Filmkritika: Thor: Ragnarök (2017)

A Thor: Ragnarök elődeinek bénító, középszerű láncait letépve egy hangulatokat és hangsúlyokat mesterien ötvöző kozmikus, vibráló kalandra repíti a nézőt, újból bizonyítva, hogy mennyit is számít a megfelelő rendező. Remek alakítások, érdekes karakterek és a gyakran abszurd tonalitás teszi ezt a látvány-fesztet tartalmas szórakozássá. 95/100 több»

Egy minden eddiginél jobb, rekeszizmokat igénybe vevő, rendkívül szórakoztató és humoros Thor film lett a Ragnarök, ami azoknak a nézőknek fogja leginkább elnyerni a tetszését, akiknek bejön A galaxis őrzői filmekre jellemző pihent poénkodás, és nem bánják, hogy megint egy komolytalan szuperhősfilmmel lettünk gazdagabbak. 7,5/10 több»

Thor méltatlan gyermeke volt eddig a Marvel-univerzumnak, ugyan a Bosszúállókkal működtek kalandjai, de önálló filmjei csapnivalóak voltak, mostanáig. Spoilermentes Thor: Ragnarök kritika. több»

Aki nem Marvel- vagy képregényrajongó; esetleg Thor karakterével sincs tisztában, annak is érdemes jegyet váltania rá, ugyanis semmilyen előzményfilm vagy MCU- információ nem szükséges ahhoz, hogy remekül szórakozzon és törölgesse a nevetéstől potyogó könnyeit. A kérdés csupán annyi, hogy hol volt eddig Taika Waititi?!

10/10 több»

A tavalyi év legszívmelengetőbb meglepetését (Vademberek hajszája) szállító Taika Waititi végre megfejtette, hogyan lehet valami bravúrosat kihozni ebből az elsőre nem túlságosan érdekes, nagydarab szőke hústoronyból. 90/100 több»

Ez van hát. Waititi csinált végre egy korrekt és méltó Thor filmet, ami lehetett volna jobb, lehetett volna picit kevésbé humoros(kodó olykor), de okunk nincs panaszra. Egy kellemes vasárnapi délutáni limonádénak tökéletesen megfelelt és a feladatát is ellátta: Nevesen tovább görgette az MCU történetfolyamát. Na meg végre van annak a két karakternek is egy jó filmje, akinek eddig nem volt. 8/10 több»

Taika Waititi a keserédes komédiák függetlenfilmes világából kilépve eljött, hogy együtt pókerezzen a nagykutyákkal, és úgy tűnik, nem is rossz a lapjárása. Én azért bízom benne, hogy nem fogják sokáig maradásra, mert az ilyesmi árt a kreativitásnak.

"Megjegyzés: Az Új-Zélandi direktor neve nálam egyenlő a minőségi mozival, habár, korábbi két filmjéből csak másfelet láttam eddig." több»