bár kicsit hosszú vígjátéknak. Vicces, hogy ha a DC csinált... több»

Deku   2017. 11. 05.

Igazán jó kis film lett. Erősen szakított az előző két rész stílusával, itt kicsit olyan Deadpool feeling-em volt rögtön az elején ezzel az önmagában beszélő, poénkodó karakterrel. Furcsálltam az elején de tetszett ez a felállás is. Nagyon jó volt lá... több»

HercegPeter   2018. 11. 05.

A halomra gyártott Marvel filmek között számomra a Thor egy kis felüdülést nyújt. Akciódús, látványos és kellően humoros, de ezt nem tolják túl mint a Galaxis örzőiben. De ez sem ugyanaz a szintet képviseli a három rész alatt. Az első tetszett, talán... több»

Orosz István   2017. 12. 05.

Nekem nagyon tetszett, humoros volt akció dús, na meg amit külön értékelek néhol kiszámíthatatlan. Hulk nagyon brutál volt benne, és jó volt egy picit értelmes formában látni m csak amikor őrjöng.

Idris Elba
Idris Elba
Ray Stevenson
Taika Waititi

A film összbevétele 853 977 126 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 558 668 012 forintot termelt. A hazai mozik összesen 373 092 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Iron Man mellett a Thor az egyetlen Marvel Studios franchise, amely három különböző zeneszerzővel rendelkezik minden filmhez: Patrick Doyle Thor (2011), Brian Tyler Thor: Sötét világ (2013) és Mark Mothersbaugh (2016).

(Yosihiro )

Topáz (Rachel House) a nagymester (Jeff Goldblum) szövetségese a filmben. A képregényekben varázslónő volt.

(Yosihiro )

Thor buzogányt használ a Hulkkal folytatott harcban. A Marvel képregényekben ezt a buzogányt Thor szövetségese, Hercules használta.

(Yosihiro )

A nagymester (Jeff Goldblum) küzdőterét Jack Kirby művei díszítik, amelyeket a Marvel képregényéből, a "Fantasztikus négyesből" vettek.

(Yosihiro )

A képregényekben a nagymester kék bőrű. Taika Waititi rendező úgy döntött, hogy nem lesz kék színű Jeff Goldblum, mert úgy érezte, elég jó színész ahhoz, hogy így is eljátssza a szerepet.

(Yosihiro )

A trailerben és Thor első és utolsó csatájában hallott zene a Led Zeppelin "Immigrant Song" című dala. Kifejezetten azért választották, mert szövege említést tesz a skandináv mitológiáról.

(Yosihiro )

A nagymester (Jeff Goldblum) tornyában bajnokainak szobrai találhatók, a Marvel képregények nevezetes alakjai: Ares görög isten, az idegen Beta Ray Bill, a természetfölötti Man-Thing és az androidos szörny, a Bi-Beast.

(Yosihiro )

A 2016-os Doktor Strange számára készített díszleteket használta Taika Waititi a filmhez, addig nem engedte lebontani őket, amíg a jelenetet fel nem vették. Azt mondta: ez tökéletesen illeszkedik a filmhez, és Doktor Strange is beléphetett ezzel a Marvel Univerzum nagyjai közé.

(Yosihiro )

Sir Anthony Hopkins úgy döntött, hogy nem tér vissza Odinként, de miután elolvasta a történetet, meggondolta magát.

(Yosihiro )

A skandináv mitológiában és az 1986-ban kiadott Hivatalos Marvel Univerzum Kézikönyv szerint Hela/Hél apja nem más, mint Loki (szemben a filmmel).

A Thor: Ragnarök elődeinek bénító, középszerű láncait letépve egy hangulatokat és hangsúlyokat mesterien ötvöző kozmikus, vibráló kalandra repíti a nézőt, újból bizonyítva, hogy mennyit is számít a megfelelő rendező. Remek alakítások, érdekes karakterek és a gyakran abszurd tonalitás teszi ezt a látvány-fesztet tartalmas szórakozássá. 95/100 több»

Egy minden eddiginél jobb, rekeszizmokat igénybe vevő, rendkívül szórakoztató és humoros Thor film lett a Ragnarök, ami azoknak a nézőknek fogja leginkább elnyerni a tetszését, akiknek bejön A galaxis őrzői filmekre jellemző pihent poénkodás, és nem bánják, hogy megint egy komolytalan szuperhősfilmmel lettünk gazdagabbak. 7,5/10 több»

Thor méltatlan gyermeke volt eddig a Marvel-univerzumnak, ugyan a Bosszúállókkal működtek kalandjai, de önálló filmjei csapnivalóak voltak, mostanáig. Spoilermentes Thor: Ragnarök kritika. több»